Skocz do zawartości
Carrey

Brzęcząca szyba - co poprawić, wymienić ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie .....

podczas zamykania drzwi kierowcy gdy szyba jest opuszczona to słychać jak ona sobie tam w środu luźno siedzi, bo strasznie się tłucze. Podczas jazdy po nierównościach również słychać jej brzęczenie.

Proszę poradźcie co i jak zrobić aby ją usztywnić? Wiem że trzeba zdjąć tapicerkę i tą blachę w środku .. tylko powiedzcie proszę jak wyjąć tą szybę po odkręceniu śrub pod dużymi zaślepkami, na co uważać ?? Tej właśnie operacji trochę się obawiam ... i dalej montazu tego w ten sposób aby nic nie uszkodzić.

 

Druga rzecz to to że podczas jazdy po nierównościach (np. kocie łby) brzęczy mi też lusterok zewnętrzne, jak to ustrojstwo rozebrać?

 

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Carrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

cut

Carrey

Nie wiem czy Cie to pocieszy ale w moim pasku z 2003r tez szyby lataja (jeszcze klekot diesla im w tym pomaga). Jestem wrazliwy na wszelkie dzwieki i chyba tez sie za ta szybe wezme.

Zeby w aucie tej klasy szyba brzeczala to przegiecie...

 

 

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To telepanie opuszczonej szyby bieże się z tego że po jej opuszczeniu ok.25 cm przy przednim słupku nie jest osadzona w ramce. Lekarstwem na to może być nieopuszczanie do końca szyby , ja u siebie w miejscach styku ramki z szybą po jej opuszczeniu czyli to co schowane wewnątrz drzwi podłożyłem pod uszczelkę ok. 1 milimetrowe paski / po obu stronach szyby żeby płaszczyzna przesówu się nie zmieniła / które zacieśniły uszczelkę i telepanie ustało na tyle że nie zwraca to niczyjej uwagi .Grubość tych pasków podkładek trzeba dobrać indywidualnie metodą prób .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina padnietych prowadnic. U mnie od strony kierocy jak ktos walnie dzwiami to potrafi szyba wyleciec a u pasarzera idealna cisza nawet nie drgnie.

 

Czekam na sciemnianie szyb wtedy rozbiere i zribie wszystko za jednym razem.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topek pocieszyłeś mnie .... bo juz myślałem że to tak tylko u mnie :]

 

malymk45 a możesz kolego dokładniej opisać (a najlepiej ozdjęciować :) )gdzie te paski wkładałeś/przyklejałeś itp ??

 

n0w3y_pl u mnie jest dokładnie tak samo .... od kierowcy jak czasem trzepnę przy max opuszczeniu to się oglądam czy dołem drzwi nie wypadła. A nie orientujesz się czasem czy toto zwane prowadnica jest naprawialne czy trzeba to ustrojstwo wymieniać ??

 

 

pozdrawiam

Carrey

 

P.S. A coś na temat lusterka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności