Skocz do zawartości
dejlux

szpilki do passata

Rekomendowane odpowiedzi

czy można zastosować szpilki od felg alu które mają łeb stożkowy na felgi stalowe sprawdzałem to szpilka się wkręca do końca w piastę ale czy koło będzie dobrze dociśniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie jakie śruby idą do orginalnych felg vw o rozstawie 4*100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o felgi stalowe to długość samego gwintu na szpilce to u mnie 2,5cm. Do felg aluminiowych mam szpilki o długości gwintu 3,5cm. Musisz uważać by nie dawać za długich szpilek bo ja tak zrobiłem kiedyś i przód mi zblokowało, chyba o tarczę od abs. Za krótkie tez być nie mogą by się nie wykręciły. No i jeszcze jeżeli chodzi o łeb śruby to do stalowych mam stożek do alusów kulisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można zastosować szpilki od felg alu które mają łeb stożkowy na felgi stalowe sprawdzałem to szpilka się wkręca do końca w piastę ale czy koło będzie dobrze dociśniete

 

Nie można. Jesteś Kamikadze, czy co ? :niepewny:

 

może ktoś wie jakie śruby idą do orginalnych felg vw o rozstawie 4*100

 

M12x1,5 długość gwintu 27 mm, powierzchnia dociskowa: kula(czy jak kto woli czasza).

Do oryginalnych alu VW to samo.

Do innych alu może być różnie.

 

Jeżeli chodzi o felgi stalowe to długość samego gwintu na szpilce to u mnie 2,5cm. Do felg aluminiowych mam szpilki o długości gwintu 3,5cm.

 

W naszych autach są śruby. Szpilki to takie coś zamontowane w piaście, koła montuje sie za pomocą nakrętek (Żuk, Ford...)

 

No i jeszcze jeżeli chodzi o łeb śruby to do stalowych mam stożek do alusów kulisty.

 

Co do alusów to możliwe, co do felg stalowych VW to akurat ma byc na odwrót. Chyba, że Ci się pomyliło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem i jest odwrotnie niż napisałem czyli dokładnie tak jak pisał kolega wyżej, jeżeli chodzi o różnicę między śrubą a szpilką to chyba wiemy o co chodzi (temat postu)i co mamy w autku a kolega jak widzę to by zaraz :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpilki???? tylko czerwone i jak najdluzsze!!!! :ok::ok:

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj sprawdziłem i jest odwrotnie niż napisałem czyli dokładnie tak jak pisał kolega wyżej, jeżeli chodzi o różnicę między śrubą a szpilką to chyba wiemy o co chodzi (temat postu)i co mamy w autku a kolega jak widzę to by zaraz

 

Eeee tam, bez przesady wcale nie :wpale::ok: . Tyle, że jak ktoś nie wie, że mówimy "wspak" niejako, czyli na śruby szpilki, na szpilki tłumik, na Passata Fiat itd. potem pójdzie do sklepu coś kupić i wstydu się naje :rotfl:

 

lysy78_03 napisał/a:

szpilki???? tylko czerwone i jak najdluzsze!!!!

 

 

:hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idąc tropem tematu postu mamy passata w czerwonych szpilkach :rotfl: Chyba całkiem coś nie tak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności