Skocz do zawartości
Gość nowson

kontrolka swiec zarowych mruga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nowson

witam. czytalem juz duzo postow na ten temat ale u mojego znajomego w passku b4 95r tdi podczas jazdy mruga kontrolka swiec zarowych, mruga praktycznie caly czas i nie gasnie po wcisnieciu hamulca. moze ktos wie co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Niech sprawdzi świece żarowe, prawdopodobnie jedna z nich jest spalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, ja miałem spalone 3 sztuki a kontrolka zachowywała się normalnie, gdzieś natomiast słyszałem że kontrolka świec żarowych służy tez za check control ale nie wiem ile w tym prawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chazir

ECU dostał sygnał którego nie powinien dostać. Nie lubie gdy ktoś od razu poleca VAG ale w tym przypadku będzie najlepszy. Ale nim kumpel pojedzie się podłączyć i zapłaci (chyba że macie interfejs) proponuje sprawdzanie przez wyjęcie po kolei wszystkich przekaźników i bezpieczników bez których silnik da radę pracować. Może uda się coś złapać.

 

Krzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

albo przekaznik-elektromagnes od swiec (przewod zakonczony taka wieksza podluzna kostka znajdujacy sie za uczwytem do otwierania maski) albo zegary (rozbierz na dole bedziesz mial takie czarne listwy w ktorych siedza diody,zdejmij to kup zwykla diode zolta wsadz zamiast seryjnej i sprawdz,wsadz ja normalnie bez zadnego rezystora bo jest seryjnie w zegarach) albo popatrz czy pewody sa na miejscu w okolicy listwy moze gdziesz zwrcie jakis robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

A ja bym zaczął od sprawdzenia kostki od czujnika temperatury bo to przecież on steruje pracą kontrolki świec oraz samego czujnika. Takie zachowanie sugeruje brak styku między czujnikiem temperatury i przekaźnikiem (przecież w ten sposób wymusza się grzanie świec nawet na gorącym silniku, tzn zdejmując kostkę z czujnika)

Kolejna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to uszkodzony przekaźnik świec (czy wraz z kontrolką pojawia się napięcie na świecach???? czy tylko sama dioda "szaleje"?) oraz to, o czym już mówili koledzy - uszkodzenie zestawu wskaźników (zimne luty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw świece żarowe w spokoju, no chyba że jest problem z odpaleniem zimnego silnika...

 

W nowszych autach TDI z grupy VW mruganie kontrolki świec żarowych w czasie jazdy może oznaczać uszkodzenie automatu świateł stopu. Usterka może być sporadyczna, tzn. raz na ileś tam wciśnięć pedału hamulca automat nie zadziała, albo stop nie świeci nigdy (łatwo to sprawdzić).

 

Temat chyba opisywany na forum, sam zresztą w praktyce miałem do czynienia z taką usterką w fabii i passacie, stąd moja rada.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowson.

Miałem kiedyś taki problem, że mrugała mi kontrolka świec żarowych i przy tam samochód starsznie osłabł. Okazało się, że przełączył się w tryb awaryjny. Pomogło podpięcie pod komputer i mechanik wszystko naprawił.

A czy u Ciebie też drastrycznie spadła moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za miganie diody od świec żarowych odpowiadał czujnik przy pedale hamulca, ten dla ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakl dla mnie to trzeba podlaczyc komputer, jak dla mnie to swiatla stopu a dokladnie wylacznik/przelacznik pod pedalem jest padniety, mialam to jakies 2 miesiace temu w mojej audicy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopiuje temat..

Po zmianie komputera w passacie 1.9 TDI 1z na komputer z golfa 1.9 tdi 1z kontrolka świec żarowych żarzy się cały czas... w dzień jest to praktycznie nie widoczne, ale w nocy widać że lekko się świeci. ECU nie wykazuje żadnych błędów.. .o co może chodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy wyczyścić styki przy komputerze, skoro wcześniej było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i podejrzewam źle podłączone piny w komputerze, który był wymieniany. Nigdzie nie mogę tabeli pinów komputera o numerze 028 906 021 DD- proszę o pomoc.

Edytowane przez bekaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dioda lekko tętni gdy włączona jest dioda od poziomu oleju (po przekreceniu stacyjki) - od świec żarowych przygasa, gdy zapala się od oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności