Skocz do zawartości
gino9

wymiana foteli

Rekomendowane odpowiedzi

witam :padam:Czytalem w faq i w szukajce i nic nie znalazlem.chcialbym sie zapytac czy ktos wymienial fotele,kanape :rotfl: boczki i tunel srodkowy od kierowcy.czy to w miare latwo i dzie itd(zdjecia,opis)bede chcial podlaczyc podgrzewanie siedzen takze cos na ten temat.wielkie dzieki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość staszek1958

jeżeli chodzi o przednie fotele to zaczynasz od odkręcenia osłon plastikowych na szynach z tyłu fotela to są dwa wkręty. z przodu pod fotelem masz do odkręcenia jedną śrubę i musisz pamiętać o rozłączeniu kostki -przewody do poduszki jeżeli jest w fotelu. jak to zrobisz powoli przesuń fotel do tyłu i masz go na wierzchu. nie mam fotek ale jest to bardzo proste niedawno wymieniałem, jeżeli chodzi o kanapę to nie mogę ci pomóc

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam :padam:Czytalem w faq i w szukajce i nic nie znalazlem.chcialbym sie zapytac czy ktos wymienial fotele,kanape :rotfl: boczki i tunel srodkowy od kierowcy.czy to w miare latwo i dzie itd(zdjecia,opis)bede chcial podlaczyc podgrzewanie siedzen takze cos na ten temat.wielkie dzieki :ok:

 

cenie twoja inwencje twórczą ale zastanawiałeś się tak po co ci te podgrzewane fotele ??? przeciez Passki maja super climatronic momencik i masz juz ciepełko w aucie :ok: Ale to tylko moja taka ciekawość wiec nie bierz tego do siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podgrzewanie siedzen jest potrzebne dla pasazera :rotfl::rotfl: raczej pasazerki.a i tak wszystkie skory maja podgrzewanie.trudno to podlaczyc wogole??bo strefowej nie wsadze klimy przeciez :przestraszony: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie fotele jak wykrecić już zostało opisane. Pamiętaj tylko żeby robić to przy wyłączonej stacyjce a najlepiej przy odłączonym aku na wszelki wypadek. Nie nabawisz się wtedy błędów w kompie z powodu poduszek.

Tylna kanapa mocowana jest na zawiasach w 4 miejscach z przodu. Zdejmujesz osłonki i wybijasz w bok bolce i po wszystkim. Oparcia mocowane są na bolcach po bokach i między siedzeniami. Uderzasz z przeciwnej strony niż są nacięcia. To ten szerszy koniec bolca. Zdejmujesz osłonę podłogi bagażnika, albo odchylasz jak masz odpowiedni torx i wykręcasz śrubę która mocuje osłonę zawiasu. Podnosisz do góry i zsuwasz z tych bocznych. Boczki przy tylnej kanapie zdejmiesz po odkręceniu tych dużych srłb na których mocowana jest kanapa. Torx i płaski klucz i do dzieła. Podciągasz je troszkę do góry i po sprawie. :-) Uważaj w drugą stronę żebyś ustawił te śruby tak jak były albo dopasował ich wysokość i długość tak by nowe zamki zamykały sie na nich bez problemów.

Boczki drzwi znajdziesz w wyszukiwarce. Pisano już o tym całe epistoły :-D

 

Elektryka foteli?

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/podgrzewane-fotele-w-b5-vt3710.htm?highlight=podgrzewane+fotele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanapa i fotele zalozone,podlokietnik,mieszek od biegow,i boczki.wszystko dziala :hurra::hurra: dziekuje za pomoc.Co do podgrzewania to jescze nie dziala bo brak kabli.oddam w polsce w dobre rece :rotfl: :rotfl:szkoda ze niemam chwilowo aparatu to bym fotki strzelil co i jak ale jak ktos chce to to opisze. fotele itd beda na sprzedaz za atrakcyjna cene ale to w innym dziale.jak ktos zainteresowany to zapraszam.temat do zamkniecia. :vw::ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krzyczcie na mnie, że się podłączam do tematu :padam: . Mam denerwujące mnie fotele w moim aucie (od wersji Basis) i planuję wymienić. Jakie są różnice w fotelach od wersji sedan i kombi?? Bo jak czasami znajdę jakieś ciekawe... to pisze że od sedana, a ja mam kombiaka. Proszę o poradę ... Może ktoś wie gdzie mogę niedrogo kupić welurki lub może skórka ... (poduszki boczne, podgrzewane)? Dziękuję za rady z góry. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś wie gdzie mogę niedrogo kupić welurki lub może skórka

Na allegro pewien gość tanio sprzedaje skóre od wersji TAXI. Nazywa się to terma i jest wzmocniona przeciwko ew. przekłuciom itp itd.

Wiem na pewno, że posiada tylne boczki i tylną kanape. Kolor czarny

 

Mariusz pokazuj fotki przed i po ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szanowni koledzy .... Te skóry fajne !!! Szkoda, że to wszystko tyle kosztuje!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylna kanapa w sedanie jest inna podobno. Podobno sie nie składa:-)

 

Między 3B a 3BG variant jest różnica w zawiasach tylnej kanapy. Albo przerabiasz albo zostawiasz. Jak leży to nie przeszkadza ale jak składasz to kicha.

Przednie różnią sie wtyczką poduszek. Uważać trzeba na masę przy zmianie wtyczki. Pozostałe 2 przewody możesz podłączyć jak chcesz :-)

Jak kupisz ze swojego rocznika albo młodsze to raczej nic Cię nie zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...tylko znaleźć fajne za rozsądną cenę i jeszcze do takiego samego modelu z tego samego rocznika ...to dopiero sztuka :-). Nie orientujecie się czy taniej byłoby może znaleźć fajne fotele gdzieś za granicą...czy u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz pokazuj fotki przed i po ;)
no chcialbym ale mam aparat u (doktora) i sla mi juz chyba z miesiac!!!po drugie nawet niewiem dokladnie jak sie wkleja tera te cholerne zdjecia.sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janusz-god, a po co Ci z tego samego rocznika? Ja wstawiłem sobie z 2002 :-)

Poszukaj sobie nówek z 2006 :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zacytowałem Ciebie ;- ) .... dlatego się do tego rocznika odniosłem

 

Jak kupisz ze swojego rocznika albo młodsze to raczej nic Cię nie zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vag24_pl

mam pytanie co do podgrzewania foteli

 

ma ktos symbole albo schemat wiązki i czy musi byc jakis modul do podgrzewania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych modułów. Tylko regulatory, przewody i bezpiecznik po drodze. Najlepiej mieć oryginalne kostki. Kostki do regulatorów kosztują 15 zł szt + ileś tam za sztukę wkładu z kawałkiem przewodu (potrzeba 6 szt na kostkę). Złączek do skrzynki bezpiecznikowej nie miałem. Podłączone zostało do jakiegoś innego 20 czy 30 A nie pamiętam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ale jak z podlaczeniem tego pdgrzewania??? :przestraszony: robil to ktos??/czy jest to skomplikowane??? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój post będzie banalny ale może rozwiąże część wątpliwości . Ostatnio kolega zakupił gotowe maty podgrzewane na fotele. Wstawił to w swoje stare siedziska w aucie i po sprawie. Minus, obicia muszą być skórzane :( . Ja natomiast nie mogę w ogóle wyciągnąć swoich foteli bo po odkręceniu śrub i przesunięciu fotela do końca dalej nie chce diabeł zejść. Może ktoś coś podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś coś podpowie ?

 

Odkręcasz plastikowe nakładki na szynach po bokach fotela. Cofasz go do końca. Na dole, na środku są dwie śruby (zazwyczaj 13) i wykręcasz je. Silnym pchnięcie fotela do tyłu wysuwasz go z dolnego mocowania z którego wykręciłeś te dwie śruby. I fotel jest wolny, tylko uwaga na ewentualną wtyczkę od poduszki fotela.

 

Natomiast dlaczego obicia muszą być skórzane? Zamierzam sobie kupić welury i wstawić maty, są jakieś przeciwwskazania? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności