Skocz do zawartości
Gość SlyCom

Jaki olej na dolewke? Obecnie Mobil 5W-50.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SlyCom

Witam,

 

Obecnie w silniku mam Mobil 5W-50. Potrzebuje dolac oleju poniewaz mam stan minimalny ale w tym miejscu gdzie jestem nie moge dotac takiego oleju. Jaki olej moglbym dolac w zamian na dolewke? Przy nastepnej wymianie zmienie olej na inny. Bardziej dostepny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy o tej samej normie ? jak lejesz 5w40 - jest pelen syntetyk, wlej taki sa 5w40 innej marki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrze przemyśl temat. Na zdrowy rozum oleje tej samej firmy powinny być mieszalne ze sobą. Różnych nie koniecznie. Po lekturze, np. bałbym sie mieszać Castrola z innymi olejami, np. Mobilem. W Polsce ja bym dolał Mobil 0w40, ale chyba, go nie ma na wyspach (no bo jak nie ma 5w50). Swego czasu kupiłem na stacji benzynowej olej, który mi polecił sprzedawca, jako, cytuję: doskonały na dolewki. Musiałem go bardzo szybko wymieniać, dawno temu, w innym samochodzie, bo silnik zaczynał się zachowywać jakby się zacierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje oleju na dolewke castrol 10w40 diesel a nie jestem w polsce obecnie i nie moge go dostac to jaki moge dokupic i dolać. kolega pisał wyżej ze castrol nie mozna mieszac prosze o jakies odpowiedzi z góry dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje oleju na dolewke castrol 10w40 diesel a nie jestem w polsce obecnie i nie moge go dostac to jaki moge dokupic i dolać

Kup taki 10W-40, jaki możesz i dolej. Na pewno nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje oleju na dolewke castrol 10w40 diesel a nie jestem w polsce obecnie i nie moge go dostac to jaki moge dokupic i dolać. kolega pisał wyżej ze castrol nie mozna mieszac prosze o jakies odpowiedzi z góry dzieki pozdro

jezeli masz przed minimum to nie musisz dolewac, a jak masz minimum to nie dolewaj.

Kup 10w 40 zlej ten stary i wlej nowy(zostanie z 1.5l na dolewke) o filtr sie nie martw, zmienisz jak wrocisz.W kazdym razie nie chcesz (jak ja) narobic sobie biedy nie mieszaj wartosci anie firm olejowych! Lepiej stracic 20 czy 30 euro na olej ktory w domu bedziesz musial wylac i wlac nowy z nowym foltrem niz zmieszac i zeby sie zwazyl.

Pozniej czego bys nie mial to bedziesz mial mleko na korku, zaczna sie dymienia i picie oleju na potege.

Przemysl sprawe na spokojnie i nie kupuj nic na hura...chyba ze ci nie zalezy i traktujesz auto jak srodek lokomocji a nie ''zabawke''.

Powodzenia.

Ps.:klucz 17 do spuszczenia dostaniesz na kazdej stacji;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności