Skocz do zawartości
adams

[silnik] Ciśnienie w cylindrach - Passat B3 1.6TD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na razie powiem tylko tyle że poszukuje paska B3/B4 i trafiłem na coś takiego:

 

Pasek B3 z 91 roku, 1.6TD 80KM wersja wyposażenia GL, to tylko tytułem wstępu

 

Spodobał mi się, wygląd ładny wszystko w zasadzie gra, przebieg 240 tysięcy, zużycie wnętrza minimalne... Czasami zapala się kontrolka ABS, nie działa wskaźnik temperatury silnika jakieś tulejki do wymiany w zawieszeniu - ale to nie problem. Troszkę większym problemem jest w tym, że silnik jest spocony, widać to tylko z tyłu i boku, olej cieknie troszkę z pod klawiatury. Podobno wymiana tej uszczelki to nie wilki problem i koszt.

 

A teraz do sedna:

Pasek jak się przygazuje to troszkę sobie podkopca na siwo... Mierzyliśmy ciśnienie na cylindrach i wyszło:

1 - 24

2 - 24

3 - 26

4 - 25

Z tego co mi wiadomo to nie są do zbytnio zadawalające parametry :/

 

Znajomy co przyciągnął go z niemcowni mówi że na trasie nie było żadnych problemów, i że nie bierze oleju z tego co widzi.

 

Ile mniej więcej pojeździ na tym silniku? bo nie wiem czy pchać się w to autko... Koleś ze stacji diagnostycznej mówił że około 20 tysięcy da rade i trzeba robić kapitalkę, koszt ~2.000zł

 

Proszę o opinię.

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałes ceny ile chce za to auto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to jest ważne? niby ostateczna cena to 5,5 klocka. Gdybym nie pojechał na stację to bym miał już to autko, ale pojechałem i się zastanawiam bo nie chcę się wpakować... Pasek prezentuje się ślicznie (czerwony), zero korozji, bardzo zadbany, halogeny, zderzaki w kolorze nadwozia, elektryczny szyberdach, wspomaganie, centralny zamek, brak haka. A może wie ktoś po co ktoś miał trzy anteny w pasku? :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominalnie ma 34 MPa, minimalnie 26 MPa... Co to za jednostki pomiarowe? Może mieliście jakiś magiczny miernik który pokazuje stosunek 1 do x - w takim wypadku kondycja silnika byłaby super :)

 

Wystarczy jeden poranny rozruch na zimno i będziesz wiele wiedział o stanie tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar był robiony na stacji disgnostycznej... nie wiem na 100% co to za jednostki ale zapewne MPa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mysle moze inaczej ale jak masz wybulic 5,5 tysiaka to moze poczekaj troche dorób troche kasy i kup cos lepszego !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik do remontu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się tego czepiać czy szukać czegoś innego... znajomy mówił że może zrobić mi ten remont za ~1.200zł + ~5.500zł za auto + ~400zł za rozrząd, olej, płyny, filtry, + ~300zł za inne drobne naprawy + ~800zł za zimówki + ~1400zł za ubezpieczenie i rejestrację = ~9600zł :przestraszony:

 

chyba jednak sobie to odpuszczę i poszukam czegoś innego :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to że passat w dobrym stanie też będzie kosztował swoje, myślę że dieselka nie dostaniesz za mniej niż 7-8 tys (za B3), także przekalkuluj i sprawdź. Jeśli masz taką możliwość, to zrób próbę olejową ciśnienia sprężania.

 

Aha, turbina jak się trzyma w nim? Żyje jeszcze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz taką możliwość, to zrób próbę olejową ciśnienia sprężania.
yyyy że co? chodzi ci o ten pomiar na cylindrach? to co robiłem?

 

 

Aha, turbina jak się trzyma w nim? Żyje jeszcze?

 

prawdopodobnie.... :niepewny:

 

 

Decyzja podjęta, odpuszczam tego paska i szukam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próba olejowa - na zimnym silniku wpuszczasz do cylindrów kilka cm sześciennych oleju i dokonujesz pomiaru - jak ciśnienie podskoczy, to do wymiany są pierścienie

czasem spadek kompresji spowodowany jest przez wypaloną uszczelkę głowicy, ale wtedy zwykle występuje na dwóch sąsiednich cylindrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy mówił że może zrobić mi ten remont za ~1.200zł

 

No to nie wiem na jakich czesciach ale na czesciach dobrych nawet z rabatem i porzadnie zrobionym remontem kapitalnym to 1200 nigdy ci nie wyjdzie (za same czesci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może jeszcze jak odpala w zimny poranek, jak się zbiera, jak hałasuje, no i ile można nim pojechać maksymalnie? W twoim przypadku, jak piszesz, za 6.700 możesz mieć ładne autko z wyremontowanym silnikiem, to za tyle ciężko Ci będzie kupić coś dobrego. A pozostałe koszty i tak musisz ponieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapalał niby dobrze ale nie było to zapalanie o poranku... jak jeździł to nie wiem bo koleś bał się nim wyjeżdżać na ulice bo miał blachy już nie ważne

 

odpuściłem sobie już to autko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kompresja wyszła taka (po remoncie)

 

1-35 / 2-32 / 3-34 / 4-33

 

W dieselku jest to najważniejsze ! potem Turbo a dopiero potem blacha i wnętrze (taki moje zdanie).

 

Wskazane przez Ciebie wartości wskazują faktycznie na konieczność remontu.

Odpóść poszukaj innego (ja się już tak raz utopiłem).

 

5500 autko 2000 remont (w sumie to może wyszło na cene rynkową wówczas ;) )

ale potem jeszcze wymiana pompy wtryskowej z robotą 800 :( .

 

Ale teraz śmiga jak szalony i bezawaryjnie :hyhy: i narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności