Skocz do zawartości
Grześko

Ukręcona śruba mocująca koło.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ukręciła mi się jedna ze śrub mocujących prawe przednie koło. Mechanik ostatnio je przykręcając chyba porządnie przesadził z mocą dokręcenia.

Jakie macie propozycje sposobu wykręcenia resztki gwintu jaka pozostała w piaście. Niestety nawet ździebko gwintu nie wystaje:mad:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten problem w golfie.wzialem wiertarke z naprawde dobrym wiertlem nawiercilem otwor i wykrecilem szpilke wykretakiem takie cos podobne do gwintownika tylko dziala w odwrotnej zasadzie.troche zmudny proces,ale owocny.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może szpilka była pęknięta. To byłoby widoczne na urwanej części.

Jeśli tak, to oznaczałoby to, że już niewielka siła spowodowała to nieszczęście. I gdyby tak było, to może wystarczyłoby solidne dospawanie nakrętki.

 

Albo popsikaj jakimś preparatem do tych celów.

Najlepiej kilka razy w ciągu dnia, by gwint dobrze wessał płyn a następnie podejdź z młoteczkiem i małym ostrym przecinaczkiem.

Jeśli wiesz o co chodzi, to będziesz stukał w prawo i lewo tak, by nie zaklepać śruby, bo wtedy będzie większy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. punktak + młotek i rozruszaj trochę ten kawałek który został

2. nawierć śrubę na środku i teraz jedno z poniższych

a) wbij w nawiercony otwór bit - końcówkę do śrubokrętu, gwiazdkę lub krzyżak

lub

b) narżnij lewy gwint i wkręć drugą śrubę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej i szybciej będzie "puknąć" parę razy przecinakiem, następnie płaski duży śrubokręt i... wykrecasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejszy sposób to użycie wykrętaka , dostaniesz w każdym sklepie z narzędziami czy OBI , CASTORAMA itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki problem

nawierciłem mały otworek przy zewnętrznej krawędzi zerwanej śruby potem dobry punktak , przecinak ( ja zrobiłem z zaworu samochodowego ) młocisz i nie ma takiej śruby której nie odkręcisz.

1. Bez młota ch.j nie robota :)

2. Jak się nie da trzeba wziąść większy młotek :)

Pozwodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpewniejszy sposób to użycie wykrętaka , dostaniesz w każdym sklepie z narzędziami czy OBI , CASTORAMA itp.

 

Tylko kupić porządny, bo z jakimś Topexem może być problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności