Skocz do zawartości
dominb

Dziwny dźwięk ze skrzyni DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Młody jeczysz jak baba. Od miesiąca się żalisz że coś nie tak a nawet nie pojechałeś do Aligatora. Ten dwumas to sam wymyśliłeś czy mechanik stwierdził że do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Aligatora to albo on nie mial czasu albo ja... jade w przyszlym tygodniu na pewno,

Dwumase chce zrobic bo na nic innego nie stawiam... na zimnym jezdzic sie nie da tak mnie to wkurza, dziwne dzwieki przy zmianie biegow. i jak hamuje z wiekszej predkosci to tez stuki przy kazdej redukcji, na rozgrzanym jest cisza i spokoj.

pewnie dwumasa nic nie da... ale choc nadzieja jest... dwa aso stwierdzily ze wszystko ok :) ale zawsze na rozgrzanym testowali.

na rozgrzanym rzadko ale slychac czasami przy zmianie biegow w wolnym trybie przyspieszenia... np pod gorke.... a redukcje slychac jak juz np do zera prawie wyhamowalem... taki lekki trzask wystepuje. a na zimnym tragedia. kazdy by sie wkurzyl ! kupuje auto i od poczatku wszyscy mowia ze jest ok, a nie jest !

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jedź do mechanika odnośnie dwumasy i niech ci powie czy do wymiany.

Ja w swoim wymieniłem niepotrzebnie kilka rzeczy bo mi się wydawało.

Najgorsze to że po wymianie możesz być rozczarowany że tyle kasy wsadziłeś a nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa dwumasa :) moja byla juz na wykonczeniu... Tak powiedzieli w aso... Ale nie pokazali mi jej.

 

Dzwieki te niechciane zostaly.... Szlag mnie trafia.

 

Temat zalatwiony. Nowa turbina naprawila problem.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat.

Jestem na świeżo po wymianie oleju(org VW) w skrzyni - 6litrów. Przebieg 240 000 km.

Przed wymianą nie było żadnych dźwięków od dwumasy.

Niestety, po wymianie pojawiły się dźwięki pochodzące od dwumasy.

Na postoju słychać metaliczne stuki (nie cały czas) - podczas jazdy nic nie szarpie i nie słychać niepokojących dźwięków.

Mechanik powiedział, że wcześniej było zalane 7l oleju i ta ilość oleju mógła wytłumić dźwięki z dwumasy.

Czy to jest możliwe, żeby olej coś takiego wytłumił?

Dodam, że dwumasa jeszcze nie była wymieniana w tym samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że dwumasa kontaktuje się z olejem w skrzyni tylko przez grubą obudowę skrzyni twój mechanik bełkocze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga mowisz ze zalane masz 6 nowych litrow a wczesniej bylo 7 to rodzi mi sie pytanie czemu zalal 6 a nie 7? Z tego co piszesz wnioskuje ze zlal 7 litrow a wlal tylko 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się umawiałem na wymianę to powiedział że do mojego auta wchodzi 6 litrów no i tyle kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie wejdzie niż 5,5 litra , do nowej suchej wchodzi 7 litrów, wymieniałem w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko ogarniam bo sam niedawno zmienialem i tez kupowalem 6 litrow z ta swiadomoscia ze caly olej nie zejdzie.

Mechanik powiedział, że wcześniej było zalane 7l oleju i ta ilość oleju mógła wytłumić dźwięki z dwumasy.

 

a w tym wypadku z opisu wynika ze mechanior zlal 7 litrow a wlal tylko 6 :) albo to ja po prostu doszukuje sie cholera wie czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no spoko ogarniam bo sam niedawno zmienialem i tez kupowalem 6 litrow z ta swiadomoscia ze caly olej nie zejdzie.

 

 

a w tym wypadku z opisu wynika ze mechanior zlal 7 litrow a wlal tylko 6 :) albo to ja po prostu doszukuje sie cholera wie czego :)

 

No tak było. Zlane około 7l zalane 6l.

Na chwilę obecną nie słychać już klekotania. :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Nie mogę znaleźć odpowiedniego wątka, dlatego podpinam się tu. A mianowicie:

 

Passat B7 2012r 2.0 TDI 140KM DSG, przebieg 172tyś km.

 

Od pewnego czasu słyszę dziwny( szum,pisk nie wiem jak to dokładnie nazwać) jakby pasek się slizgał ale nie do końca.

Występuje to tylko gdy:

- silnik jest ciepły(dobrze zagrzany) temp wody 90C, olej około 85-100C

- podczas jazdy na biegu bez dodawania gazu ale tylko przy predkościach 30-70km/h np przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

-gdy tylko dodam minimalnie gaz odgłos od razu ustaje

-nie jest to głośne ale na pewno tak być nie może

-gdy dam na luz(N) przy dojezdzaniu do skrzyżowania dźwieku nie ma.

Po nowym roku jadę na wymiane oleju do serwisu

Myśle ze w miare dokładnie opisałem problem. Jak sądzicie co to może być? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacierająca się skrzynia ;)

Napisz czy ustało po wymianie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie nie mogę znaleźć dokładnej odpowiedzi na mój problem na forum a ten post jest chyba najbardziej to tego problemu zbliżony.

Skrzynia DSG przy 185 tys zmieniony olej i wymiana dwumasy. po tym zaobserwowałem coś takiego jak "ślizganie" się sprzęgła w momencie gdy przyśpieszam i bieg schodzi na niższy, tak się dzieje na 'D" i na "S", przy jeździe na łopatkach jest wszystko w porządku.

W warsztacie twierdzą że przy wymianie wszystko oka zrobili. Obecnie mam już 204 tys i jakoś jeżdżę ale boję się że się sypnie. Na kompie mi pokazało dwa razy błąd "niewiarygodna zmiana przełożenia " czy coś w tym stylu. Czy ktoś może miała już coś takiego i jeśli tak to będę wdzięczny za pomoc przy wskazaniu błędu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie a ja mam problem w moim pasku 2.0tdi 170km skrzynia dsg, przekroczyłem 300tys/km, od jakiś 3 dni słyszę jakiś dziwny oddźwięk na 5 biegu i tylko 5 biegu, ( na innych biegach cisza ) jak by coś chrobotało w środku, olej wymieniony i filtry ( chłodnica oleju skrzyni też bo przepuszczała już ) co może być przyczyną, błędów brak moc jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem dziś nówką b8... biegi zmienia idealnie... pięknie... bezgłośnie że tak powiem.... porównując z moją padaczką.... jak nie brzdęknie mi grucha od turbo to jest chyba - tak parsknie....jadac z gorki lub pod gorke to jest slyszalne... to ogolnie co jakis czas slysze jakis delikatny metaliczny dzwiek.... i mam dylemat... czy wymieniac mechatronike... bo olej zmiana i czyszczenie mechy nie pomoglo. czy jezdzic tak az do sprzedazy.... bo gdyby nie te odglosy to elegancko wszystko jest. biegi pięknie zmienia i wszystko super chodzi.

 

 

i wracając do poprzedniego wątku.... 300 tyś i dopiero problemy... chcialbym tak...

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile masz głośność w radiu nastawioną Tomek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie radio off :/

 

Ale u kolegi w alltracku b7 tez off i cisza...

 

Chyba wymienie profilaktycznie ta mechatronike u Rygera w Tomaszowie Maz.

 

Co bedzie to bedzie.... chcialbym nie slyszec skrzyni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nie być wcale mechatronika ona może być nadal dobra i może całkiem dobrze jeszcze sterować.

Ale luzy na wałku wynikające z zużycia albo synchronizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mozna wymienic ?

Bo tez obstawiam ze mecha jest

Ok. Przeciez zmienia pieknie biegi nigdy nic nie szarpnelo. Nigdy.

(Dwumasa nowa i wciaz slychac skrzynie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności