Skocz do zawartości
Gość _Marek_

Demontaż zderzaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

Wszystko przecież można pomalować, zarówno listwę jak i czujniki

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Ruszę na chwilkę jeszcze temat.

 

Piszecie o demontażu zderzaka tylnego w 3BG czy w 3B jest tak samo? A po drugie jeśli jest tak samo (oczywiście oprócz ilość mocowań i ich rozmieszczenie) to czy zderzak tylny z kombi 3BG pasuje do 3B ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek136

Odswierzę kotleta:)

Kupiłem orginalna listwe z pdc do swojego 3bg i z ta puszka co sie ją wkłada w słupek ale bez kabli:(

Czy ma ktos może schemat instalacji a najlepiej kable do sprzedania co bym mogl to sobie wszystko połączyć

z Góry dziekuję Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odswierzę kotleta:)

Kupiłem orginalna listwe z pdc do swojego 3bg i z ta puszka co sie ją wkłada w słupek ale bez kabli:(

Czy ma ktos może schemat instalacji a najlepiej kable do sprzedania co bym mogl to sobie wszystko połączyć

z Góry dziekuję Pozdrawiam

 

tomek 136 jaki schemat Ci potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek136

Na pewno podłaczenia od czujników do odbiornika i od odbiornika do bezpieczników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno podłaczenia od czujników do odbiornika i od odbiornika do bezpieczników

 

Mówisz o czujkach ORI? Proszę bardzo oto one:)

czpark0ox2.th.png

czparkgd1.th.png

czpark1oo9.th.png

czpark2im0.th.png

czpark3si0.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek136

dzieki poszedł punkcik dla Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 3BG odkręca się torxowe śruby przy nadkolach, od dołu oraz odkręca się grill a potem resztę śrub ze zderzaka. Grill spięty jest ze zderzakiem takich spinkami rozporowymi.

Ściąga się max 10 minut i tyle samo się go montuje.

 

HHA

Czy aby podnieść cały przedni zderzak bo mam między nim a maską za dużą szczelinę i słychać podczas jazdy szum powietrza to wystarczy poluzować śruby i czy wtedy da się go unieść i dokręcając śruby ustalić go wyżej?, czy trzeba odkręcać gril?. Tak mi go a właściwie poprzedniemu właścicielowi ustawili podczas wymiany rozrządu. Z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Waldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie,a najlepiej poluzować większość śrub,tą od spodu też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie u kogo sprawdzonego można kupić sama listwe pod czujniki.

niechce być paserem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanko odnosnie asystenta parkowania w ori listwie. Widze ze skompletowac caly zestaw ori jest dosc trudno wiec zastanawiam sie nad opcja kupienia samej listwy (w moim przypadku pod sedana) ori pod parktronic i zainstalowanie tam parktronica np valeo. czy ktos z Was wie jaki mialby to byc zestaw aby czujniki ladnie sie wpasowaly jak ori? Innymi slowy jak dobrac pod ori listwe z ori dziurami inny zestaw aby efekt wizualny byl jak ori czyli aby czujniki brzydko nie wystawaly poza plaszczyzne listwy zderzaka. Moze jest tez opcja ori listwa + ori czujniki uzywane bo nowe to cena pewnie miazdzy + wlaczenie tego w inne niz ori sterowanie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez woren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Mam pytanko odnosnie asystenta parkowania w ori listwie. Widze ze skompletowac caly zestaw ori jest dosc trudno wiec zastanawiam sie nad opcja kupienia samej listwy ori pod parktronic i zainstalowanie tam parktronica np valeo. czy ktos z Wam wie jaki mialby to byc zestaw aby czujniki ladnie sie wpasowaly jak ori? Innymi slowy jak dobrac pod ori listwe z ori dziurami inny zestaw aby efekt wizualny byl jak ori czyli aby czujniki brzydko nie wystawaly... Moze jest jakas opcja ori listwa + ori czujniki uzywane bo nowe to cena pewnie miazdzy + wlaczenie tego w inne niz ori sterowanie?

 

Pozdrawiam

 

Poczytaj to http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2363&highlight=czujniki+cofania+passat może dowiesz się więcej.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli w Passacie z 99r. mam fabryczne ksenony ze spryskiwaczami to czy przed demontażem zderzaka przedniego należy coś jeszcze ekstra odkręcać/demontować czy tylko to co w opisie z 1 strony tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli w Passacie z 99r. mam fabryczne ksenony ze spryskiwaczami to czy przed demontażem zderzaka przedniego należy coś jeszcze ekstra odkręcać/demontować czy tylko to co w opisie z 1 strony tego tematu.
będziesz musiał odłączyć spryskiwacze tzn dopływ i przewody elektryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu. Zamierzam w swoim passacie załozyć hak, juz mam go kupionego tylko teraz pytanie jak to najlepiej zrobic od czego zaczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołącze się do tematu. Zamierzam w swoim passacie załozyć hak, juz mam go kupionego tylko teraz pytanie jak to najlepiej zrobic od czego zaczac?
będziesz musiał usunąć hak który masz ori na podłużnicy i przykręcić ten kupiony potem wyciąć otwór w części czarnej na gniazdo i kulę haku i podłączyć gniazdo do elektryki auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będziesz musiał odłączyć spryskiwacze tzn dopływ i przewody elektryki

w skrócie strzeliłeś ślepaka

 

A jeżeli w Passacie z 99r. mam fabryczne ksenony ze spryskiwaczami to czy przed demontażem zderzaka przedniego należy coś jeszcze ekstra odkręcać/demontować czy tylko to co w opisie z 1 strony tego tematu.

jeśli posiadasz spryskiwacze reflektorów , to przed zdjęciem zderzaka , musisz zdjąć zaślepki spryskiwaczy . Same spryskiwacze są przykręcone do ślizgów zderzaka ( umiejscowione pod lampą ) , a ślizgi są przykręcone są do karoserii samochodu , w skrócie po zdjęciu zderzaka spryskiwacze i wspomniane ślizgi zostają na samochodzie .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli posiadasz spryskiwacze reflektorów , to przed zdjęciem zderzaka , musisz zdjąć zaślepki spryskiwaczy . Same spryskiwacze są przykręcone do ślizgów zderzaka ( umiejscowione pod lampą ) , a ślizgi są przykręcone są do karoserii samochodu , w skrócie po zdjęciu zderzaka spryskiwacze i wspomniane ślizgi zostają na samochodzie .

 

Dokładnie wg opisu tak to zrobiłem i obyło się bez komplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy spojler dolny w tylnym zderzaku jest mozliwy do zdemontowania ?

Edytowane przez _Misiek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności