Skocz do zawartości
Gość Kamil Włodi

[ inne] co sądzicie o oponach 175/65/13 do passata b4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil Włodi

Witam

 

po sprzedaniu golfa zosatły mi felgi z oponami zimowymi, tylko trochę są małe 175/65/13 i nie wiem czy nie będą za małe do passata b4, proszę o opinie...

 

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy że 13-tka nie wejdzie na przód ze względu na wielkość tarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil Włodi

no to kurka mam problem...;)

 

a może ktoś się chce zamienić na jakieś 14'' opony moje są prawie jak nowe;)

jestem z Lublina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Toruń

Witaj! W Passatach B3 i B4 nie było 13" (calowych) kół. Seryjnie montowano 14-tki lub 15-tki. Rzeczywiście 13-tki mogą nie wejść na tarcze w B4, a dokładniej na zacisk klocków (o dziwo także felga passata B5 15" jest za mała do VW Bory), a poza tym dostojne Limo Passat nie będzie wyglądać zacnie na 13-tkach. Lepiej zamień. Ja swojego Passka mam na 14-tkach (zwykłe fabryczne VW). Czasami wydaje mi się, że może są za małe, ale jednak większa opona to większe zużycie zupy, gorsze przyspieszenie, może i komfort jazdy gorszy na naszych "Autobahn'ach", a do tego 15-tki zawsze droższe od 14-tek - a jak dużo jeździsz, to i często zmieniasz. Szczerze polecam Tobie 14-tki - to dobry kompromis. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil Włodi

teraz mam letnie 15'' i alusy, i tak właśnie się zastanawiam może kupić jakieś zimówki 15'' i założyć na alusy, tylko czy nie szkoda...????

 

dzięki za dotychczasowe odp.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil Włodi, zależy w jakim stanie masz aluski, jak w dobrym to trochę szkoda na zimę. Na aukcjach można kupić felgi stalowe z oponami zimowymi w b.dobrym stanie już za 500 pln :)

 

(o dziwo także felga passata B5 15" jest za mała do VW Bory),

 

Bo Bora ma 5x100 a Passat 5x112

 

Rzeczywiście 13-tki mogą nie wejść na tarcze w B4, a dokładniej na zacisk klocków

 

No dokładnie, zacisk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
(o dziwo także felga passata B5 15" jest za mała do VW Bory)

Po pierwsze w ogole nie pasuje bo ma inny rozstaw srub (Bora 5x100 a Passat B5 5x112), po drugie moze masz na mysli jakas wyzsza wersje Bory (mocniejszy motor) :niepewny:

Ja swojego Passka mam na 14-tkach (zwykłe fabryczne VW). Czasami wydaje mi się, że może są za małe, ale jednak większa opona to większe zużycie zupy, gorsze przyspieszenie,

Srednica felgi na to nie ma zadnego wplywu... Miales chyba na mysli szerokosc opony :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil Włodi

tak dla upewnienia passat b-4 94r. 1.9TDi 1Z ma rozstaw śrub 4x100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat b-4 94r. 1.9TDi 1Z ma rozstaw śrub 4x100?

 

Tak

 

5x100 miał AAA,AFN,ABF,ABV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Toruń

Rozstaw śrub w Borze I Passku rzeczywiście się nie zgadza, ale przykładałem felgę z Passata B5 1.8T do Bory i - pomijając rozstaw śrub - nie pasowała ze względu na duży zacisk w Borze. Byle jaka felga - nawet jeśli z dobrym rozstawem - nie wchodzi więc w rachubę. Bora taka jak w opisie, więc wcale nie potwór, a jednak wymagająca;) A jeżeli chodzi o opony, to nie trzeba chyba mówić, że im wieksza felga, tym najczęsciej szerszy i niższy laczek, a to obniża komfort jazdy i skutkuje tym o czym pisałem w poście. No chyba się zgadzasz:) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Patrzę na niemiecki Farzeugbrief iwidze że do passacika B4 przewidzieli 185/65R14 85T

195/60R14 86T lub 205/50R15 86T inne próby o ile Ci się udadzą i np. nie będą Ci ocierać o tarcze mogą doprowadzić do błędnych wskazań na liczniku .Bo zmienisz średnicę koła .Ale wybor należy do Ciebie Ty jesteś panem swojego losu (wozu) :ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po sprzedaniu golfa zosatły mi felgi z oponami zimowymi, tylko trochę są małe 175/65/13 i nie wiem czy nie będą za małe do passata b4, proszę o opinie...

Musiałbyś sprawdzić czy felga Ci wejdzie na tarczę. Brat ma w B3 2,0 wrzucone alusy od audi z zimówkami 175/70/13, zostały mu prawie nówki po sprzedaży audi 80 tak więc wrzucił je na passka i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Brat ma w B3 2,0 wrzucone alusy od audi z zimówkami 175/70/13, zostały mu prawie nówki po sprzedaży audi 80 tak więc wrzucił je na passka i jest spoko.

A mi sie wydawalo, ze w tym Audi byly jednak kola 14-calowe... Moj Dziadek ma Audi 80 B3 1.8 i ma tam oryginalne felgi 14 cali :| A z tego co pamietam to w Audi 80 B4 fabrycznie juz byly montowane fele 15-calowe :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi sie wydawalo, ze w tym Audi byly jednak kola 14-calowe... Moj Dziadek ma Audi 80 B3 1.8 i ma tam oryginalne felgi 14 cali A z tego co pamietam to w Audi 80 B4 fabrycznie juz byly montowane fele 15-calowe

Ale on miał jeszcze audi 80 b2 rozstaw śrub 4x100 (w B3 i B4 jest 4x108) i na 100% są to 13-tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Ale on miał jeszcze audi 80 b2 rozstaw śrub 4x100 (w B3 i B4 jest 4x108)

Nie wiem, jaki tam jest dokladnie rozstaw srub, ale jesli jest tak, jak piszesz, to zwracam honor :padam:

Brat ma w B3 2,0 wrzucone alusy od audi z zimówkami 175/70/13, zostały mu prawie nówki po sprzedaży audi 80 tak więc wrzucił je na passka i jest spoko.

Zrozumialem, ze chodzi Tobie tutaj o B3, ale Audi a nie Passata :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Panowie jak wchodzi nie trze i jeździ a jest gratis to należy to zajeździć .Ale jak trzeba kupić to lepiej takie jak w książce pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on miał jeszcze audi 80 b2 rozstaw śrub 4x100 (w B3 i B4 jest 4x108) i na 100% są to 13-tki.

 

W 35i też jest 4*100, chyba że coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on miał jeszcze audi 80 b2 rozstaw śrub 4x100 (w B3 i B4 jest 4x108) i na 100% są to 13-tki.

 

W 35i też jest 4*100, chyba że coś się zmieniło.

 

Moja wina.. Trochę źle się wyraziłem.. Chodziło mi o audi 80 b3 i b4 - rozstaw 4x108..

W audi 80 b2 i passacie b3 i b4 jest 4x100 (z wyjątkiem kilku odmian silnikowych 5x100).

 

Pozdrawiam Kamel :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności