Skocz do zawartości
Gość mak002

[silnik] niebieskawy dym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mak002

gdy rano odpalam mojego passacika to w pierwszym momencie po odpaleniu wylatuje taki jasno niebieskawy dym z rury , ale doslownie przez chwile . czego to moga byc objawy.... passat b4 1.9 TDI 94 r. z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo para wodna w układzie wylotowym, albo też jakieś drobiny oleju silnikowego, które zawsze są w komorze spalania. Jezeli nie kopci w ten sposób podczas jazdy to nie ma sie czym przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mak002

w czasie jazdy nie kopci , całe szczęscie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel zawsze kopci przy rozruchu, zwykle na czarno ale różnie to bywa :) jak nie ma innych niepokojących objawów to się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne, chwilke po odpaleniu może dać dymka, w kolorze blue :rotfl: albo black

mój też daje po odpaleniu, a pali ładnie, świeczki podgrzewają poprawnie, kolor określiłbym jako trochę niebieskawy a trochę czarny :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

najważniejsze , że w czasie jazdy nie ma dymka blue. Przy starcie silnika prawdopodobnie spala jakies pozostałości oleju, które mogły spłynąć przez nieszczelne uszczelniacze zaworów. U mnie w B3 i w B5 jest coś podobnego , ma razie nieszkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile bierze oleju? jesli wszystko jest poprawnie ustawione, to pewnie olej scieka przez uszczelniacze zaworowe i rano go spala. nie ma sie co przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oleju prawie wcale nie bierze, no może ze z pół litra na 10-15tkm pomiędzy wymianami ale i tak większość z tego idzie na zewnątrz przez uszczelniacze i uszczelki pocące się, także jak na razie też sie tym dymkiem ni przejmuję :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mak002

mi bierze tak ok 0,5 literka na 10-13 tkm. pozdrawiam, ale jak jest nie rozgrzany to tak delikatnie szarpie ale pozniej jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności