Skocz do zawartości
Gość WIKTORKA2000

zarzucanie tylem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WIKTORKA2000

Witam

Pare dni temu wracalem z UK pierwszy raz moim paskiem.Droga- spoko( Anglia,Francja,Belgia,Polska).Autko sie prowadzi w porzadku przez calą drogę ,pomijając Polskę.Po wjeździe do kraju po kilkunastu kilometrach odczuwam efekt uciekającego tylu samochodu.Dodam Passat b5 ,bagażnik pelen ,pasażerów 4.Na rownej nawierzchni jest ok , ale jak tylko poczuje lekki wybój -tyl ucieka niesamowicie.Nie mowie tu o jakiś dużych prędkościach tylko 80-100kh.

Pytanie-amorki????

Studiowalem posty na ten temat i doczytalem że tyl może prędzej paść niż przód.

Koledzy pomóżcie nie zostalo mi wiele czasu ponieważ wracam 5 do UK.

Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amorki albo gumy belki tylniej (silentbloki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKTORKA2000

ale czy to możliwe żebym odczuwał to w tak krótkim dystansie???? :przestraszony:

Przypomne że to bylo zaledwie kilkanaście kilometrów po Polskiej drodze :kwasny:

Calą droge bylo ok.Te nasze piekne drogi. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzecznych nierównościach zawsze odczujesz :) na zachodzie takich nie ma to jak miałeś to sprawdzić ? Najprawdopodobniej tuleje tylnej belki ale podjedź na stację obsługi i za darmo powinni Ci sprawdzić amorki i zawieszenie i będzie wiadomo co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

Pytanie-amorki????

 

Przejedz sie na sprawdzenie amortyzatorow, grosze bedzie kosztowac, a juz cos bedzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kiedyś wracałem nie swoim Passkiem z Niemiec.

Oczywiście był przeładowany i każdy bardziej gwałtowny ruch kierownicą na autostradzie powodował bujanie tyłem. Oczywiście trzeba było od razu łagodzić kierownicą, ale wydaje mi się, że winne temu były właśnie amortyzatory. Silentbloki również do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKTORKA2000

ok.Zaraz z rana ruszam na sprawdzenie amorków.Dzieki za rady. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Pare dni temu wracalem z UK pierwszy raz moim paskiem.Droga- spoko( Anglia,Francja,Belgia,Polska).Autko sie prowadzi wporzadku przez calą drogę ,pomijając Polskę.Po wjeżdzie do kraju po kilkunastu kilometrach odczówam efekt uciekającego tylu samochodu.Dodam Passat b5 ,bagażnik pelen ,pasażerów 4.Na rownej nawierzchni jest ok , ale jak tylko poczuje lekki wybój -tyl ucieka niesamowicie.Nie mowie tu o jakiś dużych prędkościach tylko 80-100kh.

Pytanie-amorki????

Studiowalem posty na ten temat i doczytalem że tyl może prędzej paść niż przód.

Koledzy pomóżcie nie zostalo mi wiele czasu ponieważ wracam 5 do UK.

Z góry dziekuje.

Oj chyba dawno nie byłeś w kraju i zapomniałeś o polskich D..Z..I..U..R..A..C..H

Swego czasu zaczęło mi zarzucać tył, w innym samochodzie niż passat, kiedy mi pękła sprężyna z tyłu, tuż przy końcu na ~1/2 zwoju, tak, że nie było widać, a okazało sie dopiero przy rozebraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKTORKA2000

dzieki stary-sprawdze to z samego rana ,moze i u mnie to jest bo teraz zauważyłem że prawa strona jest bardziej siadnięta niż lewa. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość @recki

Stawiam na amorki miałem to samo i na przeglądzie wykryli mi wyciek z lewego tylnego amorka. Po wymianie autko nie do poznania wszystko OK!!!

Zapłaciłem 43 funy za amorek. Wymiana jest śmiesznie prosta.

Pozdro Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Stawiam na amorki miałem to samo i na przeglądzie wykryli mi wyciek z lewego tylnego amorka. Po wymianie autko nie do poznania wszystko OK!!!

Zapłaciłem 43 funy za amorek. Wymiana jest śmiesznie prosta.

Pozdro Arecki

 

A co to za amor byl, firma itp? A moze jest w Chester zaklad gdzie sprawdzaja amory na na specjalnym urzadzaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKTORKA2000

No wlasnie bylem na sprawdzeniu moich amorków , co wyszło???

Prawa strona 19%,lewa 71%.No i pare stówek pójdzie sie pierd.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19% to tak jakby nie było tego amortyzatora(kompletna ruina). Wymienisz i po problemie. Tylko nie zakładaj byle czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Koniecznie wymień Oba, pomimo że jeden masz dobry.

Stara dobra zasada - wymieniaj Parami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość @recki

Amorek niemieckiej firmy K.Y.B. Excel-G gazowy.

 

Co do warsztatu z "trzepaczkami" to niewiem nic na ten temat bo ja swojego sam naprawiam i po warsztatach nie jeżdze ;) u mnie byl wyciek dlatego wiedziałem że czas na nowy :ok:

 

Pozdro Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKTORKA2000

no autko odebrane i zrobione-różnica nieziemska,dwa amorki plus te oslony koszt z robocizną 510zł.

cena :przestraszony:

ale warto-grunt że pasio się trzyma drogi aż milo.

pozdrowienia i SZCZĘŚLIWEGO TEGO NOWEGO 2008 ROKU-SZAMPAŃSKIEJ IMPREZY :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj brat kupil w polsce najtansze na allegro za 90 zl sztuka do tego odbojniki i w anglii juz 2 rok sprawuja sie idealnie. ( nie pisze ze w polsce by bylo ok po 2 latach ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności