Skocz do zawartości
Gość MPISAR

ALU - Felgi do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czymu WY sie upieracie przy felach 16" :zdziwko:

Macie takie fajne smigadelka do ktorych ...jak ulal pasowaly by 17" z jakimis fajnymi oponkami np. TOYO albo AVON :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07
Zastanawiam sie czymu WY sie upieracie przy felach 16" :zdziwko:

 

I właśnie dlatego ja sie nie zastanawiałem tylko zakładam na zime kółkja 17 " z nowymi Michellinami :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Nikt sie nie upiera, tylko w zimie dziur więcej wiec i wyższy profil łatwiej zniesie trudy codzienności na polskich drogach.

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Gdyby to była różnica dwóch cali to może bym sie zastanawiał ale w tym układzie nie.Jak mam sobie krzywde zrobić to w 16-tce zrobie i w 17-tce będzie takie samo "ałaaaa" :przestraszony:

Dlatego przy zakupie opony zwracałem uwage na oznaczenie XL aby był rant zabezpieczający.

W innym aucie przejezdziłem już pare sezonów na takim rozmiarze i było :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Dużo zależy od stylu jazdy i od tego czy ktoś zwraca uwagę na dziury w drodze, znam takich dla których to nie problem :-). Ładują i felgi prostują

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie czymu WY sie upieracie przy felach 16" :zdziwko:

Macie takie fajne smigadelka do ktorych ...jak ulal pasowaly by 17" z jakimis fajnymi oponkami np. TOYO albo AVON :hyhy:

 

 

Powod banalny acz dosc klopotliwy :) zakup 17 wiaze sie rowniez z zakupem nowego kompletu letnich opon :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07
zakup 17 wiaze sie rowniez z zakupem nowego kompletu letnich opon :kwasny:

 

... gdy nie ma sie drugiego kompletu felg :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska b5 fl 2003 rok, chce kupic felgi anizo speed, rozmiar 17', mam tylko problem z dobraniem opony do felgi pod wzgledem szerokosc, passat bedzie mial chipa, nie chce za szerokich opon, a chce zeby auto dobrze sie trzymalo, zawieszenie jest seryjne, nie bawie sie w obnizanie bo poprostu nie chce, Opony jakie mnie interesuja to 215/50/17, i teraz czy to nie bedzie za waskie, za szerokie. felga 7,00x17, http://www.felgi.pl/felga/250,2268,104/felgi_anzio_speed_7_00x17_vw_passat_1_9_tdi__b5_fl__2003.htmlx tu sa felgi, jesli jeszcze ktos moze sie wypowiedziec na ich temat, jakosc/cena itp, jakie firmy felg w ogole polecacie. Jesli chodzi o dbanie o felgi, to raczej z tym problemu nie bedzie, bo lubie to robic. A i czy moja konfiguracja bedzie pasowala do auta. czy to nie za duze czy nie za male, z alu bede mial do czynienia poraz pierwszy, wiec jesli ktos cos poradzi bede naprawde wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215 na felgę będzie jak najbardziej pasowało.

Jednak to trochę wąska opona, zwłaszcza na podkręcone 130ps.

Miałem przy awx-ie 235/40/18 i ładnie przenosiło moc.

Po zmianie na 215/55/16 często włączał się asr przy ostrym ruszaniu.

Na 235 tego nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oponny chyba nadzieje 225/50/17. Dzieki Piko ale dlamnie to chyba troche za szeroko, acz kolwiek rozwaze to, gdyz, w planach jest tez turbo. Ale narazie mam problem bo moj pasek jest 5 biegowy, i mysle czy az tak podnosci moc. Na te felgi 7x17 wejda na spoko 225/45/17 ??

Edytowane przez Maciek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może troche z innej beczki ale też na temat felg...mam teraz 18" na oponkach 235/40 a zapas 16" czy jest jakaś możliwość zeby dobrać opone i wrazie złpania tzw "kapcia":taksobie dałoby rade jeździć na tej 16"...proszę o odpowiedź poinformowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja może troche z innej beczki ale też na temat felg...mam teraz 18" na oponkach 235/40 a zapas 16" czy jest jakaś możliwość zeby dobrać opone i wrazie złpania tzw "kapcia" dałoby rade jeździć na tej 16"...proszę o odpowiedź poinformowanych
no ale co w tym trudnego? Jedna i druga szerokość są swoimi zamiennikami, więc w czym problem? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o poradę :)

Opony na zime już wybrałem: Continental winterconti T830 w rozmiarze 205x60x16, teraz przyszedł czas na felgi. Chciałem na początku stalowe ale jednak wole dołożyć trochę więcej i kupić jakieś aluminiowe żeby autko równie ładnie wyglądało zimą.

Spodobały mi się felgi Chicago. Z tego co wiem oryginalne występują tylko w rozmiarze 18'. Jednak na allegro jest sporo aukcji z tymi felgami w innych rozmiarach. Ja chce kupić je w wersji 16'. Są to oczywiście repliki oryginałów. Czy warto kupować te felgi? Czy ktoś z was kupował już repliki oryginalnych felg? co ogólnie o tym sądzicie? Tutaj link do przykładowej aukcji http://moto.allegro.pl/felgi-vw-chicago-16-nowe-raty-najtaniej-i1259526849.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyłożysz to za 1.200,- kupisz komplet ori 16 do swojego modelu (ja dałem 900,-).

Repliki nigdy nie są takie mocne, co w zimie ma jeszcze większe znaczenie.

Ciekawe czy te na foto z aukcji to faktycznie 16...?!?

Często dają foto 18 i wtedy ładniej felga wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pikopiko komplet za 1200 oryginalnych może i kupie ale będą to pewnie jakieś odmalowywane i pewności nie ma. Tutaj, fakt repliki ale włoskie a nie chińskie. Hmm mam zagwozdkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak ktoś zainteresowany to mam do sprzedania oryginał 16 calowych prościutkie oryg. passat b6

 

---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

 

Przesyłam link z foto do dziś na nich jeżdżę opony lato mogę przedac same alu gadu gadu 3016028

 

http://img219.imageshack.us/f/img0009ud.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdjąłem kolo i niema logo vw coś innego jest ale dekielek mam VW i sadziłem ze oryg. Jutro wystawie je na allegro będzie można licytować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy to 19 czy 20 cali? i Jaki to model?

15081616799880656482510.jpg

 

51ca2557fea444eamed.jpg

 

---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

 

i jeszcze jedno

51ca2557fea444eamed.jpg

Edytowane przez wojtekf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności