Skocz do zawartości
Gość mizgal

[silnik] VR6 automat 4 biegowy? jakie obroty i spalanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mizgal

czy jestem dobrze poinformowany, że w passacie z 95r były montowane skrzynie biegów 4 biegowe?

Co o niej sądzicie? Czy będzie powodować większe zużycie paliwa?

jeśli ktoś ma vr6 to niech napisze ile mu spala na trasie z prędkością 150km/h i jakie ma wtedy obroty.

proszę o odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b4 były montowane 5 biegowe manualne i 4 biegowe automat, innych nie było. Przełożenie na 4 biegu w automacie jest takie same jak na 5 biegu w manualu.

Generalnie jest tak że automat zawsze więcej pali od manuala.

Mój w trasie ełk-kaunas pali 9l/100km ale spokojnie jadąc (max 120km/h), w mieście potrafi wypić 16l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam automata 4-biegowego. No ale 150km/h.. Nie jeżdżę tak szybko :-P

Na obroty nie zwróciłem uwagi, ale w trasie na Mazury i nad morze w wakacje spalił mi ok. 7l / 100km (prędkość średnio 110-120 km/h, a wyliczenie z pomiarów własnych, nie ze wskazań komputera). W mieście teraz pali mi ok. 15l / 100km.

Tak więc spalanie zależy od stylu jazdy. Brat np. jak jechał moim po mieście to spalił mu ponad 20l / 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czciałbym odświeżyć temat, mam pytanie do użytkowników vrów w automacie. Czy można vrem spalić przysłowiową gume na suchym asfalcie. Mam vr6 w automacie z95r i nigdy mmi sie to nie udało. Auto dobrze przyspiesza i nie mam problemów ze srzynią, jeździłem już wieloma autami w automacie, ale nigdy innym vr6. Jak to jest z waszymi samochodami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można vrem spalić przysłowiową gume na suchym asfalcie

Owszem - można, trzeba odłączyć komputer absu i zapiać 1. Po takim paleniu gumy kupujemy drugą skrzynię automat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój vr6 w automacie pali - miasto 15-17 a trasa około12 tylko w trasie mniej niż 140 nie jade a w mieście też nie jade jak taksówkarz , ale kiedyś jechałem powolutku w trasie to nawet do 9,5 litra spadło ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem b4 vr6 w automacie.

po pierwsze 4 bieg nie jest taki sam jak 5 w manualu jest wyższy

po drugie automat mi na miescie palił ok 16 litrów na trasie ok 10

po trzecie nie spalisz laka na suchym asfalcie

po czwarte sa to skrzynie mało wytrzymałe do katowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po trzecie nie spalisz laka na suchym asfalcie

 

Spali bez wysiłku ale trzeba odłaczyć eds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności