Skocz do zawartości
Gość martini-vip

Bateria w pilocie w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martini-vip

Czy ktoś wie ? jak w sposób bezpieczny wymienić baterię w pilocie do B5, jak otworzyć pilota oraz jaka bateria jest w środku..

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_wyszukiwarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz oddzielić część z kluczykiem od reszty pilota za pomocą delikatnego podważenia pod napisem VW , takie zagłębienie. Jak już będziesz miał osobno kluczyk i pilot wtedy część z pilotem spróbuj delikatnie złapać palcami i na zasadzie " rozłupywania orzecha" oddziel połówki, trzeba uzyć trochę siły ale raczej z wyczuciem ja niczym tam nie grzebałem i poszło. Natomiast baterie są to CR 1620 3V, wchodzą 2-sztuki plusami do dołu. Jak co pytaj przerabiałem temat wymiany baterii tydzień temu :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr1

Dzięki, metoda otwierania sprawdziła się, u mnie jest jedna bat. CR 2032 3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po wymianie baterii pilot działa czy trzeba coś "kodować" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki

Zalezy jak szybko sie uporales z wymiana. Zasadniczo powinno dzialac bez problemu. Im szybciej wymienisz tym lepiej. Mi zajelo 10 sekund max i nic ruszac nie musialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pilot, ale nie w kluczyku tylko osobno. Kiedyś wymieniałem baterie i od tego czasu są problemy, na początku działał wybiórczo, a teraz w ogóle nie reaguje (nie świeci się nawet lampka na pilocie). Nie wiem czy się popsuł, czy faktycznie trzeba coś zaprogramować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki
Ja mam pilot, ale nie w kluczyku tylko osobno. Kiedyś wymieniałem baterie i od tego czasu są problemy, na początku działał wybiórczo, a teraz w ogóle nie reaguje (nie świeci się nawet lampka na pilocie). Nie wiem czy się popsuł, czy faktycznie trzeba coś zaprogramować...

 

Albo zajrzec do pilota, bo moze bateria zostala zle wlozona, albo pilot padl, albo pingwiny zaczely latac :D Jezeli masz pilota osobno, to moze wystarczy bateryjke jeszcze raz zmienic. Osobny pilot sugeruje jakis dodatkowy alarm/modul, wiec nic ci nie moge powiedziec na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pingwinów nie zaobserwowano... Oczywiście, że baterie były sprawdzane, wymieniane, styki czyszczone itp.

Moje pytanie bardziej tyczyło się tego czy mógł się w jakiś sposób rozkodować...bo drugi pilot działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz oddzielić część z kluczykiem od reszty pilota za pomocą delikatnego podważenia pod napisem VW , takie zagłębienie. Jak już będziesz miał osobno kluczyk i pilot wtedy część z pilotem spróbuj delikatnie złapać palcami i na zasadzie " rozłupywania orzecha" oddziel połówki, trzeba uzyć trochę siły ale raczej z wyczuciem ja niczym tam nie grzebałem i poszło. Natomiast baterie są to CR 1620 3V, wchodzą 2-sztuki plusami do dołu. Jak co pytaj przerabiałem temat wymiany baterii tydzień temu :cwaniak:

 

A umnie jest jedna 2032 tez 3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

podepne sie pod temat bo cos mi nie daje zyc.. mam pilota na 433 mhz i w srodku baterie CR 2032 3v pilot dziala, szykuje mi sie wymiana baterii ale nie wiem na jaka wymienic czy wsadzic taka jak byla wczesniej CR 2032 3V czy tak jak jest oryginalnie 2x CR 1620 3V ? (Sprawdzilem w programie ETKA 7.2) jesli podepne te dwie bateryjki to razem bedzie nie 3 a 6V czy nie spali sie cos? oznaczenia na pilocie HLO 1JO 959A Hella 433 MHZ niech ktos madry pomoze bo nie chce czegos spalic ! dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

odpowiem sam sobie na moje pytanie moze komus sie przyda... do mojego pilota podchodzi na pewno bateria CR 2032 chociaz w programie ETKA 7.2 podobno ma byc bateryjka CR 1620 (x2) ale nie jest to moliwe bateria CR1630 jest duzo mniejsza od CR 2032 takze nawet gdybym chcial ja wsadzic to sie nie da nie trzyma sie w slocie ;) pozdrawiam wszystkich !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam !

 

odpowiem sam sobie na moje pytanie moze komus sie przyda... do mojego pilota podchodzi na pewno bateria CR 2032 chociaz w programie ETKA 7.2 podobno ma byc bateryjka CR 1620 (x2) ale nie jest to moliwe bateria CR1630 jest duzo mniejsza od CR 2032 takze nawet gdybym chcial ja wsadzic to sie nie da nie trzyma sie w slocie pozdrawiam wszystkich !

Zapewne masz scyzoryka. Chciałem zauważyć, że u mnie przy wymianie obudowy na nowszą (kwadratowe przyciski i srebrna zawieszka) pilot nie działał poprawnie. W starym pilocie, tak jak napisałeś jest 2x 3 V, a w nowej obudowie jest jedna grubsza bateria 3 V. Po złożeniu wszystkie do kupy okazał się, że pilot nie działa. Myślałem, że coś uwaliłem, ale przełożyłem do starej obudowy i hulał. Padło na baterię. Kupiłem 2x 3V (średnicy takiej jak w nowej obudowie) bo w starej obudowie są 2x 3 V ale o mniejszej średnicy. Po włożeniu 2x 3V do nowej obudowy pilot działa aż miło i mogę się cieszyć nową obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mmpasek

Metoda wymiany bateryjki okej i wszystko hula bez zarzutu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze moją walkę z pilotem - może komus sie przyda. Mam pilot tego starszego typu czyli nie scyzoryk. Wchodzą tam dwie baterie CR 1620 które są od siebie przedzielone taką blaszką. Kupiłem baterię CR 2032, włożyłem i... nie działa. Nabyłem więc dwie baterie CR 1620, zmontowałem całość i działa bez zarzutu. Zaznaczam, ze całość składałem dość długo bo biegałem do kiosku po baterie ale mimo to nic sie nie rozkodowało. Ale uwaga - pilot zadziałał dopiero wtedy kiedy przekręciłem kluczykiem zamek w drzwiach. Jak próbowałem odrazu po zamontowaniu baterii to central był głuchy jak pień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie pisz głupot, bo pomyliłeś nazwy baterii bo napewno nie mogłeś włożyć CR2032 w miejsce CR1620 tylko w miejsce CR2016. To jest kolosalna różnica. I jeśli włożyłeś 2 sztuki do pilota w główce kluczyka to są to baterie CR2016. Handluję bateriami kilka lat i znam wszystkie modele.

Kluczyk scyzoryk 433Mhz Passat 3B 2 sztuki CR1620, są też modele z 1 sztuką CR2032.

Pilot w główce kluczyka 433Mhz 2 sztuki CR2016

Kluczyk scyzoryk 434Mhz 3BG 1 sztuka CR2032.

 

Po montażu zrobiłeś przypadkiem chyba synchronizację. Powinna ona wyglądać tak: Przycisnąć przycisk na pilocie a następnie otworzyć i zamknąć samochód kluczykiem. Wiele osób na forum pisze o ponownym programowaniu w przypadku braku reakcji an pilota po wymianie baterii a wystarczy tylko synchronizacja.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.zostaw te baterie a zaloz sobie porzadny autoalarm i jakies dodatkowe zabespieczenie pszed zlodziejem,bo ten fabryczny to atrapa alarmu i w piec minut ci ktos moze zawinac tego paska.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz m

mam taki problem wymieniłem baterię w pilocie i nie działa.dioda świeci,bateria dobra.mój problem jest troszkę wiekszy bo mam tylko jedną parę kluczyków i chyba nic juz nie zrobię bo do rozkodowania trzeba 2 pary.autko otwieram kluczem i jest ok tylko kiedy otworze bagaznik lub inne drzwi prócz kierowcy to wyje alarm.czy mozna coś z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności