Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja radził bym czytać Posty od początku ;) Dzięki chłopaki jutro lecę akurat w trasę ok 1000km to sprawdzę po powrocie i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam ogromną prosbę , bo skoro już czysciliscie lub wymienialiscie chłodnicę to może macie numer tej chłodnicy ja potrzebuję kupić ale nie znam numeru częsci . VW PASSAT B5 Fl rok 2001 130 km. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam ogromną prosbę , bo skoro już czysciliscie lub wymienialiscie chłodnicę to może macie numer tej chłodnicy ja potrzebuję kupić ale nie znam numeru częsci . Vw passat b5 fl rok 2001 130 km. Dzięki
3b0145805d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , bo znalazłem od 100 KM i mi wmawiał że to taka sama ale jednak nr jest zupełnie inny . Jeszcze raz dziękuję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki , bo znalazłem od 100 KM i mi wmawiał że to taka sama ale jednak nr jest zupełnie inny . Jeszcze raz dziękuję !
Dziwne,bo Etka podaje ten sam nr do silnika 101KM i do 131KM.

No chyba że pisząc 100KM,masz na myśli 110KM,a tam już jest inny IC(według Etki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne,bo Etka podaje ten sam nr do silnika 101KM i do 131KM.

No chyba że pisząc 100KM,masz na myśli 110KM,a tam już jest inny IC(według Etki)

AVF i AWX mają te same chłodnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AVF i AWX mają te same chłodnice
No tak ale kolega napisał,że znalazł od 100KM i jeśli miał być to AVB(101KM),to Etka podaje ten sam nr IC do AVB jak i AVF i AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam był taki nr: 8D0 145 805 C

 

---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

 

A jak Koledzy tak obstukani to mam jeszcze jedno pytanie nie dotyczące tego wątku , otóż wg. VAG-a poleciał mi moduł sterujący ABS i nie mogę odczytać nr. mam odczytany tylko nr pompy 4BO 614 517 G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam był taki nr: 8D0 145 805 C
A więc tak-jest to IC do silnika AVB."Oryginalny" nr z roku 1999 to 8D0 145 805. W 01/05/2002 został wycofany i na jego miejsce wprowadzony ten ,który podajesz, z literką C.

Żeby było "fajniej",to z kolei ten znaleziony przez Ciebie został wycofany w 01/01/2003 i na jego miejsce wprowadzony 3B0 145 805 D. A jest to ten sam,który pracuje z silnikami AVF i AWX i oczywiście AVB.

Wszystkie info,które podałem zaczerpnięte z ETKI.

Czy posługując się drogą dedukcji,można stwierdzić,że to ten sam,identyczny IC? Nie wiem.

 

Odpowiedź dotyczącą sterownika ABS,przesłałem na Priv.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a do przewodu aby spuścić oliwek z IC dostane się od spodu demontując obudowę pod silnikiem? Ma ktoś fotę który wąż zdjąć aby wyleciało to co jest w IC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze jesli chcesz to zrobic pozadnie to musisz Icka wyjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego może krótkie info jak to zrobić bo chce się z tym uporać i na jakiś czas mieć czysty IC i dolot:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego może krótkie info jak to zrobić bo chce się z tym uporać i na jakiś czas mieć czysty IC i dolot

krótkie info do czego?jak zdjąć zderzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój passat spalił 200ml oleju na 500km, w turbinie nie zauważyłem żadnych luzów rura dochodząca do turbo jest trochę zaolejona, w wężu dochodzącym do ic zauważyłem więcej oleju, niż koło turbo, sprawdzałem pod silnikiem i żadnych wycieków nie ma, jedynie sprężarka klimy jest zapocona od dołu, o i wejście lewej półosi jest w oleju troche, a tak to wszystko suche, dymu czarnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio mój passat spalił 200ml oleju na 500km, w turbinie nie zauważyłem żadnych luzów rura dochodząca do turbo jest trochę zaolejona, w wężu dochodzącym do ic zauważyłem więcej oleju, niż koło turbo, sprawdzałem pod silnikiem i żadnych wycieków nie ma, jedynie sprężarka klimy jest zapocona od dołu, o i wejście lewej półosi jest w oleju troche, a tak to wszystko suche, dymu czarnego nie ma.
czarny dym nie jest oznaka palenia oleju jesli o to Ci chodzi. gdybys mial dym kolory szaro-niebieskiego to ozaczaloby ze Ci smoli olej.

Natomiast jesli oleju jest wiecej w dolocie to moze trzeba by sie zastanowic nad OCT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niebieskiego tez nie ma, wgl mało kopci, a co to OCT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oil catch tank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tutaj odma jest podłączona do weza wchodzącego do turbo nie? sprawdzalem ten wąż i nie jest mokry w srodku, a olej i tak gdzieś ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję w takim razie dobrze umyć silnik i obserwować skąd ucieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę oglądałem silnik i spocona olejem trochę była sprężarka klimy i złącze pomiędzy silnikiem i skrzynią.

te zapocenia sa z lekka zarośnięte, więc wątpie, żeby tedy uciekał olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności