Skocz do zawartości
Gość adam-olejnik

klapka od wlewu paliwa - nie otwiera się

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam-olejnik

Witam Panowie!

Problem jak w temacie. Wiem, że na forum był poruszany, ale nie na tyle żeby mi pomógł. A więc do silniczka dostałem się od bagażnika. Odkręciłem dwie śrubki silniczek wyszedł razem z czerwonym chyba cięgnem. I teraz moja prośba: w jaki sposób otworzyć mechanicznie klapkę wlewu, pewnie dla fachowców prośba wyda się banalna. Jak czytałem opis problemu w poprzednich postach wydawało mi się to proste "odkręcić, pociągnąć, otworzyć". W rzeczywistości jest już gorzej. Pomocy - kończy mi się paliwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

może chociaż ktoś zobrazował by mi zasadę działania mechanizmu otwierania klapki wlewu. Byłbym wdzięczny. najlepiej na zdjęciach. W instrukcji obsługi Paska nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak doszedles do silniczka to musisz widziecczy ma on jakies ciegno zapadke czy cos podobnego ... musisz sam cos popatrzec dokladnie i poszukac jakiesj zapadki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Dzięki za zainteresowanie. Po wielu próbach doszedłem, że cięgno między silniczkiem a zapadką klapki wlewu paliwa składa się z dwóch bardzo słabo połączonych ze sobą części (jeden odcinek wchodzi w drugi). W końcu udało mi się wyciągnąć ten drugi odcinek. Ale teraz nie odbija mi zapadka. Moje pytanie: w którym miejscu ma być, czy jest sprężynka lub coś w tym rodzaju?. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko... czemu wymontowales TEN silniczek :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Byłem zmuszony odkręcić silniczek, żeby wyciągnąc drugą część cięgna, która trzyma zapadkę klapki wlewu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK... ALE dalej nie rozumiem PO CO :zdziwko: co sie dzialo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

zuse

PostWysłany: Dzisiaj 9:13 Temat postu:

A mam pytanko... czemu wymontowales TEN silniczek :zdziwko:

 

Odsyłam do pierwszego postu. i wcześniejszych wypowiedzi forumowiczów na ten temat.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTAM bo...

moze spalil Ci sie bezpiecznik i dlatego nie mozesz otworzyc klapki...za to odpowiada bezpiecznik od CENTRALNEGO ZAMKA i OSWIETLENIE WNETRZA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-olejnik

Wiem, o co chodzi. Wcześniej sprawdziłem czy działa silniczek - a on działał. Dzięki za sugestie. Więc problem tkwił w połączeniach mechanicznych. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio podjechałem na stacje zatankować a tu przycisk otwarcia nie reaguje. Przycisk który jest obok, od bagażnika działa. Bezpiecznik też ok. Jak zdejmę tapicerkę bagażnika żeby ręcznie otworzyć to przy wciśniętym przycisku na drzwiach kierowcy łatwiej pociągnąć ten mechanizm do otwarcia. Gdy nikt nie trzyma przycisku to trzeba użyć znacznie wiecej siły do otwarcia.

Tak jakby tylko w połowie działało..?

Czyżby to mógł być zalany modul komfortu?

 

Ehh w tym modelu juz mnie zaczyna irytować kwestia słabego rozwiązania odprowadzania wody, po każdym większym deszczu jak otwieram bagażnik to cieknie woda do środka bagażnika z plastików na górze.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tobie woda gora to albo ulep (zle zgrzany ) albo puszczaja rekawy miedzy nadwoziem a klapa (jedynie tam moze isc woda z gory, albo woda wlatuje skruszala uszczelka anteny radia

 

mozesz te rekawy uprzednio dobrze umyc i skleic silikonem szklarskim

 

co do mechanizmu otwarcia klapki

nigdy tego nie ogladalem bo u mnie dziala ok ale..

tam jest silownik elektryczny wiec sprawdz czy napiecie dochodzi

odkrec caly mechanizm i tak zro rzeby wszystko lekko sie przesuwalo

 

przy wlewaniu paliwa zawsze sa opary a one lapia latwo kurz wiec tam moze sie zabrudzilo

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po każdym praktycznie deszczu jak otworze bagażnik to leje sie woda do środka, moze cos zle skręciłem bo po kupnie wymieniałem zamek bagażnika, co wiecej zauważyłem ze w prawym rogu tam przy tapicerce gdzie musiałem zdjąć żeby dostać się do mechanizmu zaczyna wychodzić pleśń ! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ostatnio podjechałem na stacje zatankować a tu przycisk otwarcia nie reaguje. Przycisk który jest obok, od bagażnika działa. Bezpiecznik też ok. Jak zdejmę tapicerkę bagażnika żeby ręcznie otworzyć to przy wciśniętym przycisku na drzwiach kierowcy łatwiej pociągnąć ten mechanizm do otwarcia. Gdy nikt nie trzyma przycisku to trzeba użyć znacznie wiecej siły do otwarcia.

Tak jakby tylko w połowie działało..?

Czyżby to mógł być zalany modul komfortu?

 

Ehh w tym modelu juz mnie zaczyna irytować kwestia słabego rozwiązania odprowadzania wody, po każdym większym deszczu jak otwieram bagażnik to cieknie woda do środka bagażnika z plastików na górze.

 

U mnie po zalaniu wiązki modułu klapka też nie chce się otwierać. Nie wiem jakie kolory kabli są od tej klapki bo dopiero może w przyszłym tygodni się za to wezme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wiązka jest w progu u kierowcy tak ? tam jako tako wody nie ma, ale raz jak podniosłem dywanik kierowcy to był wilgotny ;/

 

najgorzej z wodą jest w bagażniku, muszę coś z tym zrobić przy ładniejszej pogodzie ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie tam. Ja mam jeszcze problem z centalnym otwiera tylko drzwi pasażeta i klapę reszte muszę otwierać sam od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie otwiera wszystkie z centralnego prócz tylnych po lewej stronie. Tez trzeba ręcznie.

Trzeba będzie zabezpieczyć dobrze bo widac ze woda sie gdzies dostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort albo wiązka. Nie silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie które kolory będą od klapy? Jak juz się tam dostane dobrze żebym wiedział co sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności