Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem ze to nie jest navi ale pytalem o clime bo widzialem juz z trzema duzymi pokretlami przy klimie a ten ma dwa no i czy kazdy taki passat ma blutooth czy nie bo ten przy wlaczniku od awaryjnych mial sluchawke ktora po nacisnieciu sie wysuwa jak np. uchwyt do napoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na Google grafika "Passat b7 climatic" (pół automat) i "Passat b7 climatronic" (automat) to zobaczysz różnicę. Climatic ma trzy pokrętła, climatronic ma dwa.

W pierwszych b6 miałeś 3 pokrętła w climatronicu, ale to inna historia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz taki sam tzn. z drugiej polowy 2010roku i ma trzy pokretla

 

clima 3 pokretla.jpg

 

no to by sie zgadyalo bo w tych ogloszeniach przewaznie pisze semi auto czyli pol automatyczna climatronic i to jest z b6 te zdjecia.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie pol automatyczna clima "climatic"

 

tu masz taki sam tzn. z drugiej polowy 2010roku i ma trzy pokretla

 

[ATTACH=CONFIG]117764[/ATTACH]

 

no to by sie zgadyalo bo w tych ogloszeniach przewaznie pisze semi auto czyli pol automatyczna climatronic i to jest z b6 te zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o silniku 2.0tdi 140km rok 2005/06? Różne opinie o tym czytam, że napęd pompy oleju pada i turbo delikatne? A co jeśli się dba o te rzeczy np wymiana napędu pompy przy każdej zmianie rozrządu? Silniki te są takie same jak w audi bo bardziej przemawia do mnie stylistyka audi a4 b7. Dodam, że będzie to anglik ale nie w celach "przekładkowych" ;) Wolałbym 1.9tdi ale w a4 b7 wersja tylko 115km a to trochę mało dla mnie:) Chyba, że 1.9tdi+virus= 2.0 tdi ale za to z wypasem ciężko bo 1.9 to raczej golasy są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu masz taki sam tzn. z drugiej polowy 2010roku i ma trzy pokretla

 

[ATTACH=CONFIG]117764[/ATTACH]

 

no to by sie zgadyalo bo w tych ogloszeniach przewaznie pisze semi auto czyli pol automatyczna climatronic i to jest z b6 te zdjecia.

 

Kurde, przepiękna deska :)

 

Swoja drogą dziś na onecie.

 

http://moto.onet.pl/testy-uzywane/volkswagen-passat-b6-podupadajaca-legenda/prf59

 

Ja nie jestem specjalistą, ale jak dla mnie świetny artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem myślenia autora tekstu - najlepiej chodzić pieszo, wtedy nic się nie zepsuje...:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam się za używanym samochodem, rozważam passata cc lub bmw e90 kombi, ale ze jestem fanem marki vw raczej postawie na cc, znalazłem 2 interesujące mnie zupełnie rożne od siebie modele-

1.8 TSI 160km w manualu z przebiegiem 98tys km z 2008r

2.0 TDI 140km w manualu z przebiegiem 95tys km z 2008r

ceny sa podobne

przebiegi robię b.male bo w tygodniu jakieś 210km, i raz do roku wakacje 3000km (tez nie co roku)

co daje jakieś 13 tys rocznie max. Na spalaniu mi w sumie nie zależy gdy teraz śmigam golfem mk4 Gti 1.8T które pali ok 12 w mieście.

bardziej interesuje mnie niezawodność, wiec proszę Was użytkowników o nieco więcej informaci na temat tych silników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam diesla CR 140 Ps, malo pali, cichy, na trasy jak znalazł. Mam jeszcze A6 z 2010 tez z CR ale 170 Ps i tez jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peres na takie przebiegi to polecam benzynke TSI, jak znajdziesz zadbana sztukę z pewnym przebiegiem i serwisem to na pewno będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten cc 1,8 którego znalazłem ma 6 servisów w aso ostatni przy 85tys km

myśląc przyszłościowo - jak jest z klapa bagażnika czy wejdzie do niego wózek dziecięcy np? (nigdzie nie mogę znaleśc wymiarów otworu, sa tylko wymiary samego bagażnika)

jakie przebiegi wytrzymują te jednostki?

 

w swoim 15 letnim golfiku 1.8T mam już na stukane ok 200tys i śmiga bez zarzutów ani nie bierze oleju.

Edytowane przez peres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko przy zakupie auta musisz dobrze go przeswietlic, zbadać powłokę lakiernicza, podpisać pod komputer, itp. najlepiej sprawdzić historie po numerze vin nawet jak auto sprzedaje ASO, różne rzeczy się dzieją z przebiegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochod bedzie zabrany do aso na pelna inspekcje, diagnostyke

tylko jak jest z tymi sinlikami, jakie przebiegi wytrzymuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu na forum czytam , że passaty b6 miały bixenony albo standardowe soczewki.Moje pytanie to czy jak są spryskiwacze or i w zderzaku to znaczy , że pasek na bixenony czy niekoniecznie. Czy ktoś może luknac na zdjęcie i spróbować ocenić czy to bixenon czy nie .media.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ze zdjęcia ma na 100% bixennon:) , troszke inaczej wygalda lampa ze zwykła soczewką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest sprysk w zderzaku a na desce brak regulacji świateł to na bank jest xenon/bixenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wersję H7:

VW_Passat_B6_front_20070926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłem go oglądać a w ogłoszeniu nic nie piszą o xenonach dlatego pytam.Na ebayu są lampy bixenon na sprzedaż i wyglądają tak samo ale chciałem być pewny.

Dzięki za odpowiedźi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

potrzebuje opinii, poszukuje B7 i co sadzicie o silnikach CFGB 2.0 CR 170KM, znalazlem z takim silnikiem, jakies problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem i nikt nie odpisał : tarcze i fele pasują z b6 do b7 (oba 2.0 tdi 140 KM)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności