Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ten silnik 1.8 5V Turbo jest dobry i nadaje sie do gazowania czy lepszy jest 20V?
jedna z najlepszych benzyn VAG'a ;) i nadaje się do gazowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem tak piszą, czyli 5 zaworów na cylinder czyli 20v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyjasnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moj błąd,wiem o tym.Kupowałem od kolegi ktoremu zaufałem i tyle. ...

Po pierwsze kupując 10-letnieTDI z przebiegiem 210tys to bez mała utopia, po drugie zawsze trzeba sprawdzić historię auta po VIN, bo nie raz i właściciel nie zna historii swojego bolidu, po trzecie warto wydać parę groszy na porządną diagnostykę i po czwarte to co napisałem dotyczy nie tylko passatów, ale każdego innego auta. Nie ma takiego auta którego nie da się zajechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze kupując 10-letnieTDI z przebiegiem 210tys to bez mała utopia
Prawie tak, ale prawie robi wielką różnicę. Mój jest z 1998r. i oryginalny przebieg na dzisiaj 194700km. Można wierzyć lub nie, ja wiem co kupiłem, od kogo itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnosnie 1.8T i 1.9TDI

Czy Passat z silnikiem benzynowym, bedzie tanszy w zakupie? Mowa o podobnym wyposarzeniu, stanie technicznym i automacie.

Czy silnik benzynowy jest tanszy w eksplatacji? Chodzi o czesci zwiazane z silnikiem.

Jaka jest roznica w spalaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Passat z silnikiem benzynowym, bedzie tanszy w zakupie? Mowa o podobnym wyposarzeniu, stanie technicznym i automacie.
tak

 

Czy silnik benzynowy jest tanszy w eksplatacji? Chodzi o czesci zwiazane z silnikiem.

tak
Jaka jest roznica w spalaniu?
jakieś 3 litry na korzyść ON ale do PB można LPG założyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i przymierzam się kupno passata najlepiej kombi bo jest moim bardziej użyteczny(coś czasem przewieźć,większy bagażnik). Szukam najlepiej takiego egzemplarza 2004r, 1.9 TDI tylko 130KM z kierunkami w lusterkach do około max 21.tyś. zł . Zastanawiam się nad skrzynią biegów czy manual czy automat , co to automatu troche boje się wydatków bo to dosyć kosztowna sprawa przy jakiejkolwiek awarii. Obecnie mam zafirę 99r 1,8 na gazie dobrze doinwestowaną no i ogłaszam się, ze sprzedażą i myślę o passacie. Nie chciałbym sie wpakować w bagno i kupić też szrota. Oczywiśćie jestem przygotowany na jakieś takie podstawowe wydatki bo to przy kupnie nie uniknione. Jak radzicie, przestudiowałem doskonale wcześniejsze posty dotyczące kupna na co uważać szczególnie. Auto ma służyć trochę i na trasę i do miasta. Tylko gryzię mnie co do skrzyni automat czy manual. Jak radzicie?.

Edytowane przez djrafix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK -dzięki. Komentarze są różne, i te dobre i te złe. Jednak chyba zostanę przy manualu. Pozostaje poszukać teraz dobrego auta o tym roku w dobrych pieniądzach:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam najlepiej takiego egzemplarza 2004r, 1.9 TDI tylko 130KM z kierunkami w lusterkach do około max 21.tyś. zł .

W tych pieniążkach i ten rocznik możesz sobie pomarzyć, że kupisz zadbany egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w tej cenie to kupisz auto albo zajechane do remontu albo totalny golas. Ja swojego kupiłem 2 lata temu z tego samego rocznika, 130 KM prawie pełen wypas za 36 tys. Cena jakieś 2-3 tys. wyższa niż średnia rynkowa . Zjeździłem Polskę wzdłuż i w szerz jak to mówią - jedynie ogłoszenia piękne i zdjęcia rewelacyjne. Jedynie ta oferta choć dużo droższa okazała się w 100% prawdziwa. Sprzedawca uczciwy, pełna historia auta, jazda próbna, wnętrze bardzo zadbane i decyzja - KUPUJE. Za kwotę, którą wydałem można było kupić auto z rocznika 2005. Dlatego proponuję znaleźć auto w bardzo dobrym stanie nie patrząc jedynie na rocznik z uwzględnieniem oczywiście ograniczeń budżetowych. Powodzenia w poszukiwaniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No macie i rację,ale podobają mi sie w tych nowszych passatach te kierunki w lusterkach, no i nie chciałbym kupić wyjeżdzonego bubla w którego trzeba inwestować bez końca,coś wiem bo pare ładnych tysięcy w swoją zafirę wyłożyłem ale kupujący na to nie patrzy tylko interesuje go cena rynkowa i rok:). Wiadomo ,że gdy się kupi auto to trzeba jakieś pare groszy w niego wsadzić (wymiana oleji,filtrów ) takie podstawowe rzeczy to na to jestem w pełni przygotowany,na styk auta nie kupowałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

kupuję Passata B5 FL 1.9 TDI w automacie Tiptronic z 2003 roku, orientujecie się czy jest na forum ktoś kto mógłby sprawdzić dokładnie mi ten samochód przed zakupem??? jestem z mazowieckiego, numer win tego samochodu to

 

WVWZZZ3BZ4P195282

 

bardzo mi też zależy na sprawdzeniu go na żywo

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest ktoś z mazowieckiego kto mógłby oczywiście za opłatą sprawdzić Passata którego chcę kupić na żywo może w jakimś warsztacie pod każdym względem???

 

---------- Dodano o 13:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:04 ----------

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem,że passaty mają słabą blacharkę i ich szybko korozja zjada, czy to prawda?. Też macie może takie objawy ?, mam sharana 2001r no i tez gdzie nie gdzie go podjada to chyba normalne:). Nie mówiąc o zafirze którą też mam 99r:). jak to u Was w passatach wygląda ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem,że passaty mają słabą blacharkę i ich szybko korozja zjada, czy to prawda?

 

U mnie zero rdzy, 3BG 2005 rok, Znajomego 3B 1998r także bez skaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu taka plotka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności