Skocz do zawartości
Gość martini-vip

Bateria w pilocie w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadź synchronizację. Nie tak jak większość pisze kodowanie a synchronizację. Podchodzisz do zamkniętego samochodu, naciskasz któryś z przycisków na pilocie a następnie otwierasz auto mechanicznie kluczykiem. Gotowe. Tak wygląda synchronizacja, robiłem to wielokrotnie w różnych VW. Wystarczy Ci 1 kluczyk nie potrzeba nic więcej, warunkiem jest sprawny zamek od kierowcy!!! Oczywiście można to również na drzwiach pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzujmy, żeby nie popsuć. :065:

 

1) Przekręcać kluczyk trzymając wciśnięty przycisk,

 

czy

 

2) Wcisnąć, odczekać (powiedzmy sekundę) i przekręcić.

 

Przycisk zamykania/otwierania, czy to obojętne?

 

 

Już wiem:

 

Zmieniłem baterie. Zadziałało od razu. Nie wymagało kręcenia kluczykiem w zamku. Może to dlatego że wymiany baterii dokonałem względnie szybko.

Edytowane przez piotreq777
Znalazłem rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak zsynchronizować kluczyk jak nie mam zamków w drzwiach? :)

Mam tylko w tylnej klapie :(

 

Może przy okazji opiszę mój przypadek. Mam kwa komplety kluczyków - scyzoryk. Pierwszy działa poprawnie, w drugim myślałem, że bateria walnęła i ją wymieniłem. Pilot niestety nie działa - dioda się świeci, ale central nie reaguje w ogóle.

Ciekawe jest jednak co innego. Jak próbowałem drugim pilotem otwierać lub zamykać auto to oczywiście nic się nie działo, ale jakieś sygnały były nadawane, bo dioda się świeciła na pilocie. Później chciałem otworzyć auto pierwszym (działającym) pilotem to też central nie reagował. Dopiero jak odczekałem ok 2 minut to pierwszy pilot odzyskiwał "władzę". Wyglądało to tak jakby alarm blokował możliwość sterowania centralem, gdy użyłem drugiego pilota (de facto niedziałającego).

Zachowanie takie było przed i po wymianie baterii w drugim pilocie.

Miał ktoś moze coś podobnego i wie dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam ten sam problem co mariusz m i w zaden sposob nie moge sobie z tym poradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bylo tak ze z nikad przestaly mi dzialac dwa piloty wersja scyzoryk pierwsze wymienilem baterie pozniej probowalem zaprogramowac wszystkimi znalezionymi na forach sposobami jakos sie udalo zaprogramowac jeden drugi dalej nie dziala ale problem pozostal poniewaz bateria dziala najdluzej tydzien nie dluzej i pilot ten dziala tylko jezeli stoje przy drzwiach

czy spotkal sie ktos z takim problemem denerwuje mnie co tygodniowa wymiana baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Problem mam taki.. kluczyk (scyzoryk) mi nie działa. podczas wciskania przycisków nie zapala się ta mała czerwona dioda przy pilocie tzn kluczyku. Mogę tylko otwierać i zamykać mechanicznie ale z tym też mam problem. Gdy podejdę do drzwi i zamknę to jest wszystko ok ale gdy chcę otworzyć też jest wszystko ok z małym jednym wyjątkiem. Ta mała dioda która jest w drzwiach nie przestaje mrygać i gdy wejdę do samochodu po 10s włącza się alarm. Nie wiem co się z tym dzieje. Dziś patrzałem na moduł komfortu lecz w nim wszystko jest raczej ok. Nie został zalany ani nic innego, dosłownie wygląda jak nowy. Jeżeli chodzi o samochód to VW passat 1.9tdi 2002r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Problem mam taki.. kluczyk (scyzoryk) mi nie działa. podczas wciskania przycisków nie zapala się ta mała czerwona dioda przy pilocie tzn kluczyku. Mogę tylko otwierać i zamykać mechanicznie ale z tym też mam problem.

Zajrzyj jeszcze do TEGO i TEGO wątku...

I jeszcze http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69351&highlight=pilot

 

Gdy podejdę do drzwi i zamknę to jest wszystko ok ale gdy chcę otworzyć też jest wszystko ok z małym jednym wyjątkiem. Ta mała dioda która jest w drzwiach nie przestaje mrygać i gdy wejdę do samochodu po 10s włącza się alarm. Nie wiem co się z tym dzieje. Dziś patrzałem na moduł komfortu lecz w nim wszystko jest raczej ok. Nie został zalany ani nic innego, dosłownie wygląda jak nowy. Jeżeli chodzi o samochód to VW passat 1.9tdi 2002r.

Kolejne hasło do WYSZUKIWARKI -> mikrostyk ;)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=mikrostyk

... itd

 

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

 

czy spotkal sie ktos z takim problemem denerwuje mnie co tygodniowa wymiana baterii

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69351&highlight=pilot ??

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, wielkie dzięki ! :D

Wszystko gra i śmiga elegancko a cała wina była w pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie systematycznie spadał zasięg pilota (w kluczyku) wymieniłem baterie CR 1620 x2 i działa super prawdę mówiąc wsadziłem baterie prawie natychmiast ale kluczyk leżał z 30 min rozpięty w dwóch kawałkach, ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z jednym pilotem a mianowicie trzeba bardzo blisko podejść do auta żeby zadziałał(bateria wymieniona) natomiast drugim pilotem mogę z daleka otworzyć drzwi.Proszę o poradę czy to jest uszkodzenie pilota i czy da się to naprawić.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam problem z jednym pilotem a mianowicie trzeba bardzo blisko podejść do auta żeby zadziałał(bateria wymieniona) natomiast drugim pilotem mogę z daleka otworzyć drzwi.Proszę o poradę czy to jest uszkodzenie pilota i czy da się to naprawić.Pozdrawiam

 

Najlepiej zakoduj pilota na nowo-powinno beż problemu zadziałać ;)

Tu masz opis

 

I tu obszerny wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko czy poradziłeś sobie z tematem ?? bo ja mam to samo wczoraj podchodze do samochodu probuje otworzyc a tu nic posiadam dwa piloty ale w tym pierwszym padła bateria miesiąc temu:/ a w drugim wymieniłem wczoraj bo myslalem ze to bateria ale nic ie pomogło nie posiadam zamków w samochodzie tylko zaślepki niestety musiałem wezwac pomoc przyjechał gośc zdjoł zaślepke przekrecił jakas srubke i zamek otworzył :/ 100 zł sakosował :/ ale problem jest nadal ponieważ nie moge zamknąc samochodu ani go otworzyć nie reaguje na pilota po przekreceniu stacyjki włącza sie alarm i po jakimś czasie przestaje wyć i wtedy odpalam i jade czy ktoś mogłby mi pomóc ??

pozdrawiam benek5

Edytowane przez benek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię odkop tematu :D zmieniłem obudowę kluczyka z jajka na kradrat (w jajku 6V CR1620)(kwadrat 3v CR2032)jakimi bateriami zastąpić CR2032 żeby wszystko pasowało i działał pilot??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

W moim kluczyku bateria wystarcza na 2 tygodnie.

 

Ktoś miał taki problrm i czy może się podzielić rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może problem tkwi gdzie indziej niż w baterii ?

Może coś z pilotem nie halo ?

Może zwiera gdzieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może problem tkwi gdzie indziej niż w baterii ?

Może coś z pilotem nie halo ?

Może zwiera gdzieś ?

 

Nie mam pojęcia jak to sprawdzić, na "oko" nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności