Skocz do zawartości
krzysrys

[ elektryka/elektronika] Nie działa wskaźnik temp. wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam, przepraszam że to kolejny temat z tym problemem, ale nie mogę nigdzie znaleźć który czujnik na krótćcu jest do czego, gdyż mam 3 czujniki, 2 od góry i jeden od spodu, bardzo proszę o napisanie mi który za co jest odpowiedzialny, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Akurat w RPku wskaźnikiem steruje czujnik z numerem 13.Jak się patrzy na silnik z przodu to ten od góry króćca przykręconego do głowicy koloru brązowego.Niebieski podaje sygnał do sterownika silnika a dolny włącza i wyłącza podgrzewacz kolektora ssącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. Wyczytałem na forum, że przy zwarciu czujnika powinna wskazówka iść do góry, jednak u mnie tego nie ma. a przy zapalonym silniku wskazówka się troszeczke podnosi, ale tylko na białe pole, i nie mam pojęcia co jest. prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje Ci wyjęcie zegarów i poprawienie lutów na tarnzystorze oraz na kostce. Dobrze jest też podczyscić piny od wskaźnika - takie cztery aluminiowe bolce śr. ok. 3mm i długości 2-3 cm.

 

Znajdziesz tematy na forum w których opisano jak bezboleśnie wyjąć zegary,włożyć linkę itp.

Ja też przechodziłem przez ten temat i to 2 razy - za pierwszym przelutowałem tylko te podejrzane połączenia i efekt był chwilowy, za drugim razem wszystkie. Teraz mam spokój.

 

Napisałeś, że zwierałeś czujnik - mam nadzieję, że na dosłownie chwilę i przy włączonym zaplonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na chwile i przy włączonym zapłonie, i ani drgnął, nic się nie działo.

 

a jutro kupie nowy czujnik i wymienie, ibede patrzył co się dzieje (choć już mam kupiony stabilizator) i jak nie pomoże to wyciągm licznik i lutuje go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie, wymieniłem w sumie wszystkie czujniki - niebieski i brązowy od góry i czarny od spodu.

i co dziwne miałem wskazanie temoeratury, fjnie powoli jak silnik się rozgrzewał to wskazówka mi się podnosiła, ale do momentu włączenia świateł.

 

Jak je właczyłem wskazówka opadła. Co to może być ???

 

a teraz jak i wczesniej jak włącze światła to wsazówka się podnosi ale tylko do białego pola na wskaźniku, i nic wyżej, a jak wyłacze światła opada całkiem, jak ktoś wie co to może być idlaczego to proszę o POMOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba masa na liczniku, zimne luty w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ,tylko dlaczego przed zmianą czujnika nie pokazywałnic, po zmianie pokazał ale tylko do włączenia świateł??

czy możliwe jest żebym sobie uszkodził czujnik czujnik??

 

No i jeszcze zmieniłem licznik i też nie wskazywał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałeś się 10 dni temu.

Na ten temat istnieje kilkanaście oddzielnych postów, które warto, byś przeczytał.

Sam w kilku odpowiadałem na bieżąco w zależności od postępów prac poszukiwawczych.

Najprawdopodobniej w postach, których nie przeczytałeś znajduje się opis rozwiązania Twego problemu.

 

Drugi licznik nie znaczy sprawny. Różnie bywa.

Teoria teorią. Sprawdziłeś masy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaglądnełem i czytałem chyba wszystkie które zawierały słowo temperatura, i nic zbiżonego do mojego problemu nie znalazłem w większości chodzi o to że źle wskazują, a mi wogule nie poazują temperatury, wskaźnik był już lutowany inic to nie zmieniło.

Za to przeczytałem w kilku postach że za wskazania temp. odpowiedzialny jest czarny czujnik, czyli ten od spodu. to jak to w końcu jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtaho
Akurat w RPku wskaźnikiem steruje czujnik z numerem 13.Jak się patrzy na silnik z przodu to ten od góry króćca przykręconego do głowicy koloru brązowego.Niebieski podaje sygnał do sterownika silnika a dolny włącza i wyłącza podgrzewacz kolektora ssącego.

 

Tu masz odpowiedź!

Ja stawiam na masę!

 

A tu mam małe pytanko?:

Jaki nalepszy sposób na sprawdzenie masy. Mam z tym problem przy termowłączniku wentylatora chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odgrzewam kotleta ale czy w kazdym RP powinny byc 3 czujniki na przewodzie od wody przy glowicy? Ja mam RP, jednopunkt i mam 2 czujniki - niebieski i czarny a wyzej jest mowa o trzecim ktory steruje podgrzewaczem. Pytam, zeby sie bardziej wyedukowac w tej materii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności