Skocz do zawartości
rainman777

Tapicerka zamiast plastików w B4 Kombi (bagażnik)

Rekomendowane odpowiedzi

myślę że dobry pomysł, ja myślałem nad lampkami w nogach pasażera i kierowcy tak jak w nowych autach jest, ale nie jakieś wieśniackie neony niebieskie tylko jasne białe światło, podoba mi się też bajer jak w mondeo st220, lampki pod lusterkami przy otwarciu auta pilotem zapalają się i oświetlają ziemię przed drzwiami co by nie wdepnąć w coś...wiecie jak zrobić tak żeby sie zapalało światło w środku razem z otwarciem zamków pilotem???

popieram też mam taki plan wogóle całe podświetlenie deski zmienić na jasno białe światło a co do włączania się oświetlenia w środku z pilota to chyba sobie coś takiego zrobie mam pilota z jedny kanałem wolnym :D ojciec w laginie ma opce, że przy otwieraniu centlanego włącza mu sie oświetlenie kabiny, niby nic a fajna sprawa. Tylko zastanawiam się jak to pogodzić z moją instalacją elektryczną która dzisiaj zatrzymałą mnie w drodze do pracy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Ładnie to wygląda trzeba pomyśleć nad takim czymś. Ale to dopiero po zmiania passka na mocniejszego. Taką mate można też kupić w sklepach car-audio niestety nei wiem jakie tego są ceny ale wiem że można bo mi kiedyś proponowano jak robiłem półke z głośnikami.

A z tym podświetleniem to widze że ktoś wpadł na taki sam pomysł :/

Ja myślałem założyć domową lampe halogenową, wtedy można ją ustawić gdzie ma świecić bo jest ruchomy punkt świecenia.

A światło pod lusterkami moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem chyba że ktoś chce światło tylko na dojście. W tym przypadku połowe światłą zasłonią nam drzwi i pod nogami i tak będziemy mieli ciemno gdy będziemy chcieli wyjść z samochodu. Ja wymyśliłem sobie że zrobie światła w dolnej krawędzi drzwi i wtedy będzie ono świeciło pod drzwi a dzięki rozproszonemu światła będzie świeciło jednocześnie pod nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapa85

dziękuje Panowie za uznanie . To akurat nie jest mata taka jak wam sie wydaje :) nie jest to material do obszywania tub skrzyni ani nic z allegro a co do światełek to akurat sprytnie to wyszło

możliwość jest mnóstwo wszystko zależy od wyobraźni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuje Panowie za uznanie . To akurat nie jest mata taka jak wam sie wydaje :) nie jest to material do obszywania tub skrzyni ani nic z allegro a co do światełek to akurat sprytnie to wyszło

możliwość jest mnóstwo wszystko zależy od wyobraźni :)

no wreszcie :) nam się wykonawca projetku pokazał

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

A może napiszesz nam co to za materiał, gdzie można taki kupić i jaki koszt jest zrobienia tak bagażnika ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w Vectrze C jest fajny bajer, otwierasz drzwi pilotem i zapala się światło i podświetlenie deski rozdzielczej. POd lusterkami nadaje się tylko jak idzie do auta a nie przy wysiadaniu to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole sobie wstawić rurki led w dolna cześć kieszeni drzwi, przy otwieraciu drzwi od wewnątrz widać czy nie wdepniesz jakies g...o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja znalazłem tańszy materiał na allegro (do oklejania kolumn 5zł za m2)tyle ze doliczyc trzeba jakis klej (niewierze w coś samoprzylepnego - jak sie samo przyklei to i samo odkleji:))

http://www.allegro.pl/item292467884_material_obiciowy_czarny_5zl_m2_najataniej_.html

http://www.allegro.pl/item293256252_material_obiciowy_szary_5zl_m2_najataniej_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jeszcze kwestia jakości takich materiałów, przyznacie ze bagażnik to nie kolumna, wrzuca sie w niego różne rzeczy, jak patrze na swoje plstiki to śą one nieco porysowane, sam wożę najróżniejsze przedmioty niekoniecznie miękkie, i co będzie jak taka skrzynka narzędziowa przejedzie sie po boczku oklejonym materiałem samoprzylepnym, czy będzie on na tyle wytrzymały jak oryginalna gruba wykładzina, bo jeśli za każdym razem mam ją poprawiać/doklejać albo mieć obskurnie poobdzierany materiał to ja chyba podziekuję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Hej!

Jeśli chodzi o poprawianie tapicerki to chciałbym podpowiedzieć że można uchwyty w drzwiach bez problemów upiększyć oklejając je (łatwo się rysują - wiecie o co chodzi). Ja zdjąłem ten cały plastik i posmarowałem silikonem i obciągnąłem sztruksem z nogawki od spodni (czarny kolor więc wygląda ok). Żona najpierw się śmiała a później się zdziwiła po zakończeniu. Koszt prawie żaden a efekt niezły - bo te uchwyty to praktycznie jedyny element w środku bardzo wrażliwy na uszkodzenia i zarazem bardzo widoczny. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to opiszę bardziej szczegółowo jak to zrobić.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zainteresowany, najlepiej wrzuć fotkę jedną czy dwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Fotek jeszcze nie zamieszczałem ale może się zbiorę. Procedura jest dość prosta.

1. Zdjąć element - posmarować np. silikonem - i nakleić z grubsza wycięty kawałek materiału ( z zapasem ) i przyłapać - ja zastosowałem spinacze do prania.

2. Jak wyschnie dociąć szczegóły i podkleić brzegi.

W pierwszej wersji dałem zakładkę z materiału pod spód ale ponieważ ten cały element mocowany jest tylko na zatrzaski więc nie leżał dobrze i musiałem dociąć dokładnie po krawędziach. Przy klamce precyzja może być mniejsza i można zrobić zakładkę pod spód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlejaj foty :D może faktycznie wymyśliłeś coś ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super , naprawde super - dajcie namiary dokładnie gdzie tką wykładzinke kupić i jaki klej do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest wszystko ekstra i bardzo ładnie wygląda ale mam pytanie do tych którzy zainwestowali w to piękno. Czy po takiej operacji trzeszczą wam nadal plastiki szczególnie na nierównościach i czy podklejaliście je zawijając pod spód materiał. Bo prócz łdnego wyglądu zależy mi na wyciszeniu plastkiów bo chyba każdy wie jak trzeszczą. Chyba, że macie na to inne patenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj linka jakby ktos potrzebował tych tkanin osobiście także bym zainwestował ale prosze napiszcie czy pomagają na trzeszczenie plastików, bo bardzo fajnie to wygląda. http://elmariul.republika.pl/tkaniny.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności