Skocz do zawartości
zdun_VW

Alkoholowy Kącik Passata

Rekomendowane odpowiedzi

spożywam okocimia z wczorajszych zapasów w celu złamania dolegliwości związanych ze spożywaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spożywam okocimia z wczorajszych zapasów

Co? Nie dałeś rady wszystkiego wypić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełamałem się zamiast gripexu perełka też ma dużo witaminy c :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak właśnie przygotowuje się Dorsza-mutanta "podlewając" się w trakcie odpowiednim płynem:piwo:

A na deser: Foto nr.4:D:D:D

Zdj?cie.jpg

Zdj?cie (1).jpg

Zdj?cie (3).jpg

Zdj?cie4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden Tyskacz do obiadu był i tylko jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bez sensu jest, bo nie będę się przecież wpisywał codziennie tak samo

:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyskacz za wczorajszą abstynencje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyskie za wczorajszego udanego spota :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimber w roznych kombinacjach, albo dorobiony z miętą albo w postaci drinka z colą, smakuje jak johny walker :D Buszmen zapodaj co masz na tych patelniach i reszte skladnikow na tego dorcha!!! Pychota!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się obraziłem na powyższy stan abstynencji...:D

 

A tak poważnie to nie mogę ,bo mnie rozłożyło i wpier... prochy taczkami!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wracałem z Nowego Targu przez Słowacje to Zlaty Bazant po raz pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimber w roznych kombinacjach, albo dorobiony z miętą albo w postaci drinka z colą, smakuje jak johny walker :D Buszmen zapodaj co masz na tych patelniach i reszte skladnikow na tego dorcha!!! Pychota!!!

 

He ,he smakował lepiej niż wygląda!

No więc tak,

otwieramy butelkę piwa a najlepiej dwie i przelewamy do kufla:piwo:

 

Dorsza czy Łososia(najlepsze są dość tłuste rybki) ale generalnie co lubisz:

Sól lub Vegeta,pieprz,tymianek(nie za dużo bo jest dość intensywny) lub zioła prowansalski a najlepsza jest czubryca(dostępne w aptekach zielarskich),odrobina czerwonej papryki,Można skropić cytryna ale ja osobiście robię to po usmażeniu.

Odstawić na pół godzinki!

W chwili obecnej ,bez pociągnięcia z kufelka ,dalej tego wózka nie popchniesz:D

 

Warzywa: 2 marchewki ,2 pietruszki ,kawałek selera(ilość tak w zasadzie adekwatna do potrzeb;)) obrane,opłukane posiekane w słupki,półplasterki czy jak tam sobie wolisz.Lepiej siekać (bo będą lekko twardawe) niż ścierać na tarce.Wszystko na sklarowane masło albo oliwę z oliwek z dodatkiem masła.Przyprawić: sól,pieprz,ziarno kolendry lekko nagniecione w palcach,odrobina curry i pod koniec oregano roztarte w palcach czy dłoniach.Dusisz około 10-15 minut początkowo na większym a później średnim ogniu(zależy jak miękkie docelowo mają być warzywka)

Teraz pociągasz spory łyk piwka:D

 

Por glazurowany na maśle:

Płuczesz odcinasz zbędne elementy(bierzesz łyk piwa!!!)Kroisz wzdłuż i siekasz na półplasterki.Wrzucasz na sklarowane masło.Na sporym ogniu podsmażasz

przez chwilkę aby lekko zmiękł.

Teraz po prostu musi nastąpić pociąg do alkoholu,czyli spory łyk!:D

Wszystko zostawiasz na patelniach do szybkiego podgrzania przed podaniem;)

 

Tak pokrzepiony przystępujesz do obtoczenia lekko w mące i usmażenia przyprawionej wcześniej ryby.Ja preferuję oliwę z oliwek ale olej w zupełności się nadaje;)Wrzucasz na dość gorący tłuszcz i smażysz po kilka minut(na złoty kolor) z każdej strony na średnim ogniu.Jeśli ryba była bez skóry zachowaj ostrożność przy obracaniu(warto się napić ,żeby ręce nie latały:D)Po obróceniu można położyć na każdym kawałku trochę masła.Jeśli rybka miał skórę to smaż najpierw na skórce ,mniej wyschnie i łatwiej się przewraca.

 

W trakcie smażenia należy bezwzględnie dopic piwo ,żeby zrobić miejsce na następne:D Przy okazji podgrzej warzywa i pora;)

 

Ja układam warzywa na to rybę i na górę pora ,ale to zależy od Ciebie.Bardzo pasują do tego ziemniaki lekko podgotowane w łupinkach,pokrojone w ćwiartki wzdłużnie i zapieczone z jakimiś ziółkami(raczej nie "mary jane":D) w piekarniku.

A na deser ,to sam widziałeś:622:

Pozdrawiam i życzę smacznego!

 

AAAaaaaa...!No kur.a! Zapomniałem ,ze tam była jeszcze porwana na kawałeczki sałata lodowa z sosikiem(dressingiem) i czarnymi oliwkami!

Sosik: Podpijanie piwska obligatoryjnie ustalone!

Jogurt typu greckiego,oliwa z oliwek,świeży wyciśnięty czosnek,sól,odrobina curry,jakieś zioła(wiadomo jakie nie:() sporo wyciśniętej cytryny,ja lubię dorzucić np chili albo coś ostrego.

Ukręcić do jednolitej konsystencji ,jeśli zbyt gęste rozrzedzić przegotowana wodą.Najlepiej wyjdzie ,jeśli wszystkie komponenty będą tej samej temperatury!

tego typu sosiki są też dobre do np. owoców morza,ryb i t.p.;)Muszą być dość wyraziste przy dość delikatnym smaku np. krewetki.

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to narobiles mi smaka tym dorszem.Wiec trzeba bedzie go zrobic niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z przyprawami ,to trzeba wg. własnych upodobań;)Nie każdy lubi curry czy oregano albo na ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności