Skocz do zawartości
damian665

ładowanie alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to urządzonko co bada napiecie i teraz niech kotś mi napisze gdzie to sie przykłąda ( do + i - na aku)??

I ile powinno mi wskazywać i w jakich warunkach??

 

podobno jakieś dwa róźne przekaźniki mogą być i wtedy różne są wartości, jakie powinny być wskazania u mnie w samochodzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

damian665 jak umiesz to urządzonko włączyć na pomiar napięcia to będzie dobrze .bez uruchomienia silnika napięcie na naładowanym akumulatorze powinno wynosić około 12 V . po uruchomieniu silnika napięcie na akumulatorze powinno wzrosnąć do około 14V a dokładnie o ile dobrze pamiętam od 13.8do 14.4 V .Inne wskazanie przy zapalonym silniku wskazuje na uszkodzenie zespołu alternator regulator napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to urządzonko co bada napiecie i teraz niech kotś mi napisze gdzie to sie przykłąda ( do + i - na aku)??

I ile powinno mi wskazywać i w jakich warunkach??

 

podobno jakieś dwa róźne przekaźniki mogą być i wtedy różne są wartości, jakie powinny być wskazania u mnie w samochodzie??

 

Witam. Czerwonym przewodem miernika dotykasz do klemy dodatniej akumulatora, a czarnym przewodem do klemy minusowej. Podczas pracy silnika napięcie powinno się mieścić w zakresie 13,9 - 14,5 V. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u mnie na vagu wyskoczyło 13,6 V i krzyczy mi kontrolka ładowania aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czerwonym przewodem miernika dotykasz do klemy dodatniej akumulatora, a czarnym przewodem do klemy minusowej. Podczas pracy silnika napięcie powinno się mieścić w zakresie 13,9 - 14,5 V. Pozdrawiam.
Kolego, co będzie jak odwrotnie podepnie kable do miernika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. Będzie po prostu pokazywał takie same wartości tylko że z minusem, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie stanie. Będzie po prostu pokazywał takie same wartości tylko że z minusem, Pozdrawiam

Tak, ale jaki z tego wniosek wyciągnie? Temat potraktowałem trochę żartobliwie, ale na poważnie jak ktoś nie ma pojęcia o elektrotechnice to niech sobie da spokój. Nie wiem jakim miernikiem dysponuje nasz kolega, analogowym czy cyfrowym. Czy rozróżni volty od amperów albo innych wielkości. A prąd stały i zmienny, jak tu sobie poradzi. A jak już pomierzy to co z interpretacją wyników, jakie wnioski wyciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale jaki z tego wniosek wyciągnie? Temat potraktowałem trochę żartobliwie, ale na poważnie jak ktoś nie ma pojęcia o elektrotechnice to niech sobie da spokój. Nie wiem jakim miernikiem dysponuje nasz kolega, analogowym czy cyfrowym. Czy rozróżni volty od amperów albo innych wielkości. A prąd stały i zmienny, jak tu sobie poradzi. A jak już pomierzy to co z interpretacją wyników, jakie wnioski wyciągnie?

 

Moim zdaniem nie trzeba być biegłym elektrotechnkiem żeby poradzić sobie z pomiarem napięcia. Gdyby kolega nie wiedział jak obsłużyć miernik to by się o zapytał jak to zrobić(i wtedy by podał szczegóły), a skoro się nie zapytał przez prawie rok to zapewne sobie poradził.

 

Kolego, co będzie jak odwrotnie podepnie kable do miernika?

Nie załapałem że twoje pytania mają charakter retoryczy? Przepraszam, że starałem ci się pomóc:612:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skoro się nie zapytał przez prawie rok to zapewne sobie poradził.

 

Faktycznie, post ma ponad rok. Nie powinienem się odzywać, ale zmyliła mnie świeża data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z alternatorem jak jechalem to zaswiecilo mi sie kontrolka ladowania a po chwili zaczelo mrugac stanelem a w alternatorze uzwojenie sie pali zgasilem silnik i nic sie niedzialo jak zapalilem na nowo to kontrolka zgasla i wygladalo wszystko ze jest dobrze so sadzicie czy trzeba wymienic alternator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
so sadzicie

że to nie ten dział, chyba że piszesz o b3/b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że to nie ten dział, chyba że piszesz o b3/b4

 

Ja również się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko mi ładuje od 2,500 obrotów co do wymiany tylko regulator czy cos jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko mi ładuje od 2,500 obrotów co do wymiany tylko regulator czy cos jeszcze ?

niekoniecznie regulator..

zacznijmy od początku.. co z diodą na liczniku, odpowiedzialną za wzbudzenie?? świeci, nie świeci, po przekręceniu zapłonu?? stawiałbym na mostek prostowniczy w altku ale jest tez taka możliwość że brakuje mu wzbudzenia bo kabel przetarty albo przerwany. więc zacznijmy od tej diody..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że mam luty w liczniku do poprawy i gdy przekręcam na zapłon i kontrolka ładowania świeci mocno , to po odpaleniu jest ładowanie od razu, jesłi po zapłonie świeci słabo to po odpaleniu musze podnieść jednorazowo obroty do 1200-1300obri ładowanie jest, a gdy kontrolka w ogóle po zapłonie nie świeci to po odpaleniu trzeba dać koło 2,5tys obr, żeby było ładowanie lub przez zapaleniem puknąć w deske i kontrolka zaświeca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu wymieniłem szczotki w regulatorze napięcia (reg ori). Nie chciałem kupować tanich zamienników dlatego wolałem wymienić same szczotki i zachować ori regulator. Teraz mam aku centra futura i co jakiś czas w magicznym oczku pojawia mi się czarne oczko świadczące że aku jest nie doładowane. Po naładowaniu/podładowaniu aku przystąpiłem do pomiaru ładowania.

Aku naładowane 12,8V

Po uruchomieniu silnika napięcie na aku 13,5V, na alternatorze 13,7V

Na uruchomionym silniku + włączone inne odbiorniki tj. światła, dmuchawa na 4, radio+wzmak, wskazania na mierniku takie same jak wyżej 13,5/13,7V.

 

Co uważacie o tych wskazaniach?

Dodam że pomiar cyfrowym miernikiem bardzo profesjonalnym- od kolegi za parę stówek, mój z resztą też tak pokazywał i kosztował 20zł :)

 

Bardzo proszę o wypowiedź w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co uważacie o tych wskazaniach?

Dla mnie wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co uważacie o tych wskazaniach?

jak dla mnie też jak najbardziej prawidłowe.

Jeżeli używasz auta dość rzadko plus pokonujesz krótkie odcinki to całkiem normalne że musisz co pewien czas doładowywać aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dobrze wiecie prawidłowe ładowanie to napięcie pomiędzy 13,9V-14,4V.

Gdybym chciał reklamować aku pierwszy lepszy serwisant zgasi mnie słabym ładowaniem.

 

Macie rację auto śmiga na krótkich odcinkach 2x6km dziennie...

 

Dodam że alternator Valeo 90A a aku 77Ah.

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleks, zobacz jak wyglądają pierścienia ślizgowe, bo to może być przyczyną słabszego ładowania. Najlepiej wyjmij regulator i zrób fotkę szczotek to zobaczymy. Z drugiej strony przy tak krótkich odcinkach to faktycznie nie dajesz dużych szans aku na naładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności