Skocz do zawartości
Gość adams4lta

[ nadwozie] Zablokował się zamek w klapie (B4 sedan)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adams4lta

Witam!

 

Mam Passata B4 sedana i wczoraj pierwszy raz mnie zaskoczyl. Bylem na zakupach w markecie, chcialem schowac zakupy do bagaznika a tu zonk :mur: Mam centralny pneumatyczny na pilota, do tej pory wszystko chodzilo, a teraz otwiera/zamyka drzwi a przy zamku od klapy slychac ze chodzi ale nie otwiera. Klapa jest caly czas zamknieta, a co ciekawe z kluczyka tez nie moge sie tam dostac. Wladowalem zakupy przez zlozone oparcie kanapy ale to bylo malo wygodne. Prosze o pomoc, bo w piatek wieczorem jade nad morze i chcialbym zapakowac bagaze jak czlowiek :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/zablokowany-zamek-w-tylnej-klapie-b3-vt19974.htm?highlight=zablokowany

 

Więcej znajdziesz za pomocą szukajki ;)

 

generalnie wejść do bagażnika od środka, zdjąć plastiki (jeśli są) i otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Wielkie dzieki. Obszerny temat napewno pomoże, a jak nie to bede pisal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś popsułem zamek drzwi tylnych za kierowcą urwałem dźwignię na którą to naciska bolec od klamki :/ i mam pytanie czy szukać od b4 zamka czy też pasował będzie od b3 i czy jest różnica w zamku z centralnym czy bez centralnego zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Wszystko jasne, wczołgałem się do bagażnika złapałem za cięgno obok lampy(chciałem kupić osłone na klape od środka, bo kupiłem auto bez niej-teraz widzę jakie to praktyczne :rotfl: ), ale coś kiepsko się trzymało. Podnoszę do góry świece latarką i widzę pęknięcie :mur: Zacząłem szukać brakującego kawałka przy zamku i znalazłem taki ok 5 cm, chwyciłem i z trudem przeciagnąłem, usłyszałem strzał i ujrzałem światło dzienne :hurra: A potem jak człowiek wymontowałem zamek i cięgno. Cięgno złączyłem takim patencikiem do łączenia (dostaje się to z siłownikiem centralnego zamka) skręciłem wszystko i wyregulowałem. Teraz ciesze się działającym zamkiem z kluczyka i z pilota :hurra::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek40 kalmki od b3 i b4 pasuja do siebie (od b4 jest troszke innei faktury ale srodek ten sam), roznica jest miedzy klamka z centralnym a bez centralnego (bo ma kabelki) ale to tylko w przednich drzwiach

tylne zawsze sa takie same, zadnych kabelkow tam nie ma i pasuja od obu modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,kupiłem na szrocie jedną jedyną i ostatnią :D ale klamek nie mieli, w niedziele chyba pojadę na giełdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Powrót problemów z klapą :dobani: Teraz jak wciskam palcem zamek w klapie to metalowa część oddziela się od tego plastikowego okrągłego pierscienia(jest w nim sprezynka wiec jak wcisne i to sie oddzieli to zamek nie ma sily wrocic na swoje miejsce w rezultacie mam zamknieta klape z wcisnietym zamkiem) Czy jest na to jakis patent? Czy wymienia sie ten pierścien?

 

Czy ktoś ma jakiś patent na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności