Skocz do zawartości
damian665

ładowanie alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym chciał reklamować aku
Nikt ci nie przyjmnie reklamacji aku tylko z tego powodu że oczko sygnalizuje ci że trzeba doladować.

Poprostu zabierasz z aku więcej prądu (czuwanie radia, rozrusznik...) niz jesteś wstanie przez 6 km mu zwrócić.

Ja na twoim poszukał bym takiego regulatora który będzie puszczał wieksze napiecie (pamiętam że kiedyś podmieniając regulatory w golfie jeden puszczał 13,7 a inny jakiś zamienik 14,3) ale i tak nie wiem czy to dużo da bo może byc tak jak Sławek napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak myślicie, altek jest po regeneracji, ładowanie OK (silnik 1.9D) a w nocy żarzy się ledwo ledwo kontrolka ładowania na wolnych obrotach, jak wcisnę hamulec albo dodam gazu do gaśnie, spierniczyli coś przy reanimacji altka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze skoro zarzy sie na wolnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano kontrolka ładowania świeciła mi po uruchomieniu silnika jednak gdy ujechałem 500m zgasła ,ale po pracy świeciła przez cały czas i już nie chciała zgasnąć

 

jak sprawdzić alternator, regulator napięcia i co tam jeszcze mogę ?

 

jedyne co przyszło mi do głowy to napięcie na aku na zgaszonym silniku i po odpaleniu

 

przed wynosi około 12.5V a po odpaleniu jest niższe ok 12.1V czyli ładowania brak

Edytowane przez ernest_1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sprawdzić alternator diody i co tam jeszcze mogę ?

szczotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek, regulator to na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po przegazowaniu tak do 3 tys kontrolka nie gasnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie gaśnie

Napisz coś więcej. Nikt nie jest jasnowidzem. Przyczyn może być wiele. Sprawdziłeś szczotki? A co z przewodem od wzbudzenia? A diody możesz sprawdzić najlepiej żarówką albo miernikiem z funkcją sprawdzenia diody. Możesz też pomierzyć rezystancje uzwojeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by połamały się szczotki to by się kontrolka w ogóle nie zapaliła, jak dla mnie to puściło lutowanie między śrubą na którą mocujemy kabelek od kontroli a płytką z diodami. Bez rozpołowienia alternatora się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc szczotki wlutowane ale na tym się nie skończyło ,zmienione tulejki bo szczotki były krótkie i wypaliło jedną no i przy okazji łożyska i ta plastikowa wkładka pod łożysko jeszcze altek założyć na auto

 

dobrze że zawozłem do kolegi elektryka bo sam nie zdjąłbym łożysk i rolki, tak przyrdzewiały rolka że poszła ściągaczem a łożysko zostało połamane w imadle i wycięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wszystkim za pomoc szczotki wlutowane ale na tym się nie skończyło ....

Ile ta impreza kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo7891

Mam pytanie po odpaleniu mam ładowanie 12,5 V a po przygazowaniu jednokrotnie powyzej 2000 obr. mam 14,4 V i światla mocniej świecą razem z podświetleniem licznika. I zawsze po odpaleniu musze przygazowac raz zeby miec ładowanie na wolnych obrotach. Co to może być za przyczyna ? czy poprostu tak juz jest w tych autach B3 1.9 Diesel 1Y - 1991r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie po odpaleniu mam ładowanie 12,5 V a po przygazowaniu jednokrotnie powyzej 2000 obr. mam 14,4 V i światla mocniej świecą razem z podświetleniem licznika. I zawsze po odpaleniu musze przygazowac raz zeby miec ładowanie na wolnych obrotach. Co to może być za przyczyna ? czy poprostu tak juz jest w tych autach B3 1.9 Diesel 1Y - 1991r.

1. po przekręceniu kluczyka powinna zapalić się dioda od ładowania. zapewne się tak nie dzieje

2. nie masz wzbudzenia alternatora. od razu po zapaleniu samochodu ładowanie powinno wskoczyć na około 14,4 V. przyczyny: uszkodzony przewód od wzbudzenia lub uszkodzony regulator napięcia lub uszkodzony mostek prostowniczy w altku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Wybaczcie jak pisze nie w tym dziale i itd. jestem nowy na forum

Mam taki problem z kontrolką od ładowania.

Zaraz po zapaleniu świeci ciągłym światłem,lekko nacisnę na gaz i gaśnie czyli OK. Żarzy nieregularnie na postoju i podczas jazdy ,przeważnie jak zwiększam obroty. Kontrolka świeci lekko, że w dzień nie widać ,widać dopiero wieczorem. Dziś wieczorem zrobiłem taki test że na postoju jak się palia zapalałem światła to kontrolka gasła a jak gasiłem to zapalała. Mierzyłem napięcie u elektryka ,to przy włączonym silniku na wolnych obrotach , przy włączonych światłach i dmuchawie na 3 stopniu napięcie jest 13,6- 13,7 Miał ktoś z was podobny problem

Edytowane przez manio82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Wybaczcie jak pisze nie w tym dziale i itd. jestem nowy na forum

dobrze trafiłeś ;)

 

Mam taki problem z kontrolką od ładowania.

to nie problem z kontrolką, ona działa prawidłowo. ;) tak ma się zachowywać.

 

Miał ktoś z was podobny problem

żeby to jeden ;)

 

Zaraz po zapaleniu świeci ciągłym światłem,lekko nacisnę na gaz i gaśnie czyli OK. Podczas postoju nie miga (żarzy nieregularnie) podczas jazdy przeważnie jak zwiększam obroty. Kontrolka świeci lekko, że w dzień nie widać ,widać dopiero wieczorem. Mierzyłem napięcie u elektryka ,to przy włączonym silniku na wolnych obrotach , przy włączonych światłach i dmuchawie na 3 stopniu napięcie jest 13,6- 13,7

poczytaj mój post w tym temacie i post niżej:

http://forum.vw-passat.pl/threads/40979-Wzbudzanie-sie-alternatora?p=1587248&viewfull=1#post1587248

wszystko tam jest w tych dwóch postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
est że na postoju jak się palia zapalałem światła to kontrolka gasła a jak gasiłem to zapalała

Jeśli dzieje sie tak jak opisałeś to nic dobrego nie wróży....albo słaby styk w instalacji albo coś z zegarami...

 

przy włączonych światłach i dmuchawie na 3 stopniu napięcie jest 13,6- 13,7

Nawet przy takim obciążeniu powinno być powyżej 14volt gdy mierzymy bezpośrednio przy alternatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet przy takim obciążeniu powinno być powyżej 14volt gdy mierzymy bezpośrednio przy alternatorze.

regulator, szczotki, ślizgi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie mierzone tylko przy klemach akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napięcie mierzone tylko przy klemach akumulatora

To okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności