Skocz do zawartości
Gość Tooomik

Rozmiar opon zimowych: 205/16/profil 55 czy 60?

Rekomendowane odpowiedzi

a mam jeszcze takie pytanie, czy jest odczuwalna jakaś różnica pomiędzy 55 a 60 ? Czy ktoś kto miał/ma 55 i założył 60 mógłby się wypowiedzieć. Teoria mówi ze to tylko 9% różnicy... a jak jest w praktyce ? Czy profil 60 mniej tłucze na dziurach, studzienka, przejazdach tramwajowych i kolejowych ? Trochę do pupy jest ten passat, bo kosztuje w ciula kasy a wszystkie dziury w nim się odczuwa jak w starym, rozklekotanym gracie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie sie ktos kto jezdzi passatem b5 na kołach 16 215/60 i powie mi swoje odczucia ?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale B6/B7 może być trudno o taką osobę... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziale B6/B7 może być trudno o taką osobę... :hmm

 

taka Witam w tamtym roku miałem 215/55/r16 w tym roku mam 205/60 r16 róznica jest taka ze samochod bardziej nosi ale plusy sa takie ze masz wyzszy przeswit :D co do odczucia na dziurach sa bardzo podobne raczej nie zauwazalne Reasumujac na zime bede zakladal profil 60 :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś pokażesz, bo bywam w Lęborku minimum raz w roku... Wyprostuj to CBAB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem zimowe 205/55/16 250zl za sztuke obleci ponoc profil 60 przeklamuje licznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ori średnica koła to ~643mm (215/55/16, 235/45/17, 235/40/18) to zarówno 205/55/16 (632mm) jak i 205/60/16 (652mm) będą przekłamywać, z tym że ta 55 bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze ori średnica wg. której auto jest homologowane to 205/55/16 (przynajmniej tyle znalazłem w dokumentach od mojego uta). Tyle że licznik na tyle zawyża prędkość, ze nawet 205/60/16 i tak będzie ok. Sam mam teraz takie koła i licznik dalej zawyża prędkość, więc licznikiem bym się nie przejmował. Gorzej jak np. zmienia się przepisy, albo jakiś mądrala z ubezpieczalni AC wyskoczy że używasz nieprzepisowego ogumienia... Sam się zajmowałem tą sprawą zanim zakupiłem takie gumy, o ile większość ubezpieczalni i diagnostów mówiła ze sobie mogę zamienić, to tez jedna ubezpieczalnia mi odpisała że mogą być z tym problemy ale nie muszą - będzie to zależeć od rzeczoznawcy. Szukałem też w kodeksie, ale znalazłem tylko pzrepis dotyczący nośności opony i chyba szerokości, ale nie znalazłem nic o wysokości ogumienia. W Niemczech np. taki kół nie mozesz sobie założyć, bo tam przepisy jasno określają jakie koła możesz używać.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał kolejnego wątku, potrzebuję zakupić felgi + opony na zimę dokładny silnik jak w opisie 2.0 TDI 110KM CR Bluemotion. Z tego co szukam po internecie to jest napisane wszędzie 205/55/16. PRzeczytałem cały ten wątek i zaleca się do 205/55 zakup stalówek 6,5Jx16 ET 42 natomiast do 215/55/16 7Jx16 ET 45. Jakie powinienem zakupić dokładnie opony. Dodam, że taki sam rozmiar muszę mieć na lato i zimę. Szukam teraz 215/55/16 jednak cena jest sporo wyższa od 205/55. Aktualnie auto mam na 18. Jaki indeks nośności/prędkości do 205/55 93H a w przypadku 215/55 97W jak już tu było wspomniane ? Co może się stać jeśli zakupię oponę nie wzmacnianą XL ?

 

Jeśli zakupiłbym 205/55 to opona będzie o 1 cm węższa i 6mm niższa jak 215/55 jeśli dobrze policzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się na zimę opony 205/55/16 ze względu na zakładanie łańcuchów, a lato 215/55/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę mieć takie same ze względu na kasę fiskalną. I teraz nie wiem co robić. Czy 205/55 nie będą na B6 wyglądały na zbyt małe ? Różnicy sporej niby nie ma.. nie licząc tej w cenie.

 

A co z indeksami przy 205/55 91H to minimum rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 91H to minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie wybrac 205/55 na lato alufelgi 7jx16 ET45 a na zimę 205/55 stalówki 6,5Jx16 ET 42 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zime też mam alusy, a opony mam 205/55/16 94H EL wzocnione

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na zime też mam alusy, a opony mam 205/55/16 94H EL wzocnione

 

Znalazłem 91H ale chyba nie wzmacniane mogą być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205/55 będzie 6mm niższa jak 215/55 jeśli dobrze policzyłem

 

... na profilu, a dokładnie 11mm na średnicy.

 

Czy 205/55 nie będą na B6 wyglądały na zbyt małe ?

 

Będą!! Miałem takie przez 1 miesiąc...

 

Najbardziej zbliżona do zakładanych w ori 235/45/17 oraz 235/40/18 jest 215/55/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję zajrzeć do instrukcji tam są podane rozmiary opon, a na 16" są lato 215/55/16 a zima 205/55/16 i może do tematu http://forum.vw-passat.pl/threads/116158-Wszystko-o-oponach-do-B6-B7-!!-Rozmiary-indexy-cisnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te wątki, jednak jak napisałem muszę mieć na lato i zimę ten sam rozmiar, ze względu na kasę fiskalną w samochodzie... Cena 215/55 jest o wiele wyższa i jak porównałem zdjęcia z któregoś wątku gdy użytkownik pokazał zimówki na 205/55 i letnie 215/55 to te letnie prezentowały się zdecydowanie gorzej (większy balon)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różnice pomiedzy 93H a 97W w rozmiarze 215/55 moge powiedziec tyle ze na oponach letnich 97W auto jest jak przyklejone do asfaltu a na 93H po prostu jest bardziej miekko i auto nie trzyma tak na zakretach. Jeśli miałbym kupowac nowe opony 215/55 to tylko 97W. A zimówki bede kupawac 205/55 94V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko jeszcze nie odpisał mi nikt wprost. Napisałem, że muszę mieć na zimę i lato ten sam rozmiar opony. Przeglądnąłem w wątku o rozmiarach felg jak wygląda na 205/55 i jak wygląda na 215/55 i nie wiem co robić. Czy na zimę zakupić stalówki 6,5J ET42 jednak preferuje się na nie opony 205/55 czy zakupić stalówki 7J ET45 jak oryginalne felgi aluminiowe VW i założyć na nie 215/55 na zimę i na lato. Jaki wobec tego wziąć indeks ? Czy ma ktoś lepsze fotki passata na stalówkach/aluminiowych z rozmiarem 215/55 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności