Skocz do zawartości
waldek40

siła nadmuchu climatronic?

Rekomendowane odpowiedzi

a więc zapytam sie posiadaczy climatoników w celu porównania,czy siła nadmuchu jest taka sama jak sie ustawi na LO i na HI, bo w moim aucie ustawiłem nadmuch tylko na jedną szybę boczną kierowcy( resztę wylotów zamknąłem ) i gdy ustawiłem nadmuch na ful obrotów wentylatora ( nie auto ) przy ustawieniu na HI leciało z mniejszą wydajnością niż po przejściu na ustawienie LO, i tu moje pytanie czy w waszych passatach też tak jest?, czy mam coś nie tego? :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła nadmuchu climatronika jest zależna od różnicy temperatur w samochodzie z nastawioną w climatroniku. A więc jak nastawisz temp o jeden stopień wyższą niż w panującą w samochodzie, climatronic słabo dmucha. Jak nastawisz na 10stopni wyższą, dmucha mocniej, aby szybciej rozgrzać wnętrze auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha... dziś było rano tylko 5 stopni ale może jak będzie z -10stopni to będzie z lepszą siłą wiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też na co ma wiać. Jak jest ustawione tylko na środkowy nawiew, wtedy dmucha słabiej. Jak włączymy na szybę, nogi i środkowy nawiew, wtedy dmucha mocniej. Jednym słowem climatronik masz ok, u mnie jest tak samo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McMann

Witam. U mnie sytuacja wygląda tak samo nie martw się niczym jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wszystkim za odpowiedzi :padam: a przy okazji jeśli już mowa o nadmuchu to jak radzicie sobie ustawieniami nadmuch w zimę gdy rano wsiadacie do zimnego zaszronionego autka, bo słyszałem że dopiero passaty maja lepsze ogrzewanie powyżej 2000 tys. obrotów, niby logiczne szybciej płyn krąży w układzie ale podejrzewam że zasada jest taka sama jak w autach bez climatronica czyli ogrzewanie na ful obieg wewnętrzny i bierzemy sie za odśnieżania samochodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka sama, full na szybę, obieg wewnętrzny. Ale climatronik myśli trochę za nas, i nie daje maksymalnego nadmuchu na szybę, mimo że ustawimy na maks. nadmuch. Wtedy powietrze ma trochę wyższą temperaturę, i trochę szybciej odejdzie lód z szyby. W przypadku wersji bez climatronika, jak ustawimy na maks nadmuch, to nie dość że trochę spowalnia się czas rozgrzewania silnika, to jeszcze nagrzewnica nie nagrzewa tak mocno powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z temperatura

wymienilem nagrzewnice i po tym bylo ok zaraz po wymianie grzalo super dzis sie troche ochlodzilo dalem na cieple powietrze i co i nic lecialo ledwo letnie

dalem na HI i na maksymalny nawiew i jeszcze zimniejsze polecialo weze od nagrzewnicy oba gorace co to moze byc?

czyzby przesłona zimne cieple?

Bo climatornic zadnych bledów nie podaje a jak dam na obieg wewnetrzny to wyraznie cieplejsze powietrze leci

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij kostkę zasilającą sprzęgiełko sprężarki i porównaj ;) Jak dasz na max ciepło i działa sprężarka klimy to ogrzewanie jest mizerne, może sprawdzałeś jak w klimie nie było czynnika

 

A w vr6 to że oba węże nagrzewnicy są gorące to nie znaczy że obieg jest ok, elektryczna pompka lubi się zawieszać, układ chłodzenia lubi się zapowietrzać itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka wody elektryczna jest nowa bo wymienilem

i zgadza sie sprawdzalem na wylaczonej klimie tzn nie bylo czynnika wiec pewnie i sprezarka nie dzialala

a uklad odpowietrzony raczej tak jak powinno byc czyli zagrzalem na otwartym korku dolalem co brakowalo i zakrecilem korek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimie sprężarka nie będzie pracować i ogrzewanie powinno być ok, najlepiej sprawdzić odpinając kostkę sprężarki.

 

Dodam że u mnie po odpaleniu nie ma ogrzewania, dopiero po dodaniu gazu do ok 1500 słychać 'kamyczki' w konsoli i dopiero zaczyna grzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monter masz u mnie piwo nawet 4 pak

odlaczajac sprezarke malo co sie nie ugotowalem wydaje mi sie ze nie jest to co bylo na orginalnej ale jest dosc goraco zreszta znajac zycie to climatornik mysli za nas wiec pewnie puszczal powietrze i tak z zewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności