Skocz do zawartości
Gość schak

Kosmetyki samochodowe - żeby czarne było czarne

Rekomendowane odpowiedzi

a ja polecam kosmetyki http://hartim.pl/

ceny maja zarabiste , kupowałem u nich plyn do czyszczenia tapicerki i do mycia felg rewelacja !!

fakt banda co nie potrafi pisac po polsku nawet na stronie czy etykiecie ale srodki maja dobre

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zderzaków zalezy jakich jak ma sie blyszczec jak przyslowiowe psu jajco uzywam CARTEC VINYL naklada sie gąbeczka i wciera stosuje to samo do opon bardzo pozytyny efekt mozna kupic w 1l butelce. Do plastików w srodku (matowiacy) uzywam CARTEC Dasch Fresh tez nakaldany gąmbką nie brudzacy ladnie matowiący ;) nawet mozna nim przeleciec kierownice i nie jest tluste ani nic w porownaniu do VINYLA. Polecam tez CARTEC ROYAL 80 myje nim samochod i nawet piore tapicerki uniwersalny srodek mozna go kupic w bankach 1l i 5l rozrabia go sie w proporcji 1/5 ;) bardzo polecam kosmetyki CARTECa. Za to wosk tylko SONAXA :)) i jescze do odblysku lakieru tak jakby polerki uzywam CARTEC Perfekt Polish bardzo przyjemny srodek nakladany szmateczka :) pozdrawiam

Edytowane przez Ma3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

A ja nie wierze w to że grzejąc opalarką zderzak on odzyska swój kolor...

To co będzie 30stopni ciepła na dworze postawie auto w pełnym słońcu i zderzaki mi się od razu czarne zrobią?? No chyba nie...

Ale to tylko moje zdanie...

 

Pozdrawiam Wojtas:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co będzie 30stopni ciepła na dworze postawie auto w pełnym słońcu i zderzaki mi się od razu czarne zrobią?? No chyba nie...

roznica jest niewielka bo raptem 450 stopni hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
roznica jest niewielka bo raptem 450 stopni

 

Stary przy takiej temp ten zderzak się stopi!!!

Sam nie wierze w to co tu czytam:szok:

 

Pozdrawiam Wojtas:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary przy takiej temp ten zderzak się stopi!!!

heh moze przy takiej sie stopi ale nikt CI nie kaze grzac do takiej temperatury

chyba nie rozrozniasz przy sloncu osiagniesz maks 50 stopni a przy opalarce mozesz 450 a jak podgrzejesz do 150 to juz plastik odzyska swoja czern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jestescie w malym bledzie rok czsu pracowalem przy spawaniu plastikow i zeby ladnie polaczenie spawanego plastiku wygladalo ogrzewalo sie go opalarka ale nie za blisko przewarznie plastiki w VW sa wykonane z polipropylenu ktory ma niska temp. topnienia ale ja na swoich zdezakach zastosowalem zwykly spray pol-mat i efekt jest zaje.... jedynie czeste mycie karcherem zmywa farbe ale przez rok czsu mmialem z glowy pielegnacje plastikow teraz na lato znowu pomaluje zderzaki sprayem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od lat stosuję czarną pastę do butów , butom :D pomaga to i zderzakowi nie zaszkodzi :D. Od czasu do czasu placzek jak się śpieszę.

Pozdrowionka :vw:

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam kosmetyki http://hartim.pl/

 

Używałem tylko do prania tapicerki - na prawdę polecam!!!

 

Ja tam od lat stosuję czarną pastę do butów , butom pomaga to i zderzakowi nie zaszkodzi

 

No ja już Twoją metodę próbowałem i nawet działa, ale ostatecznie się wqrzyłem i listwy polakierowałem w kolor nadwozia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopię troszkę temat.. Reasumując, jaka metoda będzie najlepsza, żeby zderzaki i plastiki z zewnątrz stały się znów czarne? Szwagier mi powiedział, że żeby pomalować zderzaki czarnym lakierem, trzeba zaopatrzyć się w "zmiękczacz do plastików"... Po wysmarowaniu znów olejem lub pastą "do butów" będzie siadał kurz na to...

 

Poratujcie:( W wakacje chcę zacząć działać coś w tym temacie...

 

Pozdrawiam, Piotrek /,,,/

 

P.S. Zdrowych, wesołych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją kupilem sonax odmawia czarne plastiki i jestem bardzo zadowolony długo trzyma elekt kurz nie osiada błyszcz się ładnie i jest ok mała butelka ale bardzo wydajna starczyło na 2 i pół passata b3 jeden mój drugi ojca w kombi i ten drugi 2 razy był robiony super efekt:) polecam koszt ok 20 zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten z pierwszego linku naprawdę robi robotę

 

Ok, dzięki wielkie za odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to z pierwszego linku mam i to zastosowałem na moim i ojca pasku:) naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposoby ciekawe, ale mam pytanie, jak z trwałością - co najlepiej sobie radzi, aby mieć spokój na dłuższy czas? Co do "domowych" sposobów z olejem, to nie mam zastrzeżeń. Kiedyś polerowałem (lakier) czarnego golfa różnymi pastami. Trochę roboty było, ale efekt super (zwłaszcza po pierwszym polerowaniu, jak dopracowałem trochę już matowy fabryczny lakier - auto miało wówczas 3 lata). Te pasty używałem parę razy do czasu, aż znajomy lakiernik nie pokazał mi jak wypolerować lakier rozpuszczalnikiem. Efekt bił wszystkie pasty. Tylko trzeba zrobić to z rozwagą oczywiście. Jak ktoś będzie krzyczeć, że ściera się lakier, to podpowiem, że bardziej przy korzystaniu z firmowych past.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky

Witam

Ja ze swej strony mogę polecić dwa produkty:

Tańszy: AutoGlym BumperCare - dobry, dość tani, przed nałożeniem tego dressingu zresztą jak każdego zaleca się dokładne umycie powierzchni roztworem apc 1:5-1:8 z wodą. Zapach chemiczny nie drażniący, wydajny. Po wtarciu wytrzeć do sucha.

Droższy: ValetPro Dionisus. - dla mnie rewelacyjny produkt. Bardzo tłusty żel, pachnie podobnie do BumperCare. Bezporównia dużo bardziej trwały. Na początku nieco błyszczący ale to znika, pięknie czerniący, nie pozostawia zacieków.

Oba produkty najlepiej jest nakładać słoneczkiem np Megs'a. Dużo mniej produktów się zużywa. Tak samo żeby czarne było czarne mogę polecić do opon Meguiars Endurance. Szybko sie nakłada i nie błyszczy za mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności