Skocz do zawartości
witek_rz

Filtr przeciw pyłowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko.

Nawiew wewnętrzny słabo mi wieje. Jaka może być tego przyczyna?

Kolega mi podpowiedział żebym sprawdził filtr nawiewu, ale jest takie coś w B3 ? Nie bardzo widzę gdzie by to mogło być.

Gdy przestawiam siłę nawiewu 1 ; 2 ; 3 ; 4 - to słychać jak zwiększa się szum siły podmuchu, ale nie bardzo dmucha na szyby.

 

Pisałem już tu kiedyś że mimo iż pokrętło temperatury nawiewu ustawię na NIEBIESKI to i tak wieje mi ciepłym powietrzem. Nie udało mi się jednak rozebrać konsoli nawiewu. Może to mieć wspólne znaczenie?

 

Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Za dmuchawą (a przed nagrzewnicą) jest jeszcze klapa zamykająca przepływ powietrza. Przy ustawieniu pokrętła prędkości nawiewu na "0" jest zamknięta, od pozycji "1" wzwyż powinna być już całkiem otwarta. Czasami się rozwala mechanizm przy pokrętle i wtedy ta klapa pozostaje w jednej pozycji. Może u Ciebie tez tak się stało i klapa jest cały czas przymknięta ?? Żeby to sprawdzić musisz niestety środkową konsolę wymontować :/

 

Filtra kabinowego w 1990 roku na pewno nie montowali.

 

Co do Ciepła nawet w pozycji "zimno" - mogły się pancerzyki linek wysunąć spod klipsów zatrzaskowych i nie przestawiają do końca klapy regulujący przepływ przez nagrzewnicę - poza nagrzewnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Powodem słabego nadmuchu mimo słyszalnej różnicy na poszczególnych zakresach jest najpewniej zapchany albo zawilgocony filtr przeciwpyłkowy. Może też być problem z klapką odcinająca dostęp powietrza. Musisz sprawdzić wszelkie linki sterujące bo w nich najprawdopodobniej problem braku zimnego nawiewu.

Pozdrawiam! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwórz maske wyjmij osłone pod wycieraczkami, następnie zdejmij po lewej stronie kratke która zasłanie wlot powiersza taka plsatikowa siatka, niech ktoś cie przełonczy nadmuch dmuchawy z pozycji 0 na 1 i jak sie pochylisz nad tym otworem nad kratką to powinieś widzieć czy klapa zasłaniająca wlot powietrza jest zamknieta w pozycji 0 i czy sie otwiera w innych pozycjach.

Może po prostu ta klapa nie idzie w duł i trzeba ja wcisnać any puściła powietrze ale na ustawieniach dmuchawy od 1 do 4 sprawdz jak coś akiego zauważysz to napisz pw to moze uda mi sie coś ci jeszcze podpowiedzieć lub na gg1362200. często mie nie widać ale zreguły jestem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin p

Cześć. No właśnie mam to samo w paśku z nadmuchem.Gdzie szukać tego przeciwpyłkowego filtra.POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss007

Witam. Mam pytanie czy Passat B3 rocznik 89 posiada filtr przeciwpyłowy (kabinowy) jeśli tak to gdzie, bo w moim pasku tam gdzie zazwyczaj znajduje się filtr (lewa strona podszybia od frontu) jest tylko orginalna kratka lecz nie ma filtra i nie dostrzagłem nigdzie aby była możliwość tam założenia filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie B3 miały filtr kabinowy......te nowsze i z klimą to tak :) Ale z tego co pamiętam to na forum był temat, jak zamontować filtr gdzie w oryginale go nie było :) Chyba w FAQ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku filtra nie montowano, i jak do tej pory fizycznie nie spotkałem się żeby był, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności