Skocz do zawartości
Gość DarekL

[ nadwozie] Problem z zamkiem klapy bagażnika B4 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekL

Witam wszystkich, mam problem z zamkiem klapy a dokłanie chodzi mi o taki czarny plastykowy pierścień który jest założony na wkładkę kluczyka ma on 4 haczyki które się wyrobiły i ten pierścień mi wyskakuje może ktoś z kolegów wymieniał cały zamek albo klapę bagażnika i ma taki pierścień to chętnie bym odkupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem. Za zamek chcieli 350zł więc sobie darowałem. Rozbierasz plastik od wnętrza klapy, rozłączasz cięgna i wyciągasz cały zamek. Ja kupiłem dwuskładnikowy klej do lamp super bond czy jakoś tak za 9,50zł. Klej ten ma taką właściwość że na plastiku nie zostawia nalotów. Wyjęty zamek rozłożyłem na części, następnie przykleiłem od spodu ten okrągły plastik, złożyłem resztę wpsikując do środka smar silikonowy w spreyu. Wszystko mi działa bardzo dobrze już 14 miesięcy i w końcu wiem że nie wystrzeli mi ten czarny kołnierz zamka w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat. A wygląda to tak:passat B4 kombi.Zamki zamykane przez pilota oprócz klapy.Ten zamyka się na kluczyk.Wczoraj wkładam kluczyk a ten się kręci w lewo i w prawo ale klapy nie otwiera. Czytałem posty o sposobach dostania się do tego zamka.Niedawno wlazłem do kufra ze śrubokrętem. Odginałem plastiki, wyjmowałem rączke do zamykania klapy, zdejmowałem metalowe płyty na podłodze, ale za cholerkę nie mogłem się dostać do tego zamka. Chłopy! Jak wy to kurna robiliście? Choć z jedną fotę!Pytanko czy to cięgno mogło strzelić czy coś w samej wkładce w lampie?Ale najważniejsze - jak otworzyć tą klapę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mdk

Do DarekL

 

 

Przede wszystkim, z tego co pamiętam, musiałem ściągnąć całą obudowę (ten wielki plastik od wewnątrz drzwi bagażnika) ale otworzoną klapę miałem. Zamek się posypał ale obracanie kluczyka lewo, pion czy poziom - nier pamiętam, prawo i za każdym razem wciskanie przycisku (milion razy :rotfl: ) pomogło.

 

Czyli: kluczyk w zamek, obrót wciśnięcie, obrót, wciśnięcie itd lub wciśnięcie obrót - jak masz wkładkę posypaną to pomaga.

 

 

Dodam jeszcze, że budowa zamka jest tak banalna, że po 5 min analizie typu " jak żesz to cholerstwo może działać" naprawa trwała 25 minut.

 

W moim przypadku zamek jest trzypozycyjny (pewnie wszędzie tak jest ale wolę to zaznaczyć) czyli" zamknij trwale/otwórz trwale/zamknij lub otwórz z cetralnego być może nie w tej kolejności ale zawsze zapominam i potem się motam przy np. odłączeniu aku i konieczności zamknięcia pancerpudła z kluczyka.

 

 

--

B4 2E - szykuję się na B5 1.8T ale nawalił ;P

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/silnik-w-ciagu-5-minut-wypalil-prawie-caly-olej-passat-3b-vt25399.htm#230038

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety by bez demolki rozebrać plastik klapy trzeba ją wcześniej otworzyć. Obróć klucz i razem z kluczem wciśnij zamek, może pomoże taki sposób, jeżeli nie to wciśnij wkładkę z kluczem i dopiero obracaj w zamku klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten problem. Za zamek chcieli 350zł więc sobie darowałem. Rozbierasz plastik od wnętrza klapy, rozłączasz cięgna i wyciągasz cały zamek. Ja kupiłem dwuskładnikowy klej do lamp super bond czy jakoś tak za 9,50zł. Klej ten ma taką właściwość że na plastiku nie zostawia nalotów. Wyjęty zamek rozłożyłem na części, następnie przykleiłem od spodu ten okrągły plastik, złożyłem resztę wpsikując do środka smar silikonowy w spreyu. Wszystko mi działa bardzo dobrze już 14 miesięcy i w końcu wiem że nie wystrzeli mi ten czarny kołnierz zamka w drodze.

Uwaga odgrzewam kotleta.

Kolego, czy możesz napisać co dokładnie przykleiłeś do czego?

Kurcze, mam dokładnie to samo. Cały czas mi ten czarny pierścionek wyłazi. Boję się, że go zgubię i dopiero będzie problem.

Chyba, że ktoś ma taki pierścień sprawny do sprzedania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się otworzyć klape przez ten otwór w plastikowej obudowie, Trochę mi zeszło czasu na to ale otwarłem naprawiłem wszystko (miałem złamany metalowy element który jest odpowiedzialny za ciągnięcie cięgna). Teraz dla bezpieczeństwa mam zrobiony sznurek który jest zaczepiony przy samym zatrzasku wrazie czego gdy coś się urwie ciągnę od środka za sznurek i klapa otwarta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam problem z zamkiem klapy a dokłanie chodzi mi o taki czarny plastykowy pierścień który jest założony na wkładkę kluczyka ma on 4 haczyki które się wyrobiły i ten pierścień mi wyskakuje może ktoś z kolegów wymieniał cały zamek albo klapę bagażnika i ma taki pierścień to chętnie bym odkupił.

 

Problem rozwiązany.

Kupiłem sam pierścień plastikowy u kol. MAPET (http://aso-vag.pl) w oryginale. Cena - około 2 zł. Wymieniłem nawet bez wyciągania zamka z klapy. Teraz zamek jak nówka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam passata w typie nadwozia sedan. Z chęcią kupię cały taki kompletny zamek do tylnej lampy, ponieważ w moim brakuje całego czarnego pierścienia. Mam centralny, który klapę zamyka ale już nie otwiera. Żeby otworzyć muszę włożyć kluczyk i wysunąć go troszkę, lekko przekręcić w prawo (lekko ponieważ nie da się go normalnie przekręcić) i wtedy wcisnąć:( Czy da się coś z tym zrobić czy trzeba kupić nowy zamek? i jeśli nowy to chętnie kupię jeśli ktoś będzie miał zbędny

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam posiadam passata w typie nadwozia sedan. Z chęcią kupię cały taki kompletny zamek do tylnej lampy, ponieważ w moim brakuje całego czarnego pierścienia. Mam centralny, który klapę zamyka ale już nie otwiera. Żeby otworzyć muszę włożyć kluczyk i wysunąć go troszkę, lekko przekręcić w prawo (lekko ponieważ nie da się go normalnie przekręcić) i wtedy wcisnąć Czy da się coś z tym zrobić czy trzeba kupić nowy zamek? i jeśli nowy to chętnie kupię jeśli ktoś będzie miał zbędny

[email protected]

jest taki dział: Kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności