Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

może wnętrze nie jest idealne ale mechanicznie wydaje sie super silnik naprawde pracuje jak nowy gdyby był kręcony licznik i miał dwa razy więcej to myślę że powinno coś być widać po silniku co najmniej powinien być problem z pompą olejową z tego co czytalem po forach i powinno się już sprzęgło odzywać a tutaj cisza dwu masa pracuje idealnie więc nie wiem może te zaniedbania wynikają z tego że samochód był użytkowany po mieście i to przez kobietę co gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

argumenty przez ciebie podane nie potwierdzają przebiegu. Nie każde auto z przebiegiem 200 lub 300 tkm ma zepsute pompę i dwumase bo ludzie po prostu naprawiaja takie rzeczy.

Zobacz na fakty:

Zazwyczaj passata z zagranicy maja około 180 tkm w 3 lata u ciebie tych lat jest dwa razy wiecej a przebieg o polowe mniejszy.

Dodatkowo widzisz jak wyglądają auta z Prawdziwymi przebiegami rzędu 200 tkm- sam przyznasz ze twój wyglada trochę "inaczej"

Nie chciałbym ci odbierać tej radości ale jeśli myślisz o sprzedaży auta to uwierz mi zE mało kto wejdzie w ogłoszenie z passatem z roku 2006 z tak małym przebiegiem bo najzwyczajniej weźmie cię za oszusta i co gorsza za głupiego oszusta.

Ma forum jest kolega który sprawdzi ci historie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie skorzystam z tym sprawdzeniem historii ale jak byś mógł napisac do kogo mam sie zwrócić to będę bardzo wdzięczny za pomoc bo nie ukrywam że wiem że najczęściej jest tak jak mówisz czyli standard 185000 średnio tak podają ale ten samochód nie kupowałem od handlarza w z polski tylko bezposrednio u włocha więc on musiał by kręcić licznik co nie wyklucza że tak nastąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chętnie skorzystam z tym sprawdzeniem historii ale jak byś mógł napisac do kogo mam sie zwrócić
http://forum.vw-passat.pl/threads/110527-Sprawdzanie-sprawdzenie-historii-auta-po-nr-VIN-arkady375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety auta z włoch podobno nie mozna sprawdzić pod względem historii tak mi odpisał kolega co mi go poleciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować, niedawno zlecałem sprawdzenie vinu włocha i cała historia w systemie była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe czy przez kompa da się sprawdzić przebieg czy gdzieś to zapisuje bo czytałem że jest jakiś czujnik co zapisuje przebieg i wypieram sie do gościa co mi to mówił zobaczymy co wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zrobił kasowanie porządnie to nic ci kolega nie pomoże. Daj chlopakowi vin i odwiedź sie czy jest historia czy nie. Coś dziwnie sie do tego zabierasz, ktoś co sprawdził, ktoś coś powiedział, chyba sie nie da ale konkretów ciagle brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem dać ale mi odpisał że dokładnie tak włochy brak więc więcej nie zawracałem głowy bo chyba wie co pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do jakiegoś ASO VW i pogadaj może za niewielką opłatą podadzą Ci date i ostatni przebieg w trakcie ostaniej wizyty w ASO.

Możliwe że podadzą całą historię.

Sprawdzanie komputerem jak kolega pisał , jeżeli ktoś zrobił cofanie licznika z głową i porządnie nic Ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podjedź do jakiegoś ASO VW i pogadaj może za niewielką opłatą podadzą Ci date i ostatni przebieg w trakcie ostaniej wizyty w ASO.

Możliwe że podadzą całą historię.

Sprawdzanie komputerem jak kolega pisał , jeżeli ktoś zrobił cofanie licznika z głową i porządnie nic Ci nie da.

 

Oficjalna odpowiedź VW polska na temat wglądu w historię auta: " potwierdzamy, że właściciel pojazdu, jedynie podczas osobistej wizyty i po przedstawieniu dokumentów świadczących o posiadaniu prawa własności do przedmiotowego pojazdu, ma prawo do wglądu w historię swojego pojazdu u Partnera Serwisowego VW."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię ale i tak jesli sie potwierdzi że np w zeszłym roku jak był na przeglądzie i miał przebieg np.95000km czy to jest wiarygodne? czy poprostu i to można przekręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklepiej zrobić wgląd w całą historię.

Znam przypadek że samochód miał przebieg 290 tys km a po roku przyjechał na przegląd z przebiegiem 120 tys. km.

Jedynie zbadanie całej historii serwisowej może dać potwierdzenie przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na moje pytania odpowiedz pewnie jest w tym wątku, ale sorry nie chce mi sie czytac 225 stron.

A wiec tak. Przyszedł czas na zakup auta kombi. Jednym z kandydatów jest passat B6 2.0TDi 140 lub 170KM obowiązkowo z DSG.

Z obserwacji cen na rynku wiem, że byłby to samochód z rocznika 2007, przebieg okolo 200k. Pytanie do użytkowników takich wersji auta- czy to prawda co piszą wszystkie pismaki w gazetach, że 2.0TDi są strasznym niewypałem? Dopiero po którymś tam roku zmienili na CR i wtedy jest dużo lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników takich wersji auta- czy to prawda co piszą wszystkie pismaki w gazetach, że 2.0TDi są strasznym niewypałem?

 

U siebie przez 60kkm miałem tylko 1 usterkę - przeguby wewn zaczęły wibrować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim BMP miałem jedną grubszą usterkę - uszczelka pod głowicą. Poza tym 130kkm zrobione bez żadnych problemów. Z czystym sumieniem kupiłem kolejne B6 z tym samym motorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikopiko , prezess7 jakie mieliście przebiegi przy zakupie i sprzedaży auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie 73kkm, teraz 133kkm. Silnik z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2005r. 130kkm - 245kkm

2007r. 130kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciagu tych 225 stron pytanie padało kilkanaście razy.

Owszem jednostka wcześniejsza niż common rail to problemy chyba ze.... Kupisz auto z pełna historia serwisowa a w niej wypadało by aby były zapisy o naprawie pompy oleju, turbo, dwumase co najmniej dwa razy przy tym przebiegu.

Jeśli zdecydujesz sie na auto bez historii to totolotek z dużym prawdopodobieństwem trafienia awarii.

I jeda ważna rzecz. Pamiętaj ze passata w 3 lata robią około 200tkm. Tak więc taki z roku 2007 owe 200tkm miał 3 lata temu. I to jest fakt i jak sprzedający mówi inaczej to po prostu klamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności