Skocz do zawartości
Tomek1978

[ skrzynia] Automat 096 nie reaguje na kick-downa

Rekomendowane odpowiedzi

Witka jeżdze automatem od dawna ale pare dni temu zauważyłem ze jak już wrzuci 4 to nawed po wciśnięciu kick-downa nie redukuje na niższy bieg, wcześniej nawet gdy mocniej wcisnołem gaz to redukował na niższy bieg, i wchodził na wyższe obroty, cała reszta pracuje tak jak dawniej czyli normalnie. Passat b3 90r 1.8 pf 107km skrzynia 096. Może ktoś miał podobny problem i wie co można z tym zrobić. Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lince gazu, w ścianie grodziowej(pod maską) jest czujnik do kick-down. Zmierz miernikiem czy wogóle działa ten czujnik. Może linkę gazu wystarczy naciągnąć ?

Jak czujnik działa to zostaje tylko podłączenie pod vaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek1978, mi sie zdaje że w Twoim roczniku kick-down był w przełączniku ekonomic/sport dopiero w 93' pod pedałem. Moge sie mylic jako początkujący aftomaciarz :)

 

Jak czujnik działa to zostaje tylko podłączenie pod vaga...

 

Sprawdź ten czujnik jak pisze monter, a co do VAGa to go nie sprawdzisz, tylko kody błyskowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw przełącznik eco/sport a kick-down to dwie niezależne od siebie tryby pracy skrzyni. Kick down ma każda skrzynia 01M, O95 i 096, niezależnie czy jest przełącznik eco/sport.

 

A co do vaga to jednak normalnie się go podłącza :) Vag normalnie widzi sterownik skrzyni 096. Passaty od roku 87 (b3) diagnozuje się vagiem, pod warunkiem że jest skrzynia automat lub silnik vr6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynie już kiedyś sprawedzłem i komp , jakis stary pod dos midział mi go i podawał nr odnośnie błedów więc wiem co mam robić dz iza info. ale sterownik kompa silnika nie ma opci samodiagnostyki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten czujnik miernikiem.

W vagu w którymś bloku też będzie widać czy czujnik ten działa. Może być tak że jest jakiś błąd w skrzyni, i sterownik skrzyni nie reaguje na kick-down. Dlatego najlepiej podpiąć pod vaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem przełącznik kick - down jest sprawny, a na złączu jest niecałe 12v i nadal nie wiem co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baztek

jeśli czujnik jest dobry to masz problem ze sterowaniem w skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego najlepiej podłączyć pod vaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli czujnik jest dobry to masz problem ze sterowaniem w skrzyni biegów

oki ale czy chodzi o płytę w samej skrzyni biegów czy z kompem który znajduje sie pod kanapą tylnego fotela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno zauważyłem również że wcześniej jak już jechałem na 4 to np przy 70km\h wciskając pedał gazu tak aby otwarła sie 2 przepustnica na kolektorze dolotowym to nawet nie wciskając pedału do końca redukował na bieg poniżej obecnie tak sie nie dzieje. A może przyczyną jest to ze któraś lub któreś poduszki mi sie pozrywały bo czuć uderzenia przy zmianie biegów. Jedną przednia zmieniałem kiedyś ale niedawno sie doczytałem że trzeba wymieniać kpl. Nie wiecie gdzie można zakupić kpl. poduszek i jaskiej firmy polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czuć uderzenia przy zmianie biegów to mogą być winne poduszki, ale może też siadać skrzynia... Jak się skończą tarczki sprzęgłowe/hamulcowe wtedy skrzynia szarpie przy zmianie biegów. A jak coś pada w skrzyni, sterownik uruchamia tryb awaryjny, wtedy nie reaguje na kick-down, nie działa też tempomat(w benzyniakach). Zależnie od rodzaju błędu, niektóre kasują się samoczynnie po 1000 km. Podstawa to podłączyć do komputera i sprawdzić czy nie ma błędów, i sprawdzić czy sterownik widzi sygnał kick-down.

Od wymiany poduszek kick-down się nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie bylem dziś sprawdzić sterownik skrzyni i na początku znalazł 6 błędów po skasowaniu został 1 błąd przepustnicy. Rozbiorę ją w najbliższym czasie i zobaczę co da sie zrobić. Chyba gdzieś w Książce widzialem dane odnoście pinów na przepustnicy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd czujnika położenia przepustnicy(tps) będzie głównym powodem nie działania kick down. Po naprawie/wymianie tego czujnika kick-down wróci i autko będzie śmigać jak wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Wmiatam oto foto przeplywki wraz z napięciem na nim.

attachment.php?attachmentid=215&stc=1&thumb=1&d=1200484217

 

Jest to napięcie na jałowym biegu i maleje jak sie doda gazu, czyli otworzy mocniej przepustnice.Czy tak być powinno?

2. Czy ktoś wie do czego jest trzecie (NIEBIESKIE) złącze diagnostyczne widoczne poniżej:attachment.php?attachmentid=216&stc=1&thumb=1&d=1200484850

 

Nr mojego przepływomierza to bosch to 0280 202 106. czy Ktoś sie orientuje czy to normalne. napięcie

co widać na rysunku 1 mierzone jest na 2-3 styku, a gdy silnik nie jest uruchomiony , jedynie stacyjka przekręcona w pozycje on jest ok 5,48V.

 

attachment.php?attachmentid=217&stc=1&thumb=1&d=1200485630

3. Czy ktoś wie do czego jest ten przewodzik czarny , bo po jego nieodliczeniu nic sie nie działo, a może to on odpowiada za prace kick downa w tym modelu paska?icon4.gif

Napi?cie podczas pracy web.JPG

web obr.JPG

po?o?enie podczas pracy web 2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawa kick -downa rozwiązana na drugiej kostce urwał sie kabel i nie dochodziło napiecie do potencjometra. już wszystko ok ale nadal nie wiem do czego jest niebieska kostka z poprzedniego postu:?:, która wyglkada tak samo jak kostka diagnostyczna ale jest niebieska, moze ktoś sie orjetuje?:confused: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności