Skocz do zawartości
kimilii

cięzko kręci

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko jak jest zimno to mi strasznie ciezko kreci przy zapalaniu ,akumulator jest dobry :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Może zbyt mała pojemność akumulatora lub wyrobione tulejki rozrusznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LegoS

Witam podepne sie pod ten temat bo tez mam z tym problemy dzisiaj przy 5cio stopniowym mroziku nie chial mi odpalic pasek(1.9D 1Y) dopiero na zaciag poszedl.

akumulator jest nowy dalem zaniego 320 ziko ma 680moc rozruchowej/74ah,mam nowe swiece w autku i za nic w swiecie nie odpala akumulator kreci jak oszalały a on nic łech łech i stoi jak stał :| co moge zrobic,sprawdzic dalej co mzoe byc przyczyną? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrób diagnostyke silnika w dobrym zakładzie i będziesz wiedział, a podstawa to chyba kompresja w takim przypadku

no i "zaciągaj" dalej to rozrząd szybko bedziesz robił, "zaciąg" to można było w maluchu stosować, swego paska ja bym nie "zaciągał" nigdy :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LegoS
i "zaciągaj" dalej to rozrząd szybko bedziesz robił

no to była sytuacja awayjan ale dzieki za wskazówke bede unikal tego tupu pomocy;)

nigdy bymnie wpadl na to ze mozna rozrzad sypnac na takmi czymś :padam:

 

 

a czy to mzoe byc wina alternatora -moze niedoładowuje< :| (szczotki na nowe wymienilem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akumulator kreci jak oszalały a on nic łech łech i stoi jak stał :|

 

uściślij: co kręci? akumulator czy rozrusznik czy rozrusznik tylko łech łech ( :rotfl: ) na nowym aku czy tez rozrusznik kręci jak oszalały (czyli poprawnie0 a silnik nadal nie odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LegoS
na nowym aku czy tez rozrusznik kręci jak oszalały (czyli poprawnie0 a silnik nadal nie odpala?

dokładnie tak ;) silnik kreci ale i tak nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to alternatorem sobie głowy nie zaprzątaj, tak na chłopski rozum brak kompresji w silniku albo coś z paliwem (jego brak, zapowietrzająca się pompa lub wtryskiwacze, lejące lub zapieczone wtrsykiwacze, za niskie ciśnienie pompy, bo elektroniki to chyba w 1.9D raczej żadnej nie masz, nie wiem jak z urządzeniem rozruchowym w tym motorku), zaczekaj może zaraz po świętach przyjaciele-posiadacze 1.9D się odezwą jak trochę ochłoną z .... tej, no... staropolskiej atmosfery świąt :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, masz przedmuchy? jeśli świece działają to pozostaje albo zły kąt wtrysku, albo słaba kompresja, albo uszkodzenie układu gaszenia silnika (elektrozaworu) lub tego co nim steruje czyli kabelka/stacyjki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LegoS

no ale czy te wszystkie WW objawy wystepują nagle? do tej pory po zakupie aku krecil odrazu an dotyk dopiero wczoraj i dzisiaj nie poszło mu troche:/ :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odpalił w końcu czy nie? sprawdź jeszcze czy w tych przezroczystych przewodach paliwowych nie ma powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniony? Moze masz letnie paliwo? Moze parafina sie wytracila? Moze syfu z baku zassal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LegoS
ale odpalił w końcu czy nie? sprawdź jeszcze czy w tych przezroczystych przewodach paliwowych nie ma powietrza.
nie ma

 

Filtr paliwa wymieniony? Moze masz letnie paliwo? Moze parafina sie wytracila? Moze syfu z baku zassal?

wymieniony 3 dni temu bo mi zasłabła w trasie :mur:

 

a paliwko tankuje na stacji w ktorej sam w wakacje pracowalem wiec ropke na 100% jest dobra a syfow to chyba nie mial z kad bo caly czas wlasnie na tej 1 tacji tankuje ale sprawdze :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO - Wymien filtr, zatankuj do pelna z dodatkiem STP zimowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LegoS
IMHO
?? :vw:

tak taz zrobie ale najpierw musze jakos go odpalic i dojechac do tej stacji:D a co jesli to nie pomoze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pompy wtryskowej dochodzi czarny kabelek z białą wtyczką, odepnij go i kawałkiem przewodu połącz tą blaszkę z + akumulatora, powinieneś usłyszeć cyknięcie. Zostaw podłączone i spróbuj odpalić. Tylko nie zrób zwarcia :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy grzeją ci świece żarowe. Jeżeli masz czym to sprawdź zasilanie na świecach a jak nie masz czym sprawdzić to weź kawałek grubego kabla i przyłóż od plusa akumulatora do zasilania świec. Przytrzymaj tak z 10 sekund i wtedy najlepiej druga osoba niech ci odpali auto. Jak normalnie zapali to znaczy że nie grzeją ci świece ( nie masz zasilania na świece).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LegoS

Dzisiaj wzielem tego mojego nieszczesnika na garaz i najpierw sprawdzilem rozrusznik rozebralem go i okazalo sie ze szczotek to prawie nie ma, zjechane cale byly no to kupielm caly nowy szczotkotrzymacz(50) ziko no i ... odpalil i teraz jusz wszystko gra. zobacze jak bedzie jutro rano jak go na noc na dworzu zostawie jak odali to bedzie wszystko<ok> a jak nei odpali to bede grzebal dalej wg. waszych wskazowek;) :padam::padam::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zrób diagnostyke silnika w dobrym zakładzie i będziesz wiedział, a podstawa to chyba kompresja w takim przypadku

no i "zaciągaj" dalej to rozrząd szybko bedziesz robił, "zaciąg" to można było w maluchu stosować, swego paska ja bym nie "zaciągał" nigdy :dobani:

Możesz mnie oświecić, co takiego strasznego dzieje sie z paskiem rozrządu przy zaciąganiu? :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności