Skocz do zawartości
Gość pchel

Mikrowłącznik-drzwi nie da się otworzyć-awaryjne otwieranie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pchel

Witajcie ludziska

 

Czytam, przeglądam, słucham się waszych rad, które są bardzo pomocne...

...ale nie znalazłem odpowiedzi na temat awaryjnego otwierania

 

Otóż:

Nie działał mi brzęczyk jak były włączone światła i otwierałem drzwi...

Znalazłem informacje na forum, iż mogą to być zimne luty na mikrowłączniku.

Rozebrałem drzwi zgodnie z instrukcjami - no i "niestety" to nie był zimne luty - płytka wygląda jak nowa... ;(

 

Poskrecałem wszystko - zrobiłem test drzwi czy dobrze skręcone....

 

Otworzyłem od zewnątrz - OK

Otwieram od wewnątrz - drzwi nie da się otworzyć!! ;(

Więc ponownie otworzyłem od zewnątrz - OK

Zamknąłem drzwi i od tej pory się juz nie otwierają (linki chyba działają, ale w srodku cos może poszło...

Dodame, ze centralny zamek dziła bez zarzutu

 

Proszę o pomoc.

Co zrobić?? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mozemy pomoc ? musisz dostac sie jakosc do dwoch dolnych srub i odkrecic boczek, sciagnac go i sciagnac metalowa blache, otworzyc dzwi i zobaczyc co padlo.

 

Pamietaj by przy skladaniu dobrze uszczelnic ta blache ktora byla na nitach bo pozniej mozesz miec powodz w aucie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pchel
Co Ci mozemy pomoc ? musisz dostac sie jakosc do dwoch dolnych srub i odkrecic boczek, sciagnac go i sciagnac metalowa blache, otworzyc dzwi i zobaczyc co padlo.

 

Pamietaj by przy skladaniu dobrze uszczelnic ta blache ktora byla na nitach bo pozniej mozesz miec powodz w aucie.

 

Pozdrawiam

Żeby to było takie proste jak piszesz... :zalamany:

Niestety dostęp do tych dolnych śrub jest praktycznie żaden :/

Może jakiś inny sposób? Jak się dostać do tego machnizmu, żeby otworzyć drzwi?

Da się to zrobić jak wyjmę tylne drzwi po stronie kierowcy?

 

A tak w ogóle to ile może wziąć taka firma za otwarcie takich drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj by przy skladaniu dobrze uszczelnic ta blache ktora byla na nitach bo pozniej mozesz miec powodz w aucie.

 

Witam jakie nity ?? u mnie cala blach jest na wkretach na kluczyk, jak dobrze pamietam 10

Wszystko elegancko schodzi po odkreceniu srub, nity sa tylko na glosnikach.

Uszczelka pod blacha wydaje sie byc, jakby byla sklejona ale jak wykrecisz wszystko elegancko odchodzi.

Niestety bez zdjecia a raczej zerwania tapicerki nic sie nie da zrobic - tak mi sie wydaje. Mozesz sprobowac wyciagnac regulacje szyb tj panel z przyciskami i zobaczyc czy tam cos mozna siegnac do jakiejs linki bo nie pamietam. Jesli nie to raczej rwanie tapicerki Ci pozostaje - te dwa dolne wkrety

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pchel

zerwanie tapicerki chyba nie pomoże ;|

 

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=334&u=26|10|...

 

Żeby dobrać się do mechanizmu zamka muszę odkręcić 3 śruby, do których zabardzo nie mam dostępu ;|

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=338&exhibition=4&pass=public&lang=eng

 

Nie ma innego sposobu? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwanie tapicerki jest bez sensu. Lepiej zwróć się do Policji, oni mają zawsze na usługach fachowca od otwierania drzwi. Zrobi ci to szybko i bez żadnych uszkodzeń za niewielką odpłatnością. Szkoda, że masz tak daleko do mnie, miałbyć usługę gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pchel
Rwanie tapicerki jest bez sensu. Lepiej zwróć się do Policji, oni mają zawsze na usługach fachowca od otwierania drzwi. Zrobi ci to szybko i bez żadnych uszkodzeń za niewielką odpłatnością. Szkoda, że masz tak daleko do mnie, miałbyć usługę gratis.

 

to jest myśl :D

Zorientuję się ;)

Mam dzwonić na 997 żeby przyjechali mi pod blok i otworzyli drzwi? :rotfl:

Czy mam dzwonić do jakiegoś specjalnego wydziału?

 

Wierz mi, że jak mam więcej kasy wydać i mają mi rozwlać tapicerkę, to wolałbym do Ciebie przyjechać ;)

 

Z góry dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejzewam ze od srodka mogles nie przymocowac linki lub pancerza z linki ... jak bys odkrecil przelaczniki elektryk i naciagnal tapicerke wsunol renke i prubowal pociagnac za linke.

 

Powodzenia.

 

P.s. po naprawie zamka zawsze sie sprawdza najpierw na sucho, potem dopiero zamyka dzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pchel, nie odwoń a udaj się osobiście. Najlepiej pogadaj z oficerem dyżurnym, powinien się orientować. Fachowca najczęściej wykorzystuje wydział (sekcja) kryminalna lub laboratorium kryminalistyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydłubać klamkę z boczka, odkręcić parapet aby zyskać kilka mm i dojść do linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz sie z nimi uporasz to powinna pomoc wymiana wiazki kabli w drzwiach, u mnie byl problem z szybami i z lampka pod drzwiami nie swiecila. Druga rzecza w Twoim przypadku moze byc przelacznik do swiatel. Jak masz znajomego z paskiem test krzyzowy powiniem to wykryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba normalnie zdjąć uszczelkę od wewnątrz,odkręcić tapicerkę ,później blachę i pociągnąć za linkę której przwdopodobnie założyłeś w swoje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pchel
jak juz sie z nimi uporasz to powinna pomoc wymiana wiazki kabli w drzwiach, u mnie byl problem z szybami i z lampka pod drzwiami nie swiecila. Druga rzecza w Twoim przypadku moze byc przelacznik do swiatel. Jak masz znajomego z paskiem test krzyzowy powiniem to wykryc.

 

zrobiłem test krzyżowy z Octavią

wyszło na to, że to raczej nie jest ten włącznik od świateł... ;| (ale nie jestem pewien na 100% bo jednak Octavia miała trochę inne ustawienia kabli)

 

Sprawdziłem też napięcia na poszczególnych wejściach (otwarcie/zamknięcie drzwi nie powodowało zmiany żadnego z napięć - więc raczej jest to mikrowłącznik)

 

pchel, nie odwoń a udaj się osobiście. Najlepiej pogadaj z oficerem dyżurnym, powinien się orientować. Fachowca najczęściej wykorzystuje wydział (sekcja) kryminalna lub laboratorium kryminalistyki.

Skontaktowałem sięz kolegą, który keidyśpracował w takim wydziale - dał mi nr tel. jeszcze nie dzwoniłem bo nie miałem czasu ... :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wasil1 napisał/a:

 

pchel, nie odwoń a udaj się osobiście. Najlepiej pogadaj z oficerem dyżurnym, powinien się orientować. Fachowca najczęściej wykorzystuje wydział (sekcja) kryminalna lub laboratorium kryminalistyki.

 

Skontaktowałem sięz kolegą, który keidyśpracował w takim wydziale - dał mi nr tel. jeszcze nie dzwoniłem bo nie miałem czasu ...

bez sensu,co zapłacisz 100zł a on i tak ci nic nie zrobi ,jeśli się zablokowały to jedynie przez zdjęcie tapicerki i pociągnięcie linki...a jeszcze sprawa pójdzie na komende i będziesz miał passata notowanego :rotfl::rotfl::rotfl: ,normalnie jak dzieci,może jeszcze zadzwoń na policję jak paliwa zabraknie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fachowiec tu chyba nie pomoże :zalamany: , jak by drzwi były sprawne to na pewno otworzy.Prawdopodobnie jak składałeś drzwi to za mocno ,albo za słabo zrobiłeś naciąg klamki zewnętrznej (taka mała linka z zaczepem), dlatego najpierw sie robi próbę , a dopiero potem zakłada tapicerkę. Ja na twoim miejscu spróbowałbym zdjąć tapicerkę drzwi od góry

może sie podda :mur:

a jeśli nie to pozostaje prucie tapicerki, koszt boczka używanego na allegro to ok 100 zł.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6, wypowiadasz się o czymś o czym nie masz pojęcia (chodzi o Policję). Tu przecież chodzi tylko o kontakt z człowiekiem od zamków, kontakt prywatny. Jakie pójście i jakiej sprawy na komendę, jakie notowanie passata? To może wolałbyś poszukanie speca od zamków i drzwi po przeciwnej stronie, u złodziei samochodów? Tam na pewno cię zanotują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wasil1, dobrze ze ty masz pojecie,jak nie wiesz jak wygladaja drzwi od wewnatrz to sam sie nie wypowiadaj teoretykiem to moze i dobrym jestes,co moze spec policyjny skoro przy zamku trzeba rozebrac blache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym juz dawno polamal te dwie sruby ... cos za cos jak sie nie pomyslalo za wczasu trzeba pózniej zaplacic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

może coś dodam z własnego przypadku

drzwi otwierały się na dwa pociągnięcia klamki od zewnątrz . w celu regulacji odkręcilem z boku drzwi wkladkę tak aby lekką ją wysunąć i skrócić linęczkę od klamki tą która pociąga w środku zamek.

niby wszysko ok zamykam drzwi i to sama co u ciebie centralne chodzi ale nie można otworzyć ani od środka ani od zewnątrz . Serce w gardle po wielu próbach odciągnołem silnie klamkę i delikatnie ale stanowczą wysunąłem wcisk od linki z klameczki i drzwi się otworzyły linki już nie skracałem tak mocno.

głupia sprawa ale ile nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy uważajcie aby przy rozbieraniu i składaniu drzwi nie skracać (wyciągać) za mocno linki od klamki. Zamek się wtedy rygluje i nie ma możliwości otwarcia drzwi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności