Skocz do zawartości
peter-11

dziwne zachowanie auta w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj pojawił mi sie nastepny problem z paskiem (na diagnoze "poprzedniego problemu" umowiony jestem dopiero na wtorek ;) )

 

zaobserwowałem dziwne zachowanie paska gdy przyspieszam na 1 lub 2 biegu i koło są lekko skręcone to traci on szybko przyczepnosc, przy czym nie jest to ze deptam go niemilosiernie, wczesniej tak samo go cisnalem (czyli nie zamocno i nie zalekko) i byl jak przyklejony a teraz czuje ze auto traci przyczepnosc i ESP zaczyna szalec :(

podobnie na wprost jak przycisne "do dechy na 2 biegu to na suchej nawierzchni "zrywa" i ESP/ASR go przyblokowuje - wczesneij sie to nei zdarzalo bo auto ma w sumie tylko 100 KM i na "dwójce" nie zerwało mi nigdy na suchym ...

 

problem tez przy hamowaniu - bardzo szybko ABS zaczyna lapac, i to glownie tylko jedno kolo drugie dopiero jak sie mocniej jeszcze depnie hamulec ...

 

zastanawiam sie czy kots z was mial taki problem ? czy to cos w zawieszeniu poszlo i auto nie trzyma prawidlowo przyczepnosci ?

za male cisnienie w oponach (dalem 2,2 i 1,9 jak na klapce od wlewu) ?

czy moze opony do bani - założyłem niedawno nowe opony zimowe matadory 195/65 i przez 2 tysiace km nic sie nie dzialo a teraz zaczeło, moze jakies trefne ?

czy moze jakies czujniki zglupialy i cos zle dziala abs/esp ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Opony zimowe maja to do siebie, ze bardziej plywaja na suchym i troszke bardziej sie slizgaja na mokrym... Ale poczekajmy na kolejne opinie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź na diagnostykę sprawdź geometrię i wyważenie opon,

glownie tylko jedno kolo drugie dopiero jak sie mocniej jeszcze depnie hamulec ...
sprwdź stan płynu hamulcowego i spróbuj odpowietrzyc układ. Wina może byc także w źle dobranym ogumieniu.
czy moze jakies czujniki zglupialy i cos zle dziala abs/esp ?
Tutaj sam sobie odpowiadasz co należy dalej sprawdzic. Było ostatnio o czujnikach przy kołach (śniedzieją styki). Urzyj wyszukiwarki a znajdziesz na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze bedzie wina gumek ale rzeczywiscie jak kolega J@ceq powiedzial sprawdz tez geometrie kol.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na opony :cisza:

 

ja mam troszkę więcej niutonków od Ciebie, i u mnie przy obecnych warunkach atmosferycznych koło uślizgują się bardzo częscto (mam jeszcze letnie) nie mówiąc już o skręconych kołach przy starcie... Zimówki zakładam dopiero jak przyjdzie prawdziwa zima, a teraz jest jeszcze taka pogoda że można na letnich śmigać. Jak zdiagnozowałeś że jedno koło zaczyna Ci prędzej hamować? CZujniki przy kołąch raczej nie bo świeciły by się kontrolki ABS i ESP na desce rozdzielczej.

 

Więc delikatnie z gazem kolego :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki za porady, przy sprawdzaniu we wtorek doloze tez sprawdzenie opon i czujnikow (moze jakis ruszony czy cos byl bo niedawno tez wymieniane mialem oslony przegubow),

 

stawiam na opony :cisza:

 

Zimówki zakładam dopiero jak przyjdzie prawdziwa zima, a teraz jest jeszcze taka pogoda że można na letnich śmigać.

 

Jak zdiagnozowałeś że jedno koło zaczyna Ci prędzej hamować? CZujniki przy kołąch raczej nie bo świeciły by się kontrolki ABS i ESP na desce rozdzielczej.

 

 

akurat mieszkam w taki regionie lekko podgorskim i staram sie przed Iszym sniegiem wymieniac bo jak nieraz przysypie to nie wyjechalbym z miejsca parkingowego :)

 

a ze jedno koło to po tym poznaje ze jak przyhamuje to prawe kolo blokuje sie szybciej i nastepuje delikatne szarpniecie w prawo kierownica po czym wlacza sie ABS i odblokowuje to kolo

 

w poprzednim aucie mialm zimowki z debicy i nie bylo takich problemow, trzymaly b. dobrze suchej nawierzchni ale moze te zle dobrane albo po prostu wadliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimówki zakładam dopiero jak przyjdzie prawdziwa zima, a teraz jest jeszcze taka pogoda że można na letnich śmigać.

 

Nie rozumiem takiego postepowania - oszczędzasz je czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99,9 czujnik abs pozdrowienia (wymiana gumy)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimówki zakładam dopiero jak przyjdzie prawdziwa zima, a teraz jest jeszcze taka pogoda że można na letnich śmigać.

 

Nie rozumiem takiego postepowania - oszczędzasz je czy co?

 

Powiedzmy że dwie opony mam w nienajlepszym stanie :dobani: Trzeba kupić nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a dzisiaj przeżyłem mały szok - otóż wszystko było ok.

i zaczałem sie zastanawiac i doszlem do 2 mozliwosci :

 

1. te opony to g**o, dzisiaj temp spadła u nas do 2-3 stopni i miały bardzo dobrą przyczepność a ostatnie 2 dni byly temp 7-10 stopni na plusie i te opony w takiej temp były do bani a nie powinny (wczesniej tez byly nizsze temp. i bylo ok.),

 

ta opcja wydaje mi sie bardzo prawdopodobna ale zweryfikowac ja bede mogl jak sie znowu ociepli,

 

2. tak jak kolega mówi jakis czujnik ABS coś nie łączy, może coś w nim dzisiaj zaskoczyło i dlatego działa ok.

 

 

w ciągu kilku dni myślę wyjaśni sie co to było przyczyną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcat14

Kolego ja myślę że czujniki mają tu mało do rzeczy. Raczej jest to wina gumek, a że się dziwnie zachowują w takich temperaturach to normalne jest. Teraz jest najgorszy czas, na letnią oponę jest już za późno, na zimową za wcześnie po prostu trza uważać. A jeśli chodzi o zimówki to kup GoodYear Ultra Grip 7. Rewelacja, ja na takich hasam i są very the best, a i cena przystępna.

 

poza tym jak czujnik ABS nie będzie działał z powodów takich czy innych to zaobserwujesz to przy hamowaniu a nie przy ruszaniu z miejsca.

 

//scaliłem - kuczlaw :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności