Skocz do zawartości
Gość DarioLee

Licznik jeszcze raz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarioLee

A na złomie nigdzie nie ma ? Bo w ASO pewnie zapłacisz, jeśli będzie to dostępne, tyle co za linke w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Właśnie bylem u nas na szrocie i w ogole juz B3 nie mają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawaa

widzę że dużo tu sie mówi o licznikach. Ja też mam problem. Mam Paska z silnikiem VR6 i padł mi obrotek i predkościomierz. Co to może być. Może ma ktoś schemat jakiś co pozwoli mi dojść do usterki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubert123

mialem to samo . urwało ci sie częsć ktorą nazywają konik w skrzyni biegow , kosztuje ok 10zl. jednak zanim pojdziesz kupić nowy, wykręć stary są rożne długości koników oraz różne ilości zębów. Spokojnie zrobisz to szm i po problemi. Cześć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel.stw

pytanie trochę z innej beczki, u mnie prędkościomierz działa ale wskazuje o jakieś 20km/h mniej, co to może być?? na liczniku mam 80km/h a w rzeczywistości jadę 100km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

camel.stw, przekladnia w skrzyni lub kapcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel.stw

ogumienie jak w instrukcji 185/65 14" wiec zostaje przekładnia, drogie to?? sam to jestem w stanie zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

haha pdpinam sie pod temat bo mam taki sam problem ale w odwrotnym kierunku mi za to licznik zawyza o 30 km/h jak jade 70km/h to mi pokazuje ponad 100 km/h :P wiez ze to slimak ale niechce mi sie go wymienić ;P :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel.stw

a czy błędne wskazania prędkości nie odbijają się na większym spalaniu?? chodzi mi o dobór mieszanki, czy komputer nie bierze pod uwagę tego parametru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel.stw

no i problem z błędnym wskazywaniem prędkości jazdy rozwiązany. można się uśmiać ale tak jest, pokazywał źle bo jakiś pajac musiał kleił tę strzałkę (wskaźnik) i źle to zrobił, trochę rozkręcania, klej i cyka teraz jak trza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłącze sie pod temat.

Mój problem polega na tym ze linka wyskoczyła mi z licznika i jak ją podpiąć?? Bo nieźle sie nakombinowałem aby ja wsadzić na gniazdo w liczniku, ale nie mam możliwości ją docisnąć.

Proszę o jakąś prostą instrukcje założenia linki w liczniku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest prosta:

1-wkładamy licznik, przykręcamy go i składamy wszystko do kupy

2-otwieramy pokrywe silnika

3-pod maską chwytamy ręką za linke tuż przy samym podszybiu, pociągamy do siebie i puszczamy, starając się wyczuć miejsce wejścia linki do gniazda licznika

4-wsiadamy do auta i ruszamy troche sie rozpędzając, bo na 1-szym biegu licznik może sie nie rozbujać na tyle, coby wskazówka sie ruszyła

5-okazuje sie że prędkościomierz nie działa, więc wysiadamy z auta i powtarzamy czynności z pkt 2,3,4

6-okazuje się że licznik działa, na twarzy wyskakuje nam rogal i z tak oto działającym licznikiem jedziemy prosto do sklepu po dobrego browara, a ponadto nawet po 2 browary :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Witam.odświeze nieco temat..Zakupiłem linke i zamontowałem ale wydaje ona dziwne dzwieki..Takie pstrykanie szybsze w miare wzrostu predkości..W czym problem..czy taka nowa linke trzeba nasmarować czy raczej jest juz konserwowana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może źle wpiąłeś ją spróbuj dopchnąć ją , nasmarować też nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gt82

Wyjąłem wsz..Linke z pancerza i przesmarowałem..Zamontowałem i dalej to samo..Przy ok 2tys obr daje o sobie znać dość mocno..Czy linka wadliwa czy co??Kupowana w sklepie pod katalog.Wsz identyczne ze starą:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby na pewno identyczna? trzeba zmierzyć suwmiarką grubość końcówki, Czy linka jest dociśnięta poprawnie do licznika i czy ma biały plastik?,czy jak jest odpięta od licznika też wydaje odgłos podobny? Może zęby w koniku(ślimaku) od strony skrzyni padły, może linka jest z cieńszą końcówką, może brakuje białego prowadzenia na lince, może nie jest jednak dociśnięta dobrze do licznika, może jest poprowadzona nie przez te otwory i się przyciera i odpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności