Skocz do zawartości
rozwor86

[ elektryka/elektronika] Duży problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mega problem z elektryką samochodową, problem polega na tym, że po:

1. Nie grzeją mi świece żarowe, dodam że przekźnik i sterownik jest ok,

2. Nie działają kierunkowskazy, przekźnik i włącznik kierunków jest ok, a awaryjne chodzą normalnie,

3. Silniczek wycieraczek działą tylko na najwyższym biegu, po przełożeniu silniczka do innego auta działą on dobrze, włacznik wycieraczek jest dobry.

 

Nie mam zielonego pojęcia co to może być...myśle że coś możę być grzebane w tej całej tablicy z bezpiecznikami i przekzaźnikami. Proszę o jakieś porady ewentualnie zastanawaim się nad odwiedzeniem elektryka samochodowego, ale wiadaomo oni nie są tani, a co się da to najlepiej zrobić samemu :vw:

Dodam jeszcze, że jest to Passat B3 1.9 Td.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Nie grzeją mi świece żarowe, dodam że przekźnik i sterownik jest ok,

rzuć okiem na bezpiecznik na podszybiu

 

Nie działają kierunkowskazy, przekźnik i włącznik kierunków jest ok

na wyłączonym zapłonie włącz kierunek prawy/lewy i sprawdź czy się zapalają postojówki z odpowiedniej strony

 

3. Silniczek wycieraczek działą tylko na najwyższym biegu, po przełożeniu silniczka do innego auta działą on dobrze, włacznik wycieraczek jest dobry.

przekaźnik z numerem 19 lub 99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzuć okiem na bezpiecznik na podszybiu

bezpiecznik jest ok

na wyłączonym zapłonie włącz kierunek prawy/lewy i sprawdź czy się zapalają postojówki z odpowiedniej strony

zapalają sie postojówki z odpowiedniej strony

przekaźnik z numerem 19 lub 99

ile on może kosztować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przy zimnym silniku czy dochodzi napiecie do świec, jeżeli nie to szukaj po przewodach poczynając od złącza świecy a zakończ na przekaźniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile on może kosztować??

kup 99 bo jest programowalny, koszt używki koło 30 zł

 

 

temperatura na desce jest pokazywana dokładnie? jak zachowuje się kontrolka świec?

czy kiedy kierunkowskaz nie działa, działa dmuchawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem taką dyskotekę z migaczami, jak piszesz.

Rozwiązałem ten problem czyszczeniem przełącznika zespolonego, no i nie wiem jak jest u ciebie, ale u mnie po wywaleniu diod( od alarmu) dopiętych do przewodów z przełącznika, dyskoteka się skończyła, aha no i jak doczytałem na innych postach, wymieniłem całą MASE od AKU do silnika, na nadwozie puściłem osobną z klemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temperatura na desce jest pokazywana dokładnie? jak zachowuje się kontrolka świec?

czy kiedy kierunkowskaz nie działa, działa dmuchawa?

 

temperatura jest pokazywana ok, kontrolka od świec też działą dobrze, tzn. zaświeca się a po kilku- klikunastu sekundach gaśnie, a jak jest ciepły silnik to wogóle sie nie zaświeca, czyli działa dobrze; a dmuchawa działą normalnie, bez względu na działąnie kierunków.

Dziwne rzeczy w tym aucie się dzieją... :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że się odniose do świec: a czy sprawdzałeś same świece czy nie są padnięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że się odniose do świec: a czy sprawdzałeś same świece czy nie są padnięte?

świece są nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chazir

Przygotuj żarówkę z dolutowanymi przewodami lub miernik. Wypnij wtyczkę z czujnika temperatury, wyjmij przekaźnik świec. W miejsce gdzie wchodzą mniejsze styki przekaźnika podłącz żarówkę lub miernik powinno być napięcie po przekręceniu kluczyka.

 

dalej

 

Zdemontuj obudowę z przekaźnika i załóż go bez obudowy. Podepnij żarówkę (miernik) jednym przewodem do styku prądowego a drugim gdzieś do masy(będziesz widział gdzie), przekręć kluczyk - powinno być napięcie.

 

dalej

 

Sprawdź napięcie między śrubką bezpiecznika i masą (najpierw jedną śrubką a później drugą) - nie sprawdzaj na bezpieczniku ale na śrubach którymi jest przykręcony.

 

dalej

 

Zdemontuj listwę świec i sprawdź napięcie między listwą a masą. Jeśli jest wymień świece.

 

Musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa została załatwiona w Sylwestra co prawda ale już jest wszystko ok :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności