Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to teraz polecał oponiarz do mojej Corsy. Ale chyba sobie odpuszczę. Fakt że to było dawno ale miałem raz Kumho w Vectrze - padaczka wtedy była niemiłosierna. Być może teraz się poprawiło coś.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

vredstein snowtrack 2

 

Vredestein Xtreme a ja mam te i kapitalna zimówka. Klasa premium a dużo tańsza niż Nokiany, GY czy Conti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW Passat B6 2.0 FSi

Opony: Fulda Kristall Montero 3

205/65/16

Opony kupione jako nowe, ogólnie dobra przyczepność, brak szumu.

Cena raczej przystępna (jak kupowałem 220 zł za sztukę), felgi oryginalne od VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoje przed dylematem, ktore oponki wybrac. (2sztuki)

 

- Goodyear ULTRAGRIP 9 (nowosc)

- Continental CONTIWINTERCONTACT TS 850

 

rozmiar:

205/55 R16 94 H XL

 

Jakies doswiadczenia z Conti badz UG 8 ?

 

Bede wdzieczny za kazda sugestie...(Napewno nie chce Nokian A3 !!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem dwa komplety opon nokian WR D3 195/65 R15.

http://www.motohurt.com/71393,nokian-wr-d3-195-65-r15-91-t.html

Długo się zastanawiałem nad goodyear , continental , uniroyal ale wybór padł na nokiany.

Znajomy wulkanizator też ma takie - przed chwilą się dowiedziałem , też bardzo chwali .

 

Na wiosną zdam relację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Stoje przed dylematem, ktore oponki wybrac. (2sztuki)

 

- Goodyear ULTRAGRIP 9 (nowosc)

- Continental CONTIWINTERCONTACT TS 850

 

rozmiar:

205/55 R16 94 H XL

 

Jakies doswiadczenia z Conti badz UG 8 ?

 

Bede wdzieczny za kazda sugestie...(Napewno nie chce Nokian A3 !!!)

W Passku 2 zimy jeździłem na conti winter contact ts850 195/65/15 - odczucia bardzo pozytywne na miękkim i ubitym śniegu, przy normalnym operowaniu gazem przyczepność bardzo dobra, hamowanie - jak to zimą trzeba myśleć szybciej niż latem - wiecej niż zadowalające.

W zeszłym roku grudniową gołoledź - wszyscy tańczyli na drodze i ja na conti też. Ale ja na lodzie ruszyłem, a niektórzy mimo założonych zimowek mielili w miejscu i pomocy wołali.

Jak nie ma śniegu opona dobrze zachowuje sie na asfalcie, ale jest trochę głośna.

Za moja namową znajomi wzięli te gumy do Tourana w rozmiarze 205/50/16 (jeśli dobrze pamietam) i także mieli pozytywne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki harr_ o taka opinie mi chodzilo , jeszcze jakas o UG by mi sie przydala, bo roznica w cenie to 1zl na oponie :)

 

dlaczego nie chcesz nokianow wr a3?

 

Bo obecnie mam/mialem 4 takie i zeszlej zimy rozwalilem cale KOLO :/

Te opony w moim odczuciu sa dobre na drogi, gdzie snieg w najgorszym przypadku nie przekroczy kilku centymetrow, a wiadomo jak to u nas bywa....

 

Fakt sa ciche. W sam raz na autostrady, ale jak juz zjedziesz na boczna droge badz chcesz wjechac na nieodśnieżony podjazd to lepiej, zebys mial lopate w bagazniku.:annoyed:

Zawsze sie zastanawialem, czy dam rade wjechac badz jak dopada sniegu to czy wyjade ...

 

 

Dla porownania brat W BMW E91 na jakis Goodyear szedl jak przecinak, a u mnie lopata szla w ruch ::wkurzony.

 

Czasem jezdze Auris na jakis Dunlopach i przy wyjezdzie z osiedlowej uliczki Auris odpycha sie jak z procy bez zalaczania kontroli trakcji, w passku widze pieknie migajaca zolta kontrole :taksobie

 

Te opony bardzo dobrze spisywaly mi sie, jak bylem przed dluzszy czas na polnocy niemiec.

Sniegu tyle co kot naplakal, a przy autostradowych predkosciach >150km/h stosunkowo cisza w srodku...

 

Stanowczo w moim odczuciu nie polecam tych oponek (Nokian A3), na warunki jakie mozna w Polsce spotkac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stanowczo w moim odczuciu nie polecam tych oponek (Nokian A3), na warunki jakie mozna w Polsce spotkac !

 

Dokładnie, to jest właśnie to, co nazywam "metroseksualnymi" zimówkami. Zimówka to powinna być chamska drapaka typu Frigo S-30 i wtedy daje radę w naprawdę zimowych warunkach. Polska to nie zachód Europy, zwłaszcza kraje typu Belgia, Holandia czy Anglia. Tutaj bywa naprawdę zimowo i czasami potrzeba prawdziwych opon zimowych, a nie cichych, ładnych i gładkich pseudozimówek z indeksem (ch-uj wie po co) do 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do Yarisa kupuje frigo2. Na dojazdy do pracy 12 km i po mieście jak znalazł a cena 146 zł za 175/65/14 jest do przyjęcia. Są też jakieś no name od 106 zł ale chyba bałbym się zaryzykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin

 

Mi też potrzeba opon na dojazdy do pracy i po mieście ale przecież Frigo nie nadaje się do miasta gdzie zazwyczaj jest odśnieżone.Dębica to raczej na wieś i tereny słabo odśnieżane - w mieście słabo się zachowuje szczególnie droga hamowania jest bardzo długa

Więc wybrałem nokiana wr d3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja we wtorek jade po Bridgestone Blizzak Lm32 195/65R15 91T, zobaczymy jak sie beda spisywały , jezdze miasto - wies po roznych drogach , odsniezono zasypanych , wczesniej jezdziłem na Goodyear UltraGrip 7 195/65R15 91T i opony dawały rade , wytrzymał 4 lata nim sie zrobiły łysawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się zaopatrzyłem w Bridgestone Blizzak Lm32 205/55/R16 91H. Ale przy 4motion nie będzie problemu :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleber Krisalp Hp2 195/65R15 91T czy GoodYear UltraGrip 8 lub 9? Czy coś innego z tej półki cenowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz goodyear , miałem sa super oponki , w pierwszym roku na szklance na drodze jechałem 80 km na godzine , fakt ryzykowałem ale z....sie trzymały ma drodze , gosc na swiatłach podszedł do mojego auta i pyta - panie co to za opony ? w szoku był a jechał mercem :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko lepiej sprawdzone 8 czy nowe 9? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 7 , tez bym kupił na ten rok tylko kasa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin

 

Mi też potrzeba opon na dojazdy do pracy i po mieście ale przecież Frigo nie nadaje się do miasta gdzie zazwyczaj jest odśnieżone.Dębica to raczej na wieś i tereny słabo odśnieżane - w mieście słabo się zachowuje szczególnie droga hamowania jest bardzo długa

 

Może inaczej....dojazd z wioski do miasta, w sumie wlot do miasta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dębica to raczej na wieś i tereny słabo odśnieżane - w mieście słabo się zachowuje szczególnie droga hamowania jest bardzo długa

 

Typowe miejskie legendy chłopców z Polski A ;)

 

Powiem tak: Frigo są zajebiste na trudne zimowe warunki, a w mieście na suchym i mokrym zachowują się normalnie. Nie zauważyłem jakiejś szczególnej podatności na jakiekolwiek negatywne zjawiska w przypadku tej opony.

 

Zrezygnuj chłopie z prenumeraty Auto Świata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Stoje przed dylematem, ktore oponki wybrac. (2sztuki)

 

- Goodyear ULTRAGRIP 9 (nowosc)

- Continental CONTIWINTERCONTACT TS 850

 

rozmiar:

205/55 R16 94 H XL

 

Jakies doswiadczenia z Conti badz UG 8 ?

 

Bede wdzieczny za kazda sugestie...(Napewno nie chce Nokian A3 !!!)

 

TS 850 miałem już w trzech autach i moim zdaniem rewelacyjne opony, na tę zimę zamówiłem takie również do Passata. Jeśli chodzi o Goodyear, to miałem poprzednika (UG8) kiedyś w Golfie i również byłem bardzo zadowolony, jednak z Conti chyba trochę bardziej. Zdaniem mojego znajomego wulkanizatora Conti jest sporo lepsze jakościowo od Goodyeara (podatność na uszkodzenia, trudności z wyważeniem itp.).

 

Z Nokianem A3 też miałem do czynienia i zgadzam się z Tobą, że to przeciętne opony. Na lato mam Nokiana model Line i jestem bardzo zadowolony, ale z zimówek dobre są jedynie WR D3 (to akurat jedynie zasłyszana opinia, jednak zamówiliśmy takie do S-maxa i w czwartek będzie montaż - po zimie zdam relację).

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TS 850 miałem już w trzech autach i moim zdaniem rewelacyjne opony, na tę zimę zamówiłem takie również do Passata.
...

 

Super o taka opinie mi chodzilo w takim razie TS850 laduje w koszyku.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności