Skocz do zawartości
kononowicz

Spryskiwacz tylnej szyby (Kombi)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oskar7772

Witam wszytkich !!!

 

Ja mam inny problem ze spryskiwaczem z tyłu w kombi 3B 1999rok. Jak daję spryskiwacz na tylną szybę to leje ale na przód, jak dam spryskiwacz przedni to leje na przód tak jak powinno być. Co może być nie tak ???

Proszę o informację gdzie leży problem ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erap

kupiłem zestaw naprawczy jakiś oryginalny z Kulczyk coś tam... ale w środku mam instrukcje jak się tym posłużyć w języku niemieckim :confused:

ma może ktoś taka instrukcje ale po polsku ??

może to i nie jest skomplikowane ale ja jestem w takich pracach lewy wiec wole mieć jakieś objaśnienia do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yakub1

Witam!

Mi sie pojawila woda w aucie pod dywanikiem tylnego pasazera i teraz nie jestem pewien czy to rurka sie rozlaczyla czy pekla,fakt ze tylni sprysk nie dziala a dzis go przydusilem bo mialem mysl ze moze sie odetka a w zamian mam kaluze. Pytanie brzmi czy naprawiac to wlasnymi silami np jakas zlaczka czy kupowac zestaw,no i czy to wielka dlubanina rozbieranie tapicerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja jako że przeszukałem forum i nic nie znalazłem mam pytanie, kto wie którędy dokładnie przechodzi ta rurka od spryskiwacza tylnej szyby tzn. zaczynając od zbiorniczka a na dyszy kończąc.

U mnie jakiś magik obciął ten wężyk jakieś 10 cm za zbiorniczkiem a nie widzę drugiej końcówki by połączyć to do kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Ja jako że przeszukałem forum i nic nie znalazłem mam pytanie, kto wie którędy dokładnie przechodzi ta rurka od spryskiwacza tylnej szyby tzn. zaczynając od zbiorniczka a na dyszy kończąc.

U mnie jakiś magik obciął ten wężyk jakieś 10 cm za zbiorniczkiem a nie widzę drugiej końcówki by połączyć to do kupy.

 

Z tego co pamietam to bodajrze widzialem przewod wodny w lewej czesci bagarznika za tapicerka z tylu a gdzie dalej idzie to nie kojarze pewnie wychodzi pod nadwozie przy nadkolu bo nie wydaje mi sie zeby niemcy pyscily go w srodku auta dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym że jest on z lewej strony w bagażniku to wiem mnie bardziej interesuje jego początek czyli od pompki i co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem z tylnym spryskiwaczem jak co niektorzy w tym watku, tylko ze u mnie "problem" jest troche inny prawdopodobnie jest wezyk zapchany kiedy wlączam tylny spryskiwacz poziom plynu ze zbiorniczka obniza sie o okolo 10mm kiedy wylacze tylny spryskiwacz plyn powraca i stan jest taki sam jak byl przed wlaczeniem. Jak wyczytałem na forum wezyk mozna spotkac w tylnym lewym schowku bagaznika czy to jest ten wezyk co izie razem z wiazka??? grubosc okolo 5 mm, podobno jest tam jakies złacze, w ktorym miejscu???

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam problem z tylnym spryskiwaczem jak co niektorzy w tym watku, tylko ze u mnie "problem" jest troche inny prawdopodobnie jest wezyk zapchany kiedy wlączam tylny spryskiwacz poziom plynu ze zbiorniczka obniza sie o okolo 10mm kiedy wylacze tylny spryskiwacz plyn powraca i stan jest taki sam jak byl przed wlaczeniem. Jak wyczytałem na forum wezyk mozna spotkac w tylnym lewym schowku bagaznika czy to jest ten wezyk co izie razem z wiazka??? grubosc okolo 5 mm, podobno jest tam jakies złacze, w ktorym miejscu???

Pozdro

 

 

Lewy schowek w bagażniku. Jest w górnej części tego schowka trzeba się pochylić - dobrze mieć czym poświecić. Wężyk w tym miejscu ma kolanko rozpinające się. Wg. mnie masz zapchaną dyszę spryskiwacza. Jak by wężyk się rozłączył to płyn by nie wracał. Dysza ok. 30 zł w ASO. Wyciąga sie np kombinerkami do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciąga sie np kombinerkami do siebie.
jezeli dobrze zrozumialem to dysze wyciagne kombinerkami i wtedy powinien plyn poleciec swobodnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia257

A mi psika troche na tyl i wylatuje z przodu reszta. Wezyk ten co wychodzi ze zbiorniczka jest uwalony. Taka czarna harmonijka jakkby. Ma ktos moze numer tej czesci? Bo w salonie chlopacy nie potrafia sobie poradzic ijuz 2 razy co innego zamowili..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi psika troche na tyl i wylatuje z przodu reszta. Wezyk ten co wychodzi ze zbiorniczka jest uwalony. Taka czarna harmonijka jakkby. Ma ktos moze numer tej czesci? Bo w salonie chlopacy nie potrafia sobie poradzic ijuz 2 razy co innego zamowili..

 

Bo z taką za przeproszeniem pierdołą to trzeba nie do salonu ale do najzwyklejszego mechanika.

Taki mechanik typu "złota raczka" napewno coś znajdzie żeby wadliwy wężyk zesztukować by móc cieszyć się czystością tylnej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak naciskacie sprysk tylnej szyby to psika Wam odrazu? u mnie pompka chyba nie trzyma plynu, jak nacisne slysze jak pompuje i dopiero po chwili zaczyna leciec na szybe

 

z przodu jest ok ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie pompka chyba nie trzyma plynu, jak nacisne slysze jak pompuje i dopiero po chwili zaczyna leciec na szybe

U mnie też tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak naciskacie sprysk tylnej szyby to psika Wam odrazu?

 

Za pierwszym użyciem tez muszę poczekać kilka sekund.. później jest już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem, dzis uzupelnilem sobie plyn i woda zamiast lac sie na tylnia szybe laduje pod nogami kierowcy pod oparciem lewej nogi. Podejrzewam ze ktorys wezyk sie przytkal(zamarzl) ale gdzie go szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak naciskacie sprysk tylnej szyby to psika Wam odrazu?
U mnie też tak jest.
Za pierwszym użyciem tez muszę poczekać kilka sekund.. później jest już ok.

 

To jest normalne, płyn od zbiorniczka ma długą drogę do spryskiwacza tylnej szyby. Myślicie że płyn czeka na Waszą reakcję w główce dyszy ?

 

ale gdzie go szukac?

 

Zacznij od progu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest normalne, płyn od zbiorniczka ma długą drogę do spryskiwacza tylnej szyby. Myślicie że płyn czeka na Waszą reakcję w główce dyszy ?
Też tak uważam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj problem rozwiazany, po zdjeciu bocznego plastiku obok ciegna do otwierania maski razem z wiazka kabli byl przewod do tylnego spryskiwacza i zlaczka, ktora sie rozlaczyla, progu nie trzeba bylo zdejmowac, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Swoj problem rozwiazalem wystarczylo wyciagnac dysze i ja przedmuchac i teraz bangla elegancko.

Z ciekawosci chcialem oblukac w necie ile taka dysza kosztuje i sie lekko zdziwilem bo niby taka mala pierdola a cena jej to od 28 do 35zl puls koszty przesyłki, ciekawe ile taka czesc kosztuje w ASO.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Ludziska właśnie naprawiam ten spryskiwacz sposobem z rurka od mr. muscle :-] i mam pytanie czy ta rułka razem z dysza ma sie krecic z wycieraczka czy nie ??

 

Chodzi mi o to czy spryskiwacz ma psikac w jednym miejscu czy chodzic za wycieraczka i psikac po całej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności