Skocz do zawartości
waldek40

[ elektryka/elektronika] przekażnik itp.

Rekomendowane odpowiedzi

a więc tak chodzi o air-bag,podpinając do komputera ( kilka razy na różnych modelach ) wychodzi brak połączenia z air-bagami i tu moje pytanie czy może jest jakiś przekaźnik albo jeszcze inne zabezpieczenie obwodu np. bezpiecznik (chociaż wszystkie bezpieczniki wyglądają na dobre)chce najpierw takie rzeczy sprawdzić co by nie wybebeszać odrazu wszystkich poduszek tylko iść po tak zwanym sznurku do kłębka, dodam że poduszki są :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz cały schemat airbagu w b4:

airbag1of0.jpg

 

airbag2qi9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie tylko trzeba być elektrykiem i znać sie na schematach :D nie można prościej :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co?

Do poduszki nie dobieraj się.

Od jej diagnozy jest taki fajny interfejs sterownikiem airbag (J234) się zwącym.

Poduszka kierowcy N95. Tego nie mierz.

Poduszka pasażera N131. To również z ostrożnością.... i bez miernika ;)

Zapalnikom poduszek musimy ufać, że działają. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dostać się do sterownika airbagu, zobaczyć czy jest wogóle podłączony.

Poduszek nie ruszaj, ponieważ nie mają one nic do połączenia między sterownikiem airbag a vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewałem tak że sterownik jest uszkodzony zakupiłem drugi na allegro podobno sprawny zamontowałem go ale też bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij środkowy tunel przy lewarku zmiany biegów i radiem tam powinna być kostka która łączy sygnały z poduszki abs i innych do komputera i gniazda diagnostycznego przewody powinny być pomarańczowy i siwy jeden przewód powinien iść do sterownika poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmij środkowy tunel przy lewarku zmiany biegów i radiem tam powinna być kostka która łączy sygnały z poduszki abs i innych do komputera i gniazda diagnostycznego przewody powinny być pomarańczowy i siwy jeden przewód powinien iść do sterownika poduszki

 

kiedyś ściągałem ten tunel i faktycznie była tam jakaś jedna lub dwie cieniutkie takie wtyczki ale nie wiedziałem od czego one są , w sobotę wypnę je i sprawdzę czy styki nie są zaśniedziałe, co do poduszek to nie mam zamiaru ich ruszać bardziej mi zależy dlaczego komputer diagnostyczny nie może sie połączyć

 

JAFO czy tym i tylko tym urządzeniem można zlokalizować usterkę, czy innymi też bo może dlatego komputer nic nie widział ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee.

Tak nazwałem sterownik Airbag.

Jeśli masz problem z diagnozą, to do linii K interfejsu podepnij sam sterownik. Postaraj się wypiąć przewód diagnostyczny ze sterownika i podłącz go jako jedyny do "kabelka".

Linie diagnostyczne wszystkich sterowników są ze sobą fizycznie połączone. Jeśli jeden ze sterowników ma uszkodzoną linię diagnostyczną (często zwarcie do masy), to nie da rady nic zdiagnozować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mi to nie da bo nie mam interfejsu ani laptopka ale za wszystko dzięki

 

a tak przy okazji co to jest, zaznaczone w kółku

46815cfedfb1f63fm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności