Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku również eksploatowałem ten model opon w swoim drugim autku (Mitsubishi Eclipse) i mogę z czystym sumieniem je polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia:

VREDESTEIN SNOWTRAC najgorsze zimówki na jakich miałem okazje jeździć średnio się zachowują podczas jazdy, szybko się zużywają i po jednym sezonie się poząbkowały przez co stały się mega głośne podczas jazdy.

KLEBER KRISALP dużo lepsze od wcześniejszych lepiej się auto prowadzi dużo pewniej po jednej zimie nie widać mocno zużycia bieżnika

MICHELIN ALPIN najlepsze zimówki które miałem nie było miejsca z którego bym zimą nie wyjechał ani żadnego do którego bym nie wjechał, nie zużywają się szybko są dosyć ciche podczas jazdy.

Wszystkie używane w rozmiarze 195.65r15

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy mogę do swojego passka na przód założyć zimówki 185/60 r14? bo chce fulda montero 3 kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimówki o tym rozmiarze co piszesz 185/60 R14 Sava Eskimo , dwa sezony latały na przodzie (w parze z letnimi na tyle).Jeślil masz felgi 14 to żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dwa sezony latały na przodzie (w parze z letnimi na tyle).

No to muszę przyznać, że jesteś kamikadze:debil.

Co z tego, że z przodu będziesz miał choćby najlepsze opony zimowe skoro tył prowadzi się jakby zamiast kół były zamontowane rolki obracające się w dowolną stronę

Jeżeli nadal uważasz, że da się tak jeździć to chyba tylko dlatego, że najprawdopodobniej nigdy nie jeździłeś w zimie, na śniegu lub lodzie, na pełnym (4 szt.) komplecie opon zimowych.

Na takim "komplecie" opon, jak napisałeś jechać można, ale jak:hehe.

Jeżeli ktoś nie może chwilowo pozwolić sobie na dwa komplety opon (zimowych i letnich), a jest to przecież rzecz normalna (jeden ma więcej, a drugi mniej), to lepiej dla niego jak i innych użytkowników dróg, żeby kupił opony wielosezonowe. W lecie są troszkę głośniejsze, ale w zimie jeździ się na nich całkiem nieźle i do tego znacznie bezpieczniej, niż na ww "zestawie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podtrzymuje swoj post na temat Continental Contivikingcontact 5. Rewelacja, nie mialem lepszych. Ciekawe czy sa juz do nabycia w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o zimówkach tylko na przodzie przez brak $$ miałem w ostatnim sezonie tak:/ nie polecam tył chodzi jak głupi heh można poszaleć na parkingu tylko:) kupiłem dzisiaj opony na przód a te z zeszłego roku idą na tył a mój wybór padł na Yokohama w drive v903 nie wiem czy ktoś tu użytkuje ale w necie były chwalone no i cena 210 za sztukę więc się opłacało:) zobaczymy po sezonie jak będę się do nich odzywał:) aha rozmiar dedykowany czyli 185/65R14 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nadal uważasz, że da się tak jeździć to chyba tylko dlatego, że najprawdopodobniej nigdy nie jeździłeś w zimie, na śniegu lub lodzie, na pełnym (4 szt.) komplecie opon zimowych

 

Nie spinaj się kolego :dobrze jeżdziłem tak bo niestety nie było kasy na dwie następne (ledwo wyłuskałem na te dwie zimówy , a letnie mam 4 nowe dlatego nie myślałem o kupnie wielosezonowych ) i nikomu nie doradzam jazdy w takiej kombinacji opon bo to faktycznie wariactwo . Wszystkie Twoje uwagi jak najbardziej popieram - musiał minąć jakiś czas i "dorobiłem" się nowych zimówek (dozbierałem) - 4 sztuki, także - od tej zimy nówki kapcie na passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima coraz bliżej, a ja wciąż się nie mogę zdecydować. :P

 

Ale coraz bardziej skłaniam się ku Conti WinterContact TS830. U siebie w firmie mam niezłą cenę na nie, no i sporo dobrych opinii słyszałem.

Good Year w rozmiarze 215/55 R16 nie robi UG 8, Dunlop jest za twardy, a na Micheliny mnie nie stać. :P:-D;)

 

Kilku z Was też te Continentale chwaliło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zima coraz bliżej, a ja wciąż się nie mogę zdecydować.

W najnowszym Auto Świecie (z 17.10.2011) jest test opon zimowych. Fakt, że rozmiar 225/45 R17, ale zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ContiWinterContact™ TS 810 185/65 R14 takie oponki nabyłem do swojego passka . Kupiłem używki - (pół sezonu) rok prod 2010- od sąsiada , on jeżdził 3 miesiące na nich i bardzo je chwalił. Na szczęście sprzedał swojego forda i oponki za niedużą kasę trafiły do mnie:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...oponki za niedużą kasę trafiły do mnie:dobrze

O i to jest bardzo dobry sposób:kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam wczorajsze 2 gazetki z testami motor i auto swiat

 

---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

 

cytuje nokian same szóstki na snieg wr d3 wygrał michelin alpin a4 conti jest 7 pozycja ale bierznik 830 p asimetryk a nie kierunek

 

---------- Post added at 16:22 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

 

zas w motorze na snieg najlepsza dębica frigo 2 najgorsza na mokrej ostatnia nota w kazdym czasopismie sa inne wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich , mam od niedawna Passata 2,5 TDI V6 4x4 kupilem mu Michelin Alpin 4 205/55/16 , warte tej kasy cicho i super trzymaja polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zakupiłem 4szt nowe 195/65/r15 Continental ContiWinterContact TS 830 mam nadzieje że będe znich bardzo zadowolony,ocene mają wysoką,bardzo dużo ludzi je chwali,cena przystępna jak na nowe opony.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Miałem Fuldę cristal supremo. dwa sezony jako tako się sprawowały. zauważyłem dawno że opony zimowe to max cztery lata użytkowania, potem czas na zmianę. teraz Continental winter.contact TS 830 205/55/R16 po 460 zl kupiłem w serwisie. Trochę zniechęcilo mnie, że wyprodukowane w Rumunii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem poprzedniej zimy i byłem zadowolony "Dunlop SP WINTER SPORT M3 205/60R16 96 H XL". Opony kupiłem używane z dobrym bieżnikiem, większej lekko średnicy (60) i nieco węższe (205) ale takie były dostępne i tańsze. W zimie zachowywały się dobrze (śnieg, chlapa) a na suchej nawierzchni też dobrze, w miare ciche. Tak że mogę polecić. Zobaczymy tej zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupuje zimowe opony - pierwszy raz :)

Znalazłem taki - http://allegro.pl/195-65-15-nowe-zimowe-195-65r15-opony-91h-i1873499344.html

 

Czy ktoś może dać jakąś opinie?

Zimą będę jeździł mało - do poruszania się po mieście.

 

 

Dzieki

 

pzdr

soa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności