Skocz do zawartości
damszk

[ skrzynia] Problem z wrzuceniem 5 biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z wrzuceniem 5 biegu. Wszystkie inne biegi wchodzą lekko tylko 5 czasami wcale nie chce wejść (jak by coś przeszkadzało)

Pomaga poruszanie lewarkiem na boki i przesunięcie lewarka max. w prawo i wtedy wchodzi.

Auto ma przejechane 300tys. Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz rozwalonej poduszki silnika :?: Bo tak się czasem dzieje jak silnik się opuści to 5 nie chce wchodzić :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro sprawdzę poduszkę pod silnikiem.

Mam jeszcze coś takiego że przy wrzucaniu 1 bądź 2 czuje na pedałach jakieś luzy, stuki gdzieś z okolic silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod silnikiem wymieniłem wszystkie 3 były rozwalone.

Problemy z 5 biegiem mam w dalszym ciągu, trzeba dać dźwignię max. w prawo żeby weszła. Czy można to jakoś wyregulować i w jaki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Zaznaczona przez Ciebie na czarno śrubka odpowiada za poruszanie wybierakiem przy ruszaniem lewarkiem przód-tył i jest nie regulowana.

Trzeba regulować tą drugą "trójką" - ona odpowiada właśnie za ruch wybieraka przy przechylaniu lewarka lewo-prawo.

 

EDIT:

Nie doczytałem "(tylko ta po lewej stronie!!)"...

Ale przynajmniej kolega damszk będzie miał jasność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem wyregulować to rozleciał mi się w rękach ten plastikowy wybierak, przykręciłem tą linkę samą śrubą tak jaj jest chyba zrobione na tej fotce.

Biegi działają lecz ciężko trochę chodzą.

Czy można kupić taki wybierak w sklepie czy tylko serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem ten sam problem w skrzyni coś tam się odkręciło i zębatka spadła z frezu wymiana zębatki już nie pamiętam ale chyba jakieś 300 zł i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem dokładnie to samo, przy czym u mnie stało się to nagle (niestety w trakcie wyjazdu na urlop - w drodze powrotnej 700km wbijałem 5-ke synchronizując obrotami). Myslałem że synchronizator ale jednak wybierak. Dzięki za pokrywe z boku skrzyni :padam::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z 5 już załatwiony, wymieniłem wybierak

 

a stary wybierak pękł czy były luzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a stary wybierak pękł czy były luzy??

Stary wybierak mi się rozleciał w rękach jak chciałem go wyregulować.

 

Wybierak w serwisie kosztuje 100, zamienników nie ma. Polecam ten z allegro za 48zł. Nie wiem czy jest oryginalny ale ma znaczek VW i jest naprawdę dobrze wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a stary wybierak pękł czy były luzy??

Stary wybierak mi się rozleciał w rękach jak chciałem go wyregulować.

 

Wybierak w serwisie kosztuje 100, zamienników nie ma. Polecam ten z allegro za 48zł. Nie wiem czy jest oryginalny ale ma znaczek VW i jest naprawdę dobrze wykonany.

 

kurcze ty miałeś tylko problem z 5-tym biegiem ja natomiast mam problemy z wyregulowaniem (haczeniem ) biegów, próbowałem na mechanizmie skrzyni wyregulować poprzez przestawianie tej śruby od linki co jest w otworze owalnym ale to nic nie dało, lewarek biegów nie ma też luzów ażeby latał na boki, już nie wiem co zrobić ażeby wyeliminować te haczenie :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z moją B3. Na początku wyskakiwała 5tka potem ją w trasie zakleszczyło po zgaszeniu i wyjęciu biegu przy użyciu siły przestała wchodzić to znaczy że wchodził lewarek tak jak na 5 ale jej nie zapinał.

 

Wymieniłem wybierak na inny wraz z lewarkiem i linkami to teraz sprawa jest taka że lewarek ledwo się porusza i jest tylko 2ka a reszty nie da się wbić bo można lewarek złamać regulacja nie pomaga.

 

Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taki problem z moją B3. Na początku wyskakiwała 5tka potem ją w trasie zakleszczyło po zgaszeniu i wyjęciu biegu przy użyciu siły przestała wchodzić to znaczy że wchodził lewarek tak jak na 5 ale jej nie zapinał.

 

Wymieniłem wybierak na inny wraz z lewarkiem i linkami to teraz sprawa jest taka że lewarek ledwo się porusza i jest tylko 2ka a reszty nie da się wbić bo można lewarek złamać regulacja nie pomaga.

 

Proszę o podpowiedź.

no to masz zablokowaną skrzynię kolego zdejmij ją i odblokuj wodziki biegów a to że 5 się zakleszczyła to już był objaw blokady no chyba że masz sprzęgło do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą wybieraka i lewarka były biegi i ładnie wchodziły tylko tą nieszczęsną 5 po zakleszczeniu się wkładało a jej nie było reszta ładnie wchodziła R i 1 wchodziły elegancko bez zgrzytania więc sprzęgło wykluczyłem.

Czyli to będzie zablokowana skrzynia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli to będzie zablokowana skrzynia?

przełóż stare linki.

ja też miałem zakleszczony wybierak i urwałem linkę i mocowanie przy wybieraku na dwójce... dobrze że na miejscu a nie w trasie. założyłem nowy wybierak i linki i lewarek i problem był taki że nie mogłem ustawić albo wstecznego albo 5. ile ja się wtedy naszukałem przyczyny.. kombinacje z innymi wybierakami, leżenie pod autem, próby ustawienia... nawet u fachmenów dwóch byłem i żaden mi nie powiedział żeby linki sprawdzić.. przy kolejnej próbie obejrzałem linki i okazało się że jedna sprawnie nie chodziła - nie chowała się na tyle ile powinna. akurat miałem starą dobrą, więc przełożyłem, nasmarowałem i śmigam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności