Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Weszly pod koniec 2008 roku. Ja mam 12.2008 a moj kolega 01.2009 i mamy nowe zegary.

Sorki więc - nie wiedziałem, byłem kilka razy w salonie w środku roku 2009 i żadne z aut nie miało nowych zegarów - to mnie pewnie zmyliło :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro pomogliście Nathanielowi, to może też mi pomożecie?

 

2.0 TFSI (200 KM)

Highline

Produkcja grudzień 2006, I-sza rej. styczeń 2007

Przebieg 43.200 (następny za przegląd za 15 tys. km, a rejestracyjny za 2 lata)

Kupiony w polskim salonie - mam go od nowości

czarna perła + czarna alcantara + listwy imitujące drewno

 

Stan idealny nie palone w środku

wymieniany prawy błotnik i przednie drzwi w aso - kobieta w cinquecento nie spojrzała w lusterko, jak zmieniała pas, a w aso powiedzieli, że nie ma sensu klepać tylko lepiej wymienić

Wyposazenie opcjonalne

Bi-Xenony

Navi DVD

Czujniki parkowania

Przednie fotele podgrzewane

blokada skrzyni biegów

komplet opon zimowych, dodatkowe dywaniki gumowe i podstawa bagażnika dachowego

 

Na Allegro jest sporo ogłoszeń, ale z dużym przebiegiem albo sprowadzone z US albo gołe wersje, więc nie mam porównania, a chciałbym w najbliższym czasie zamieścić ogłoszenie, bo przesiadłem się na A6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRzypominam czego dotyczy główne przesłanie tego wątku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=125849447&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.modelDescription=hi&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxPrice=11001&ambitCountry=DE&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=2 ten auto handel prowadzony jest przez turka, bylem tam pare razy!! czesto do tej ceny nalezy doliczyc podatek czego w ogloszeniu nie ma, jak sie telefonicznie nie zapyta to po przyjezdzie mozna sie zdziwic hehee :P pozdrawiam i nie polecam Hamburga na kupno auta!! I jeszcze jedno na zdjeciu pokazany jest ze ma parktronik na tylnym zderzaku, na nastepnych zdjeciach w srodku nie widac aby mial przełacznik po prawej stronie obok dsg.......... wiec......... to sa te okazje!!!! i jeszcze luknij na jego boczek od strony kierowcy!! stary widzialem passaty z 240tys i czegos takiego nie mialy!!!!

Jak sie dobrze przyjrzysz to jest dokładany parktronic, więc i guzika brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym podyskutował na ten temat jednak to nie jest miejsce dla takiej rozmowy ;) Fakte jest że będe sprzedawał to auto osobiscie, chciałem zostawić w salonie w rozliczeniu jednak cena jest niezbyt zachęcająca ( 68 tys - 73 tys ) to zdecydowanie za mało patrząc na ceny na allegro ( w tej cenie sa z przebiegami 100 tys+ z gorszym wyposażeniem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Jestem 3 tygodnie po sprowadzeniu auta z Niemiec.

Passat 2.0 TDI 140PS z DPF

variant, wersja trendline

09.2007, modelowo podobno 2008

ma te nowsze liczniki - przebieg jest na środku, pomiędzy zegarami

dołożone: dsg, climatronic, parktronik, szyby tył elektryka

sam dołożyłem już podłokietnik (nawet chłodzony)

przebieg 75 tys. km (sprawdzone po vinie w Polsce, jak i cała historia auta)

na marginesie sprzedawca bez problemu podał vin

inni handlarze mówili, że jak przyjadę to sobie odczytam

zapłaciłem 11.700 euro po kursie 4.11

do tego akcyza i wyszło równe 50 tys. złotych

moim zdaniem, patrząc po allegro, to cena jest OK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precież liczniki na te al'a passat CC weszły pod koniec 08 ? ja mam auto z 04.08 i mam przebieg po prawej, może nie masz MFA+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - wróćmy do wątku. Tak, jak wspominałem, mam teraz A6 i powiem wam, że wiem, że to inny samochód, inna klasa, itp., ale mimo wszystko są pewne rzeczy w Passacie, które bardziej mi się podobają:

 

1) alcantara - zimą niezbyt zimna, a latem się nie klei. Zdecydowanie lepsza od skóry, która jest chłodna nawet po nocy w garażu.

 

2) wspomaganie kierownicy - w A6 jest moim zdaniem zbyt mocne przy niższych prędkościach i nie ma takiego czucia samochodu, jak się jedzie powoli

 

3) skrętne biksenony z doświetlaniem zakrętów - doceniłem teraz, kiedy w Audi mam zwykłe biksenony. Te w Passacie o wiele lepsze.

 

4) schowki - w Passacie są dużo większe w drzwiach i podłokietniku. W A6 niestety w kieszeni w drzwiach niewiele się zmieści

 

5) spryskiwacze szyby - w Passacie płyn jest nanoszony na szybę bardzo rozproszony, a w A6 są 3 strumienie na każdą dyszę spryskiwacza. Rozwiązanie z Passata bardziej mi odpowiada.

 

6) auto-hold - przydałby się w A6, szczególnie z automatem. Wtedy nie trzeba by trzymać nogi na hamulcu na światłach.

 

Oczywiście A6 nadrabia wieloma innymi rzeczami, typu quattro, zawieszenie, 3.0 TDI, itp. ale w powyższych rzeczach punkty dla Passata.

Edytowane przez Thommas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Precież liczniki na te al'a passat CC weszły pod koniec 08 ? ja mam auto z 04.08 i mam przebieg po prawej, może nie masz MFA+ ?
Precież liczniki na te al'a passat CC weszły pod koniec 08 ? ja mam auto z 04.08 i mam przebieg po prawej, może nie masz MFA+ ?

 

Kompa nie posiadam.

Czy to od tego zależało?

 

---------- Post added at 00:21 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

 

To są moje zegary

http://img69.imageshack.us/img69/4263/zegary.jpg

 

---------- Post added at 00:21 ---------- Previous post was at 00:21 ----------

 

zegary.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie normalne zegary, brak MFA+ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie szły już od 2005 jak nie było MFA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to są normalne zegary VW które były od poczatku produkcji B6, nowe mają białe podświetlanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie znajomy w błąd wprowadził twierdząc, że to są jakies nowsze zegary.

Ale z tego co sam zauważyłem to wcześniej chyba były inaczej rozrysowane symbole na manetkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli takie szły już od 2005 jak nie było MFA?

Tak bez dużego MFA+ takie były z MFA+ zegary posiadały jakby w środku jeszcze miejsca na kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie co myślicie o tym http://moto.allegro.pl/item896578324_passat_sportline_dsg_170_km_2_0_tdi_xenonavi_18cal.html

 

---------- Post added at 15:49 ---------- Previous post was at 15:10 ----------

 

jeszcze wracając do tego pasata http://moto.allegro.pl/item898172594_passat_2_0_tdi_4_motion_highline_skory_dvd_unikat.html

 

na jednym ze zdjec pokazyje spalanie 49,9 l / 100

co sadzicie o tym ? co na chce przez to pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jednym ze zdjec pokazyje spalanie 49,9 l / 100

Nic po prostu wyzerował spalanie i dodał lekko gazu. Nie co się martwić tym

 

Ten pierwszy nie ma porównania do drugiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic po prostu wyzerował spalanie i dodał lekko gazu. Nie co się martwić tym

 

Ten pierwszy nie ma porównania do drugiego

 

Dla mnie jako dla laika to trochę przerażający widok. spalanie 49,9 l/100

 

 

co do tego kombi to faktycznie możne być gorszy ale cena przyzwoita chyba co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do tego kombi to faktycznie możne być gorszy ale cena przyzwoita chyba co?

Cena tak ale jeżeli masz kasę zobacz tego 4MOTION.

 

Dla mnie jako dla laika to trochę przerażający widok. spalanie 49,9 l/100

Normalka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: Przemaglowałem cały ten wątek i mam jeden wielki Sajgon w głowie :)

Jestem na etapie kupna Passata ale teraz to już całkowicie zgłupiałem... Każdy co innego mówi - pisze, więc chyba wylosuje sobie model :)

A na poważnie: Dysponuje kwotą do 60tys zł i cały czas chodził mi po głowie 170KM 2006/2007r ale biorę pod uwagę również 140KM 2007 i lepiej. Oczywiście KOMBI

Nasłuchałem się że głowice pękają (z tego co tu czytam to na początku tylko:) ), że są problemy z DPFem , że auto zamula itp więc co ?? Mam kupić starego "hebla" ?? Może mi ktoś z posiadaczy i fanatyków polecić czego szukać ?? 105KM odpada i Chip też.

Pozdrawiam

Edytowane przez ksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Ja mam 140 konną jednostkę z dsg i śmiało polecam te motor ,wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia ale świetnie sobie autko radzi :)

Jak już pewnie zauważyłeś każdy chwali swoje,nikt za Ciebie decyzji nie podejmie ,jeżeli chodzi o ekonomikę jazdy to celuj w 140 jeżeli o większą dynamikę to 170 ,a jeżeli rajd to panie R36 i wojna :)

Śmigam od Czerwca przerobiłem wymianę kosztownej dwumasy w dsg i jak do tej pory mnie to nie zniechęca do tego autka ,jeżeli cenisz komfort i wygodę to kupuj DSG,

głowice pękały w autach z 2005 roku za gotówkę jaką posiadasz masz młodszy model

A i kombi dobry wybór :)nie podobały mi się nigdy autka kombi ,narodziny synka zmieniły moje upodobania nie narzekam na brak miejsca :)męczy tylko tylna klapa brudzi się strasznie i gdy pada to po otwarciu woda leci do środka ,to mi się tylko w tym aucie nie podoba

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności