Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

jakie przebiegi wytrzymuje skrzynia DSG?

 

Przykładowo ile może wytrzymać DSG jeżdżąca na TAXI w DE, czyli bądź co bądź auto musi być sprawne żeby zarabiać:

http://tnij.org/572000km - rocznik 2012

 

http://tnij.org/496000km - rocznik 2011

Edytowane przez TeBe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, coś Niemcy pokręcili z tymi przebiegami.

Jak on może mieć 570 tys w 5 lat jak Niemcy robią 180.000 w 15 lat....

Coś mi tu nie pasuje.

Wgl co to za pytanie ile wytrzymuje DSG- takie pytanie może zadać ktoś kto kupuje nowe auto w salonie i ma zamiar nim zrobić pół miliona.

A ktoś kto kupuje używane.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eee, coś Niemcy pokręcili z tymi przebiegami.

Jak on może mieć 570 tys w 5 lat jak Niemcy robią 180.000 w 15 lat....

Coś mi tu nie pasuje.

Wgl co to za pytanie ile wytrzymuje DSG- takie pytanie może zadać ktoś kto kupuje nowe auto w salonie i ma zamiar nim zrobić pół miliona.

A ktoś kto kupuje używane.....

Na youtube są fajne filmy z zagłebia turasow, bodajże Norymbergi, warto obejrzeć cukiereczki.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niemiec ma auto na firme to jeżdzi na serwis przez 3 lata, potem ktos to kupuje i tez jezdzi. Wiec jesli nagle po 3 latach zrobi tylko 20tys km przez kolejne 3 lata to cos juz jest nie teges. A te pierwsze 3 lata spokojnie sie sprawdzi w historii ASO. Ale kolejne 3 lata to już loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh.. gdybym tak miał teraz 33k to bym chyba brał bez zastanowienia ->http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-170-km-cr-highline-dsg-serwis-aso-f-vat-23-ID6yru1Z.html#a97c9880ac

 

ale poki co musze poczekac do konca roku, sprzedac wysluzonego golfa mk IV i wtedy bede wiedzial ile moge przeznaczyc pieniedzy na zakup nowego autka.

 

przejrzalem troszke forum i wiem, ze jestem zdecydowany na model B6, rocznik min. 2008 (aby mial CR), silnik 2.0 (140 lub 170km), najlepiej kupiony w Polsce, serwizowany w ASO (potwierdzone wpisami do systemu), z DSG, kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Musisz wiedzieć o tym ze osób chętnych na zakup takiego auta jest zdecydowanie więcej niż tych aut do sprzedania.

Jeśli budżet do 35k to auto będzie z 2008/09 roku.

Nie możesz oczekiwać ze ktoś go serwisuje do końca....

Nie możesz tez oczekiwać ze od kilku lat nim nie jeździ bo 180 tys km przekroczył w 2013r....

Czas zdać sobie sprawę ze jeśli chcemy przebieg i historie to musza one iść w parze z rocznikiem a ten niestety idzie zawsze w parze z ceną.

 

Reasumując nie możesz mieć historii i małego przebiegu za niska cenę.

 

Btw właśnie finalizuje sprzedaż najdroższego w Polsce b6- czas sprzedaży- jedna edycja ogłoszenia- około 7-10 dni....

Człowiek szczęśliwy ze wreszcie koniec jego poszukiwań.

Pisze o tym abyście Wy, którzy z marszu wchodzicie w temat zakupu auta zdali sobie sprawę, ze zakup dobrego auta nawet za wysoką cenę jest trudny bo zawsze was ktoś ubiegnie- wiec frazesy o kupnie auta od dziadka albo od kogoś nieświadomego itp wsadźcie sobie w buty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Heh.

Musisz wiedzieć o tym ze osób chętnych na zakup takiego auta jest zdecydowanie więcej niż tych aut do sprzedania.

Jeśli budżet do 35k to auto będzie z 2008/09 roku.

 

to ja juz wiem !!!

jak bede miec gotowke to wowczas zglosze sie do Ciebie ;)

a Ty mi napiszesz co tam ciekawego masz, w jakim stanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullet a Ty masz jakieś miejsce w sieci grzie wrzucasz ogłoszenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bullet a Ty masz jakieś miejsce w sieci grzie wrzucasz ogłoszenia ?

 

Poranna kawa i otomoto :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mi chodzi oto, aby nie przeglądać wszystkiego jak leci, tylko mieć stronę z ogłoszeniami kolegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak niemiec ma auto na firme to jeżdzi na serwis przez 3 lata, potem ktos to kupuje i tez jezdzi. Wiec jesli nagle po 3 latach zrobi tylko 20tys km przez kolejne 3 lata to cos juz jest nie teges. A te pierwsze 3 lata spokojnie sie sprawdzi w historii ASO. Ale kolejne 3 lata to już loteria.

mógłbym to skomentować i troszkę cię rozczarować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Passata B6 sedan z 2007 roku, wersja Highline ze skrzynią DSG.

Silnik do 2.0 TDI 170KM.

 

Za jakiś czas będę chciał zmienić na Passata B7 sedan i napiszcie mi na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeżdżę głównie po mieście i zastanawiam się nad benzyną.

Jaki silnik szukać? Na co zwrócić uwagę? Od jakiego rocznika były one już z LED dziennymi z przodu?

Chciałbym wersje z NAVI i półskórami jak taka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest i było od samego początku dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest i było od samego początku dostępne.

 

LEDy dopiero od ~05.2011 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie posiadam Passata B6 sedan z 2007 roku, wersja Highline ze skrzynią DSG.

Silnik do 2.0 TDI 170KM.

 

Za jakiś czas będę chciał zmienić na Passata B7 sedan i napiszcie mi na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeżdżę głównie po mieście i zastanawiam się nad benzyną.

Jaki silnik szukać? Na co zwrócić uwagę? Od jakiego rocznika były one już z LED dziennymi z przodu?

Chciałbym wersje z NAVI i półskórami jak taka jest.

skoro masz teraz B6 no to przy zakupie B7 zwracasz na to samo uwagę.

 

skoro chcesz Pb to albo 1.4 albo 1.8 TSI

 

Są wersje w Navi i półskórami, wystarczy poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie posiadam Passata B6 sedan z 2007 roku, wersja Highline ze skrzynią DSG.

Silnik do 2.0 TDI 170KM.

 

Za jakiś czas będę chciał zmienić na Passata B7 sedan i napiszcie mi na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeżdżę głównie po mieście i zastanawiam się nad benzyną.

Jaki silnik szukać? Na co zwrócić uwagę? Od jakiego rocznika były one już z LED dziennymi z przodu?

Chciałbym wersje z NAVI i półskórami jak taka jest.

 

 

 

tak z ciekawości dlaczego zmieniasz na B7 ? Przecież to B6 tylko w innym opakowaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę zakupić samochód będąc za granicą, jednak dla mnie problem w tym że nie mam dostępu do żadnego warsztatu który pomógłby mi w oględzinach i w ocenie stanu technicznego. Próbowałem się umówić na sobotę w salonie volkswagena(ponieważ w tygodniu nie ma na to czasu), ale oni w soboty nie pracują. No cóż, takie uroki tego kraju szczególnie w okresie wakacyjnym. Samochód ten już jeden raz oglądałem i spodobał mi się a jest to passat b6 2009r kombi comfortline 2.0 tdi na CR cbab. Sprawdziłem lakier, oryginał oprócz tylnych lewych drzwi, z resztą rysy i otarcia jak to w używanym samochodzie. Wnętrze zadbane. Silnik pracuje ładnie, nic nie wyje, turbo nie gwiżdże, żadnych stuków, przyjemnie się jeździ, ładnie przyspiesza, hamuje bez bicia, jedynie co to delikatnie ściąga na prawo ale podejrzewam że może to być wina opon które po prostu są już słabe. Z resztą na kwicie z kontroli technicznej (sprzed 3 miesięcy) widnieje zapis że są nierównomiernie zużyte. Kolejna sprawa to hamulce, działają dobrze ale klocki są raczej do wymiany, tarcze tak samo (nie zużyte ale mocno pordzewiałe). Przebieg to 149000 km, drugi właściciel i twierdzi że wszystko jest jeszcze oryginał (turbo, sprzęgło, dwumasa itd.). Nie ma żadnych faktur oprócz książki serwisowej z wpisami do 140000 km. Z jednej strony to dobrze, z drugiej wychodzi na to że wszelkie poważniejsze naprawy mogą wyskoczyć. Co o tym szanowne grono sądzi, na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę, co mogłem przeoczyć?

Mam jeszcze jedno pytanie, od kiedy wychodziły egzemplarze z nową kierownicą (tą z chromowanymi wstawkami) i nowym panelem klimatronika?

Edytowane przez Morhol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sprawdzić po numerze Vin w serwisie czy to co w książce zgadza się z tym vo mają oni zapisani u siebie. Z tego co ja zdążyłem się zorientować to nowa kierownica i panel klimatyzacji wychodziły w 2010. Ja mam dokładnie tak samo z 2009 z tym silnikiem i mam jeszcze starą kierownicę i panel klimy więc to chyba były ostatnie roczniki które tak wychodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym serwisem to jest tak jak pisałem wyżej, w tygodniu ani ja ani sprzedający nie mamy czasu aby podjechać, a w soboty jaśnieserwis nie pracuje. Poza tym nawet jak znalazłbym czas aby podskoczyć to pewnie powiedzą że muszę być ze sprzedającym i mieć jego dowód rejestracyjny.

Jeszcze jedna sprawa: czy to prawda że w tych silnikach rozrząd wymienia się dopiero po 180 tys. km (bez limitu czasowego)? Tak twierdzi sprzedający i wychodzi na to że rozrząd jeszcze jest taki jak założyli w fabryce (aczkolwiek jak rzuciłem okiem na pasek osprzętu to wizualnie jak nówka, nie zdejmowałem osłony rozrządu). Bać się i od razu wymieniać po zakupie czy powinien jeszcze te 10-20 tys. przejechać?

Edytowane przez Morhol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak słyszałem od kolegi który pracuje w aso vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności