Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

czyli kolega też używa Continental ContiWinterContact TS 830 205/55/R16

Nie byłem pewny czy te pozytywne opinie w testach były wiarygodne lecz już wiem że tak bo sam to stwierdziłem pozdrawiam i oby do wiosny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą oponką na zimę jest Dębica Frigo Directional ! żadna opona nie potrafi tego co ona wyprawia na śniegu , w tamtym sezonie miałem Michelin Alpin nowiutkie , i pod górkę do domku miałem problem wyjechać , fakt faktem górka jest .........a teraz kupiłem nowiutkie Frigo Directional to w pół górki staje tyłem i bez problemu cofam po śniegu 30 cm.Tak więc moim zdaniem żadna jej nie przyrówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednionapędowe auto na wstecznym ma lepszy docisk napędzanej osi.

Może dlatego lepiej idzie Ci podjazd tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żadna opona nie potrafi tego co ona

Nie byłbym tego taki pewien!.!.. Chodź nie twierdze, że jest zła..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Typ Passata - B5

2.marka opony - Nokian Hakkapeliitta R

3.rozmiar opony - 205/55 R16

4.Rodzaj felgi - Aluminiowa

5 zakupiona jako - Nowa

6.pozytywy - same

7.negatywy - brak

8.Wasza opinia na temat opony - mam je od kilku tygodni i na razie same plusy, rewelacja na śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B5 sedan

2.Continental winter TS 790

3.195/65 R15

4.felgi 15 stalowe

5.zakupiona jako używana

6.Swietnie odprowadza wodę bardzo dobre prowadzenie na zakrętach usztywnione boki opony nie buja autem jak to często bywa na zimowych oponach bardzo cicha na suchym i mokrym asfalcie bardzo dobra przyczepność na śniegu nie zalepia się poprostu rewelacja.

7.negatywnych cech niezauważyłem.

8. polecam wszystkim niezdecydowanym jak dotąd to najlepsze opony jakie miałem cena 500 zł razem z felgami wszak oponki maja juz 8 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opony 14 cali ale kazda inna szerokosc i profil. Nie wyczuwam zeby cos bylo nie tak. Moze tak byc?

 

165/70 175/60

185/55 175/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. typ Passata - B6

2. marka opony - Conti 830

3. rozmiar opony - 215/55 R16

4. rodzaj felgi - Aluminiowa

5. zakupiona jako - Nowa

6. pozytywy - same

7. negatywy - brak

8. wasza opinia na temat opony - chodzą elegancko, pośmigałem po zaśnieżonych osiedlowych uliczkach z kostki, abs i esp reagowały sporadycznie, poza tym bardzo dobra przyczepność, wyprzedzanie zdziwionych sznurowadeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B3 kombi 1991r

2.Barum Winter10 (2010) TS 790

3.175/65/14

4.felgi 14 stalowe

5.zakupiona jako nowa

6.Opona nie nadaje się do jazdy! Istny kataklizm! Czegoś takiego nie widziałem nigdzie! Kilka dni temu pocięli mi je (4szt.nowe) na chodniku, i ... dobrze zrobili!!!

Opona ślizga się na byle czym! Jedynie jak jest odwilż da się jechać! Najgorsze jest to, że... gdy jedziemy 60-70km/h na suchej nawierzchni i wpadniemy na śnieg zbity np. prawą częścią auta od ręki tracimy przyczepność! Opony ślizgają sie strasznie na śniegu o wysokości około20cm! Ciężko ruszyć i wyjechać np. z parkingu. Po ruszeniu z miejsca trzeba zmieniać bieg za biegiem nie przeciągając nawet trochę na obrotach bo od ręki ślizgawka! Opona w ogóle nie trzyma się drogi na śniegu! Jak bym jeżdził na letnich!!!

W ostatnich dniach podczas obfitych opadów nie dało się jechac więcej jak 35-40km.h !!

Pow. 50km/h samochód tracił przyczepność i po prostu się obracał!!!

Gdyby mi ich nie pocięli jechał bym z reklamacją. 150zł szt. na Allegro

7.negatywnych cech ponad 12!!!!

8. Nie polecam tego, ponieważ za miastem zakopałem sie kilkanaście razy w ciągu 2,3 dni!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz jestm swiezym posiadaczem Passata B6 2007r , chcialem podpiac swoje pytanie do tematu -- mozecie mi potwierdzic --> pasek ma rozstaw srub 5x112 ? a jakie ET ? Mam felgi z prawie nowkami zimowkami z Mondeo 2003 5x108 ( chyba ) i mialem cicha nadzieje ze rozstawy srub sa takie same ... a tu rozczarowanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Typ Passata - B5

2. marka opony - Goodyear Ultragrip 7+

3. rozmiar opony - 195/65/15

4. rodzaj felgi - Stalowa

5. zakupiona jako - Nowa

6. pozytywy - same

7. negatywy - brak

8. wasza opinia na temat opony - spisują się świetnie, wyjeżdżam z każdej zaspy, brat był passatem w górach i też nie nażekał, wszędzie wyjechał i wjechał. Naprawde jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukop2:

Passat B6 ma stalówkę 6.5x16 z et42, śruby na 5x112.

Sporadycznie występuje stalówka 7x16 z et45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Typ Passata - B6

2. marka opony - Goodyear Ultragrip 7

3. rozmiar opony - 205/55/16

4. rodzaj felgi - Alu

5. zakupiona jako - z samochodem (był na zimówkach)

6. pozytywy - same

7. negatywy - brak

8. wasza opinia na temat opony - jeżdżę już 2-gi rok zimą i muszę przyznać, że są ok. Raz tylko utknąłem w ale z własnej winy bo nie wyłączyłem ESP przedzierając się przez wysokie zaspy. Na zaśnieżonej drodze można bezpiecznie jeździć z prędkościami 80km/h i nic się nie dzieje. Krew tylko zalewa jak spotyka się barana na letnich oponach jadącego 20-30 km/h. Dodam, że w tym roku musiałem kupić 2 nowe bo jakiś chu... przeciął mi je na parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B6 1.9 TDI 105 KM

2. nokian WR G2

3. 205/55R16 91 H

4. STALOWE

5. 340 ZŁ SZTUKA

6. TAK

7. NIE ZAUWAZYLEM

8. TESTY PO MIESCIE I NA PLACU NIE RZUCA TAK NA BOKI OGÓLNIE OPONY ZACHOWUJA SIE STABILNIE W KAZDYCH WARUNKACH Z ZACHOWANIEM ZDROWEGO ROZSADKU CICHE DOBRZE ODPROWADZAJA WODE I TRAKCJA TEZ W PORZADKU KOMFORTOWE NA SUCHEJ NAWIERZCHNI NIE ZA MIEKKIE DO MIASTA IDEALNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195/65/15 felgi stalowe opony Fulda Montero 3 ,opony są dobre dobrze sie trzymają na sniegu jak i na oblodzonej drodze.Cena też dobra Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti 830 - dzisiaj trasa 200km z Pomorza.

Drogi zupełnie nieodśnieżone, a jazda pierwsza klasa.

Wyprzedził mnie tylko 1 samochód, przedstawiciel handlowy optik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałem tematu od początku, ale od siebie mogę polecić opony Fulda Montero 3, miałem je w Passacie i kupiłem teraz komplet do Polo. Dziewczyna ma takie w Clio.

 

Cicha opona jak na zimówkę, radzi sobie nieźle na śniegu i lodzie i kosztuje niewiele. W testach ADAC była na wysokim miejscu.

 

No i poleciałem dziś na lodzie w moich Fuldach aż miło.. o włos od porządnego dzwona było. Na lód to chyba tylko opony z kolcami.. każda zwykła się podda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie lato.. ale czas i kupować zimowe opony :D

co sądzicie na temat opon Kelly i PointS? jakieś opnie użytkowników?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności