Skocz do zawartości
piwo

HERTZ DSK 165

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zestaw jak w temacie ze zwrotnicami i mam kilka pytań. Czy ktoś testował to w Pasku B5 FL kombi? Czy to prawda, ze zaczynają grać dopiero ze wzmacniaczem ?(zasłyszana opinia, więc proszę o wyrozumiałość jeśli to bzdura) Czy macie jakieś sugestie dla mnie przed zamontowaniem ich?

Będę chciał wygłuszyć drzwi i założyć zestawik. Potem zainwestuję w radio - jeśli macie sugestie - poproszę (stawiam na alpine)

 

dziękuję i pozdrawiam

 

PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli macie sugestie - poproszę (stawiam na alpine)

 

jak będziesz miał jakoś czas to zapraszam na demo w/w zestawu. Moje skromne uszy nie słyszały ładniejszego brzmienia... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, a skąd jesteś? POdasz midokłądniejszą konfigurację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie, a skąd jesteś? POdasz midokłądniejszą konfigurację?

 

w-wa zachod (ursus-piastów)

Alpine 60W wydobywa z tych głośników bardzo dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pozwolisz, ze któregoś pięknego dnia umówię się na pw na demo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel_team

ja mam u siebie w b5 kombi taki zestaw:

radio Blaupunkt CANBERRA SD 27 , wzmacniacz GTA2 MKII,oraz 2 komplety Hertz dsk 165.

Mam to od wczoraj,jak narazie powiem,ze gra dobrze ale musze jeszcze pokrecic w ustawieniach radia i na wzmacniaczu.

 

Ale brzmienie jest czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej "beczki" pytanie - W paskach B5FL było kiedykolwiek fabryczne radio z CD? Ale nie pytam o oddzielne moduły CD czy zmieniarki, ale o zwykłe fabryczne radio z CD ? Czy tylko kaseciaki z możliwościa podłaczenia czytnika / zmieniarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego...kazdy glosnik nawet fabryczny lepiej zagra na wzmacniaczu, natomist jesli chodzi o hertz to ja z nich zadowolony nie bylem, nie jestem i pewnie nie bede...wedlug mnie graja slabiutko a tweetery koszmarnie.

 

Ja u siebie wytlumilm drzwi i zapiolem glosniczki phase acoustic na zwrotnicach wlasnej konstruckji, do tego radyjko Harman Becker (wyglada jak oryginal, podswietlenie to samo ale jakosc dzwieku prawie jak w Nakamichi), wzmacniacz steq i zabudowany w lewym boczku sub 20cm Cervin vega...gra rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak, widać, że Twój gust muzyczny jest dość wyrafinowany ($), ale rozmawiamy o głośnikach za 300 zł, a nie za 1000 ;), ale jak puszczasz hertze na beckerze, to niedziwne, że tak cienko Ci "zapieły".

 

lewym boczku sub 20cm Cervin vega

Pewnie zrobię dym, ale skomentuję w ten sposób: no comment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli macie sugestie - poproszę (stawiam na alpine)

 

jak będziesz miał jakoś czas to zapraszam na demo w/w zestawu. Moje skromne uszy nie słyszały ładniejszego brzmienia... :P

 

 

Chętnie dołączę się do tego demo... Mam podobne plany :-) jeśli chodzi o poprawienie jakości grania w moim Passaciku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek a co sie Tobie nie podoba w subie w lewym boczko mojego paska co??!! pozatym to jest forum ogolnopolskie i kazdy ma prawo sie wypowiedziec, ja sie wypowiedzialem, autorowi tematu sie nie spodobalo i ok, a zauwazylem ze niewiele jest tu osob milych, czesto ludzie sobie tu dogryzaja.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marecek a co sie Tobie nie podoba w subie w lewym boczko mojego paska co??!!

rozmiar ;)

 

Piszesz, że jesteś z branży CA, opowiadasz o jakichś high-endowych (?) głośnikach, których nazwy nawet nie pamiętam - zapamiętałem tylko, że cenowo są jakieś 5x droższe od wspominanych w temacie. A na koniec polecasz suba zbudowanego w oparciu o (tylko) 20 cm ... stąd mój "no comment", bo się z Tobą kompletnie nie zgadzam w tym temacie. :):)

 

Nie sztuką jest wydać 5 klocków na audio. Sztuką jest zestroić to tak, żeby trafić w gust i możliwości słuchowe osoby, która będzie jeździć tym autkiem. Ja się kieruję słuchem a nie ceną, ani marką... Marki takie jak "nakamisi", "beker" nie robią na mnie kompletnie żadnego wrażenia :)

 

Stąd właśnie docinka z mojej strony.

 

pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem samochód to nie pomieszczenie odsłuchowe i nie ma sensu ładować tam niewiadomo czego. Warunki akustyczne w samochodzie są kompletnie do d***.

Ja lubie czyste brzmienie i w domciu mam lepszy sprzęt (nie mówie że jestem jakimś audiofilem i nie wyrzuce na sprzęt 30-40 tys chociaż dla audiofila to pewnie tyle kosztuje mert przewodu do głośnika :rotfl: ) ale nie w aucie - grać poprawnie powinno i bez buczenia brzęczenia itp. a dla takich celów to nie trzeba wielkiego sprzętu i Hertz'e wydajemi się że są wystarczające.

Jednak każdy ma swoje prawo do swojego zdania. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pytania z pierwszego postu, to niesty te esk 165 nie zagraja ci na samym radiu, jesli nie planujesz wzmacniacza to kup dsk a tak naprawde to pod samo radio nie kupuj hertza - one potrzebuja pradu :), ja taki przedni zestaw mialem (esk 165) w poprzednim samochodzie i meczylem sie bez wzmacniacza pol roku - wogole to nie gralo pod radiem jvc kdg401 dopiero jak podlaczylem wzmacniacz po 75w w rms-ie na kanal to hertz-e pokazaly pazorki, co do gwizdkow zgodze sie ze maja specyficzny dzwiek ale to kwestia przyzwyczajenia i ustawienia radia, ja jutro wlasnie bede montowal ten zestaw do passata i zobaczymy jak zagra w wiekszej budzie :) - poprzednio mialem megane classic

 

p.s. najwiekszy zonk mialem pare dni temu jak po wywaleniu bety wsadzilem jvc kd-sh9101 i uslyszalem jak graja fabryczne glosniki pod tym sprzetem wg mnie przyzwoicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko super, ale glosniki i zwrotnice do nich powinno dobierac sie tak, aby graly ladnie na ustawieniach zerowych na radiu tzw flat, jesli glosniki trzeba sztucznie podciagac na radiu to juz wedlug mojej opinii nie sa glosniki:) ale to tylko moje skromne zdanie

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności