Skocz do zawartości
Gość siara32

immobilajzer ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość siara32

Witam. Czy ktos moze wie jak mozna wywalic imobilajzer?? Problem jest taki jakby wogole nie widzial imo ... auto stoi i nie ma jak go odpalic. Czy mozna jakos te kable polaczyc by moglbym odpalic silnik?? Pomozcie plisss :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prosty sposób nie da rady tego zrobić.

Trzeba zmienić wpis o immobiliserze w sterowniku silnika a wtedy już normalne użytkowanie ze zwykłym kluczykiem.

Albo kup używany taki sam sterownik (ok. 150PLN) i wymień go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś połączenia elektryczne puszki immo ze sterownikiem silnika?

Sprawdzałeś połączenie puszki immo z antenką znajdującą się przy stacyjce?

Często połączenie przewodu z cewką antenki jest przerwane. Wystarczy zlutować lub wymienić, jeśli nie da się naprawić, ale to można sprawdzić VAGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
Sprawdzałeś połączenia elektryczne puszki immo ze sterownikiem silnika?

Sprawdzałeś połączenie puszki immo z antenką znajdującą się przy stacyjce?

Często połączenie przewodu z cewką antenki jest przerwane. Wystarczy zlutować lub wymienić, jeśli nie da się naprawić, ale to można sprawdzić VAGiem.

ZAraz to sprawdze. Szkoda ze nie mam Vaga a wlasciwie nie mam kabla bo waga mam :P . A czy jest jakis sposob by zmostkowac przekazniki znajdujace sie przy sterowniku ?? (dwie szare kostki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takiej mozliwości. Po to jest immo, by blokować sterownik silnika. :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
Sprawdzałeś połączenia elektryczne puszki immo ze sterownikiem silnika?

Sprawdzałeś połączenie puszki immo z antenką znajdującą się przy stacyjce?

Często połączenie przewodu z cewką antenki jest przerwane. Wystarczy zlutować lub wymienić, jeśli nie da się naprawić, ale to można sprawdzić VAGiem.

Za bardzo nie wiem jak ta antenka ma wygladac. Zrobilem tak jak mowiles ... rozebralem deske pod spodem, wyprowadzilem wszystkie przewody na wierzch ... te ktore moglem. Stacyjka tez na wierzchu. Nom i tak ... od stacyjki odchodzi tylko kostka , polaczenia OK , od gniazda imo wszystkie przewody sprawdzilem biegnace do sterownika (jezeli to jest to o czym mysle - male czarne pudelko z dwoma przekaznikami) - polaczenia oczywiscie miernikiem i tak jak we fabryce (tych przewodow jest 3 + 2 na zasilanie lampki sygnalizacyjnej). Lampka jak migala tak i miga, nie swieci sie na stale :( . Od czasu do czasu mam 0,5 sekundowy doplyw pradu na deske i nic poza tym. Normalnie dzis na allegro zakupilem kabelek do interfejsu ... i znow oczekiwanie.

JAFO co jeszcze moge zrobic w tym temacie ... nom i co z ta antenka?? Z gory Dziex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszka immo znajduje się w kokpicie a ujrzysz ją po wyjęciu przełącznika świateł. Będzie przykręcona wewnątrz, poniżej otworu po włączniku. Jeśli przez ten otwór włozysz dłoń, to pod dłonią wyczujesz pudełko wielkości paczki papierosów. Będą w niej 2 gniazda. Z jednego gniazda kabelek będzie biegł do sterownika silnika a z drugiego do stacyjki. Ten właśnie przewód biegnący do stacyjki musisz sprawdzić. Na jego końcu przy stacyjce będzie antenka (nawinięta cewka na karkasie, czego nie widać).

 

Załączam zdjęcia puszki i płytki immo z Polo ale identyczne, jak w Passku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że masz nieoryginalne immo, wtedy sznurek i do lekarza specjalisty, choć takie niefabryczne zabezpieczenie mozna już obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
Puszka immo znajduje się w kokpicie

Total nieporozumenie :) Z gory sorki ... ale z kad mialem wiedziec.

Poszedlem porozum do glowy, na niemieckich stronach udalo mi sie znalezc jakie to byly oryginalne immo ladowane do passkow, w kazdym badz razie nie moj. Czyli wnioskujac, w oryginalnych immo instalowachych przez Helmuta faktycznie byla cewka i antenka tak jak pisales kolego Jafo. U mnie byl zainstalowany immo, produkcji CONLOG (tworzony i montowany dla grupy VW) ale o zupelnie innym rozwiazaniu.

Fakt faktem, zaryzykowalem i odcielem te przewody ktore wskazywaly na to ze sa laczone przez przekazniki centralki immo (3-szy pary: zaplon, pompa, rozrusznik). Zmostkowalem - poparowalem ... immo nie dziala ... auto smiga :)

Mysle ze jak zbierzemy wiecej dokumentacji o naszych samochodach (zdjecia - przedewszytkim + opisy) usprawni sie tok porozumiewania a przede wszytkim usuniecie np w/w awarii bedzie bulka z maslem.

W kazdym badz razie wielkie dzieki za podtrzymanie tematu i pomoc dla ALL Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choć takie niefabryczne zabezpieczenie mozna już obejść.

 

Właśnie o to mi chodziło i miałem nadzieję, że tak zrobisz.

O takich rzeczach nie powinno się pisać publicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
choć takie niefabryczne zabezpieczenie mozna już obejść.

 

Właśnie o to mi chodziło i miałem nadzieję, że tak zrobisz.

O takich rzeczach nie powinno się pisać publicznie.

Rozumiesz troszke sie balem, ale sytuacja mnie do tego zmusila - nie ma auta nie ma pracy :)

Mam juz to za soba, lecz jestem madrzejszy o to doswiadczenie, po ktorym moge pomoc kolegom nie obytym w temacie takiego immo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek N

Witam. Mam pytanie bo poczytałem trochę pierdół na forum i przyznam, że ja także mam takie immo firmy CONLOG. Tyle tylko, że moje działa perfekt. Pytanie moje zaś dotyczy kwestii posiadania zapasu na przyszłość. Czy taki systemik to jest jakoś programowalny, czyli, czy jak bym zdobył drugą, czyjąś pestkę, to czy jestem ją w stanie użytkować po jakimś potrzebnym manewrze - programowaniu? Proszę o info czy jest to wogóle możliwe?! Może coś na ten temat wiadomo. Pozdrawiam Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Czy w Passatach b4 jest kontrolka sygnalizująca poprawne działanie immobilajzera?

Zdarzyło mi się już drugi raz że zgasiłem silnik (temp 90st-nie włączony wentylator chłodnicy) i po2-3 min. postoju nie mogłem go ponownie uruchomić. Za pierwszym razem zupełnie bezwiednie wyjąłem kluczyk ze stacyjki, obróciłem go o 180st. włożlem do stacyjki i silnik zapalił bez problemu.

Nie wiem czy winić za to immobilajzer?

Podobno w Lanosach jest kontrolka immo. A jeżeli nie ma, to może ktoś zainstalował ją u siebie w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kontrolka immo jest koło regulacji podświetlenia zegarów po lewej stronie kierownicy i miga dioda .... Twój problem prawdopodobnie polega na tym że w stacyjce może coś nie łączyć za każdym razem bo lata zrobiły swoje lub w kluczyku poluzowała sie kosteczka ale to już mniej prawdopodobne ... ja zgubiłem koste z kluczyka to miałem problemów ojjojojooooo ...całkowite przeprogramowanie komputera i w ogóle ... największy problem był z tym że nie dało sie odczytać kodu z immo bo ten o dziwo też miał jakieś wymyślne zabezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejscu o którym piszesz, nic u mnie nie ma.

Może Ty masz alarm lub jakieś zabezpieczenie, i stąd ta dioda. A może Diesle mają tę kontrolkę, a benzynowe nie.

Kostka stacyjki wymieniona rok temu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spotkałem się w B4 z kontrolką immobilajzera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmicic323

imobilajzer da sie wywalic tez kiedys mialem taki problem. pod kierownica nalezy zlaczyc ze soba dwa kable prosta sprawa jutro zajrze to ci napisze dokładnie jakie. a jak nie to podjedz do jakiegos elektryka 10 minut i ci to zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W prosty sposób nie da rady tego zrobić.

Trzeba zmienić wpis o immobiliserze w sterowniku silnika a wtedy już normalne użytkowanie ze zwykłym kluczykiem.

Albo kup używany taki sam sterownik (ok. 150PLN) i wymień go.

 

Witam

Padł mi sterownik komputera 1.9tdi -1995r (imobilaizer fabryczny)

Czy wystarczy ze kupie drugi ,taki sam i włoze czy musze jeszcze go programowac? Jak to sie robi-servis?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł sterownik silnika.

Jeśli założysz drugi o takich samych cechach VIN, to musisz do niego adoptować sterownik immo. Gdyby możliwa była tylko bezkarna wymiana, to przedszkolak pociągnąłby autko bez problemu.

Adaptacja najprostszym fejsem, ale musisz znać PIN, bo w trakcie adaptacji zostaniesz o niego poproszony. Zapisany jest on w pamięci sterownika immo w motoroli 68H........

Chyba wyjaśniłem za dużo i za dokładnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności