Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

no wiadomo bieznik agresywny to bardziej walczy z zima wiadomo stary model lat 90 ultra grip 5 a wtedy byly gorsze zimy jak kormoran d100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wsiach najwiecej na debicy frigo 2 lataja

 

---------- Dodano o 22:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:29 ----------

 

jest teraz tez debica frigo hp

A w miastach to na jakich latają? Dębica frigo 2 by nie była zła, ale nie ma z indeksem H, a frigo HP mi się nie podoba. Za bardzo mi przypomina GY UG 7+ do których mam uraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B5FL Kombi

2.Firestone Winterhawk 2 EVO

3.195/60/15

4.Stalowa

5.Uzywana roczna

6.Dobrze trzyma samochód,cicha

7.-

8.Mogę śmiało polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.B5FL Kombi

2.Firestone Winterhawk 2 EVO

3.195/60/15

4.Stalowa

5.Uzywana roczna

6.Dobrze trzyma samochód,cicha

7.-

8.Mogę śmiało polecić

 

7- za mała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które z poniższych opon moglibyście polecić?

 

Podobno conti 850 są bardzo dobre.

 

Dzisiaj w końcu ostro przetestowane UG8 Performance.

W dodatku na tylnonapędówce. Robią robotę!!

 

UltraGrip-8-perf_tcm2087-119496.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mam UG8 i nie mogę złego słowa napisać, continental wypada lepiej w większośći testów ale to minimalna różnica. continental ts850 i UG8 to scisla czołówka, jeśli te parę dyszek nie rujnuje Twojego budżetu to weź continentale,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ug8 performance

 

Performance są w większych rozmiarach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja takie kupilem na ta zime, ktorej narazie nie bylo :D bylo kilka sliskich dni to bylo ok. jedyne co moge powiedziec to wedlug mnie sa dosc glosne, 110/120 km/h i je dosc slychac. jak na sniegu itp to niestety nie powiem bo go jeszcze nie bylo jak zakupilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Michelin ALPIN-4 205/55R16 - kupiłem nówki w 2011r na zimę jak kupiłem auto. Do tej pory wszystko OK. Przez poprzednie zimy testowana w zaspach i dużym kopnym śniegu oraz na błocie pośniegowym, deszczu itp. Według mnie opona jest bardzo dobra. Dobrze ciągnie do przodu jak i do tyłu gdy trzeba wyjechać z zaspy. Ja z garażu od razu mam wyjazd pod górkę i przy 10cm śniegu nie musiałem go odśnieżać. Na lodzie to wiadomo że tylko kolce lub łańcuchy bo każda opona się ślizga. Przy większych prędkościach też ok i jak na zimowy bieżnik to jest cicho. Niektóre letnie opony bardziej hałasują niż A4. Przejechałem na nich jakieś ponad 25tyś i myślę że jeszcze przyszłą zimę obleci bo w tej chwili jakieś 6mm bieżnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jak kolega wyżej mam Michelin Alpin A4 ale w rozmiarze 195/65 R15. Także kupiłem nówki na zimę 2011/2012. Jestem zadowolony, myślę że jeszcze przelecę na nich ten sezon i następny. Teraz je można kupić za 900-1000 zł a ja dałem wtedy 1200.

Po przejechanych 2 sezonach można się wypowiedzieć pozytywnie o tych oponach. W błocie pośniegowym trochę się ślizgają ale auto nie grzęźnie. Suchy czy mokry asfalt - hamowanie i trzymanie się drogi bez zastrzeżeń. Jednak wydaje mi się że Dunlopy SP Winter Sport M3 były lepsze lecz miałem je w słabszym, lżejszym i benzynowym aucie i może dlatego miały lepszą trakcję na śniegu więc nie mogę bezpośrednio tego porównać. Trochę często na nich mi się włącza ESP przy ruszaniu na śniegu szczególnie ujeżdżonym ale to chyba normalne. Może zbyt dużo wymagam - nie wiem. Następne chyba kupię Dunlopy bo miło je wspominam w poprzednim aucie.

 

Jednak podsumowując są to dobre opony na których bezpiecznie przejechałem 2 sezony i nie miałem żadnych podbramkowych sytuacji na nich więc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z Sava eskimo 3+ ale gdyby Debica frigo1 byla dostepna to bralbym na bank bo to najlepsza opona jaka miałem i wszyskie inne zimowki mog sie schować ,choc była glośna to trzymała jak by byla z kolcami :-) niestety dostepna jest tylko w malych rozmiarach:-( moim zdaniem niewarto kupować na zime drogich opon bo i tak jezdzimy wolniej a kupowanie uźywek to juz wogóle głupota stara sparciała guma i wytarte lamele wolalbym nowe chińskie ale kazdy robi jak uważa:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz w passacie b5 mam 195 65 15, i chciałem na wiosnę kupić alufelgi z oponami 16 cali, i jaki rozmiar będzie najbardziej adekwatny lub minimalnie większy ? 205 55 16 będą większe od oryginału ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie teraz w passacie b5 mam 195 65 15, i chciałem na wiosnę kupić alufelgi z oponami 16 cali, i jaki rozmiar będzie najbardziej adekwatny lub minimalnie większy ? 205 55 16 będą większe od oryginału ?

 

kolego nie ten temat. http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ tutaj spokojnie przeliczysz rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195/50 r15 pirelli, jak dla mnie bardzo dobre i szczerze mogę polecić. Mi osobiście udało sie kupić komplet używanych 2 letnich z 6mm bieżnikiem za 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 195/50 r15 pirelli

:sciana chyba cos Ci sie pomyliło... mój ojciec w golfie mk3 na takim rozmiarze jeździ a nie w pasku i too w zimie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robicie z letnimi? Jak je składujecie zimą. Czytałem o sposobach aby przedłużyć ich żywotność i zadbać o to aby możliwie jak najdłużej zachowały swoje właściwości i parametry. Znaczenie ma nie tylko w jakich warunkach opona jest użytkowana, ale również w jaki sposób jest magazynowana (szczególnie opony letni zimą i zimowe w lecie). Tutaj abc eksploracji opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności