Skocz do zawartości
Gość krzysztof_28

zapach spalin

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie nadal czuć

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=855602#post855602

 

1.spróbuje klapę podciągnąć

2. podejrzewam ze przez otwór od blokady skrzyni coś się przedostaje, bo jak zatkam palcem to jakby mniej/ wcale.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem powodem przedostawania sie spalin do kabiny była tylna lampa nad wydechem odstawala od blachy i tam spalny wedrowaly do kabiny nie wspomne o całej tapicerce jak zmieniła kolor na czarny i smierdziało tylko na postoju.zobacz na uszczelke tej lampy moze jest wygnieciona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem Passata 1.6 B5 FL 2001r AZL sedan. Auto podobno stało rok czasu nie używane. Gdy pierwszy raz nim jechałem zdawało mi się, że czuć zapach paliwa, (może spalin). Sprawdzony cały układ paliwowy, wymieniony filtr paliwa zapach nadal się pojawia. Tylko nie zawsze. Od dwóch dni wertuje internet z typem na filtr węglowy powrotu, oparów paliwa w nadkolu bądź ostatnio znalazłem, że może to być nieszczelna klapa bagażnika i zasysanie spalin. Po zrobieniu 1000km zauważyłem, że rzeczywiście zapach paliwa, spalin pojawia się gdy otwieram szybę z przodu, nieważne którą. Gdy szyby są zamknięte zapachu nie ma. Nawiew chodzi cały czas - myślę, że nie ma z tym nic wspólnego. Założyłem od razu gaz i jest to samo, czuć benzynę lub spaliny. Z klapą jest coś nie tak bo nie raz zamek nie łapie trzeba mocniej - była malowana, może jakiś zaślepek brakuje bo jak się zamknie to szczelina jest ok. Nie mam już pojęcia czego i gdzie szukać - pomóżcie!. Czytałem też coś o odmie kolektora dolotowego ale jest w porządku - tak stwierdził zaprzyjaźniony mechanik.

Dodam, iż po zakupie znajomy kumpel podłączył kompa i wykazało jakiś błąd poziom, system mieszanki paliwa za ubogi czy coś takiego, nie pamiętam.

 

2 pytania:

-jakie świece kupić bo gość w sklepie mi mówi, żeby do gazu kupić jednoelektrodowe, że mechanicy co się u niego zaopatrują to takie radzą i kładą do gazu, że lepsze i że będę zadowolony - czy wymieniać też przewody?

- ile powinna wynosić minimalna grubość tarcz przód i tył bo nie wiem czy przetaczać czy muszę kupić nowe?

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje podobny problem, z tym ze nie jest to zapach spalin, a raczej octu.

Wiem, że brzmi dziwnie, ale i dziwnie też pachnie - może ktoś z was preferuje odkamienianie czajnika octem - to jest ten sam zapach. Występuje tylko po odpaleniu zimnego silnika i cofnięciu samochodem, tzn jak wjadę wieczorem do garażu przodem i rano muszę wyjechać tyłem to zapach dostaje się do środka, jeśli wjadę tyłem i później jadę do przodu to jest ok. Co o tym myślicie? Od czego spaliny mogą tak pachnieć?

 

@Marcin_M86

Mi też zamek klapy w sedanie nie zawsze zaskakiwał, koledzy z forum radzili regulacje śrub pod takimi gumami, ale ja tego nie ruszałem. Spróbowałem przepryskać WD-40 wszystkie ruchome połączenia zawiasów i siłowników klapy. Mimo, że wydawało mi się, że przy otwieraniu i zamykaniu nie było żadnego zbędnego oporu czy tarcia po WD-40 zaczęła lżej chodzić i przy zamykaniu zawsze nabierze takiej prędkości że zamek zaskoczy.

Edytowane przez m@jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem Passata 1.6 B5 FL 2001r AZL sedan. Auto podobno stało rok czasu nie używane. Gdy pierwszy raz nim jechałem zdawało mi się, że czuć zapach paliwa, (może spalin). Sprawdzony cały układ paliwowy, wymieniony filtr paliwa zapach nadal się pojawia. Tylko nie zawsze. Od dwóch dni wertuje internet z typem na filtr węglowy powrotu, oparów paliwa w nadkolu bądź ostatnio znalazłem, że może to być nieszczelna klapa bagażnika i zasysanie spalin. Po zrobieniu 1000km zauważyłem, że rzeczywiście zapach paliwa, spalin pojawia się gdy otwieram szybę z przodu, nieważne którą. Gdy szyby są zamknięte zapachu nie ma. Nawiew chodzi cały czas - myślę, że nie ma z tym nic wspólnego. Założyłem od razu gaz i jest to samo, czuć benzynę lub spaliny. Z klapą jest coś nie tak bo nie raz zamek nie łapie trzeba mocniej - była malowana, może jakiś zaślepek brakuje bo jak się zamknie to szczelina jest ok. Nie mam już pojęcia czego i gdzie szukać - pomóżcie!. Czytałem też coś o odmie kolektora dolotowego ale jest w porządku - tak stwierdził zaprzyjaźniony mechanik.

Dodam, iż po zakupie znajomy kumpel podłączył kompa i wykazało jakiś błąd (poziom, system mieszanki paliwa za ubogi czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie).

 

Najbardziej prawdopodobna wydaje mi się wersja z zasysaniem spalin bo zapach nie jest cały czas, zauważyłem, że pojawia się jak otwieram okno w czasie jazdy lub gdy szybko jadę na trasie. Poza tym klapa była malowana, sprzedawca poinformował, że było wgniecenie przy cofaniu i może ktoś źle to zmontował, brakuje jakiś zatyczek? Będę miał chwile to zdejmę zderzak ale czekam na jakieś pomysły bo już nie wiem czego szukać.

 

Powiedzcie gdzie znajduje się filtr paliwa w B5 1.6 AZL i jak go sprawdzić? Niby był wymieniany ale nie ufam obcym warsztatom...

 

Pozdrawiam

Marcin

 

---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

 

Witam

 

Zakupiłem Passata 1.6 B5 FL 2001r AZL sedan. Auto podobno stało rok czasu nie używane. Gdy pierwszy raz nim jechałem zdawało mi się, że czuć zapach paliwa, (może spalin). Sprawdzony cały układ paliwowy, wymieniony filtr paliwa zapach nadal się pojawia. Tylko nie zawsze. Od dwóch dni wertuje internet z typem na filtr węglowy powrotu, oparów paliwa w nadkolu bądź ostatnio znalazłem, że może to być nieszczelna klapa bagażnika i zasysanie spalin. Po zrobieniu 1000km zauważyłem, że rzeczywiście zapach paliwa, spalin pojawia się gdy otwieram szybę z przodu, nieważne którą. Gdy szyby są zamknięte zapachu nie ma. Nawiew chodzi cały czas - myślę, że nie ma z tym nic wspólnego. Założyłem od razu gaz i jest to samo, czuć benzynę lub spaliny. Z klapą jest coś nie tak bo nie raz zamek nie łapie trzeba mocniej - była malowana, może jakiś zaślepek brakuje bo jak się zamknie to szczelina jest ok. Nie mam już pojęcia czego i gdzie szukać - pomóżcie!. Czytałem też coś o odmie kolektora dolotowego ale jest w porządku - tak stwierdził zaprzyjaźniony mechanik.

Dodam, iż po zakupie znajomy kumpel podłączył kompa i wykazało jakiś błąd (poziom, system mieszanki paliwa za ubogi czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie).

 

Najbardziej prawdopodobna wydaje mi się wersja z zasysaniem spalin bo zapach nie jest cały czas, zauważyłem, że pojawia się jak otwieram okno w czasie jazdy lub gdy szybko jadę na trasie. Poza tym klapa była malowana, sprzedawca poinformował, że było wgniecenie przy cofaniu i może ktoś źle to zmontował, brakuje jakiś zatyczek? Będę miał chwile to zdejmę zderzak ale czekam na jakieś pomysły bo już nie wiem czego szukać.

 

Powiedzcie gdzie znajduje się filtr paliwa w B5 1.6 AZL i jak go sprawdzić? Niby był wymieniany ale nie ufam obcym warsztatom...

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złącze elastyczne zaraz za turbo,przepala sie i spaliny idą pod maske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.

Byłem już w dwóch warsztatach i nic nie stwierdzono.

Jeden warsztat prowadzi naprawy ogólne, drugi specjalizuje się w naprawach układów wydechowych.

Pasat Variant z 2005 roku.

Wizualnie stan całego układu wydechowego bez zastrzeżeń, a jednak czuć spaliny w samochodzie.

Ech, gdzie te czasy, kiedy samemu można było usunąć wcale nie najmniejszą usterkę, bez komputera (a samochody miały gaźnik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapach spalin to nie koniecznie wina wylotu czasem to wina EGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności